Hra o trůny - Matčino milosrdentsví (2015) (epizoda)

Stannis a jeho rodina skončila. Sam opouští noční hlídku a má chlapský rozhovor s Jonem :-). Bitva je tentokrát jen střih, jako v počátcích seriálu, takže masakr se nekoná. "Sebevražedný" skok Sansy se Smraďochem bych teda v reálu chtěl vidět. Arya je dobrý zabiják, ten "její" rytíř má teda choutky (to by mě zajímalo, zda to tak Martin píše nebo produkce HBO) a sama je potrestána. Loučení v Dornu se neobešlo bez obětí. Spolek v Meereenu se vydá za Daenerys a objeví se Varys. Cersei se přizná a vydá se na cestu pokání, kde si ji můžeme prohlédnou v celé své kráse ;-). A závěr je "pro hlídku".

Hra o trůny - Tanec draků (2015) (epizoda)

Pokračování nějaké toho masakru, pobyt v Dornu se chýlí ke konci, Aryin rytíř z minulosti má rád mladé holčičky. Stannis obětuje dceru, navzdory rozhovoru, kterou měl s ní před pár díly a matka nejdřív vypadala, že je jí to jedno, ale nakonec její emoce byly. Závěr patří tanci s drakem.

Hra o trůny - Tvrdodomov (2015) (epizoda)

Skvělá půlepizodní bitva jinak by to zapadlo mezi další díly v této sérii. Někdo zde píše o nelogičnosti, mě se zdá, že těch bílých zmrdů je miminum, takže jejich armáda sestává z kostlivců a zombie a po bitvě stejně doplní stavy. Sansa se dovídá pravdu o svých mladých bratrech, Arya se stává někým jiným. Cersei ač ji nemám rád, tak je pro seriál důležitá, takže ani uvěznění nebude její konec.

Hra o trůny - Dar (2015) (epizoda)

Jak se obrátí fanatici proti tomu, kdo jim zařídil vzestup, nejvyšší vrabčák není jen chudý mnich, za kterého se vydává. Tyrion se konečně dostal k Daenerys a jiný starý Targaryem umírá (sice vedlejší, ale zajímá postava, osud od knihy rozdílný). Sansa je opět v hajzlu, už by na to měla být holka zvyklá. Bronn si zpívá a má k tomu pěkné vizuální představení, při kterém by zapřel úplně všechno :-).

Hra o trůny - Neohnuti, neskloněni, nezlomeni (2015) (epizoda)

Nebýt hláškující dvojice Jaime a Bronn, tak se ani nezasměju a zabojují si. Druhá mužské dvojice si vyzkouší zrušené otrokářství. Aryin výcvik či co to je nechápu, ale proto asi každý nemůže být "nikým", ale něco v tom tuším. Na Severu se začne šukat.

Živí mrtví - Série 8 (2017) (série)

Tato série je opravdu nejakčnější a stojí za to jenže, tvůrci jsou "umělci" nebo prostě je u Walking Dead zavedené, že epizody jsou místy nudné, ukecané a nezmění to nic na tom, že lidé válčí mezi sebou. Jinými slovy zkurvili akční řadu. A ten závěr, v reálu by asi nenastal, ale budiž. Opravdu není logické aby tak málo lidí se ještě pozabíjeli a zbyli jen chodci, k čemuž to celé tak nějak směřuje. O deváté řadě jsem něco už četl, mrknu na ni a třeba bude pro mě poslední.

Vyšehrad - Beďar (2017) (epizoda)

Už to vypadá na první zápas a zase nic, no jo, život profesionálního fotbalisty je opravdu těžký.

Vyšehrad - Zázemí (2017) (epizoda)

Nosek je konečně výrazný, ale Prachař to prostě není. Nápad s jeho sestrou je dobrý a Laviho chvilkové zhroucení taky :-).

Vyšehrad - Zápas (2017) (epizoda)

Poslední díl ukazuje na úplatky ve fotbale, nu což, ale nakonec se Lavi ukáže jako kvalitní hráč.

Vyšehrad - Máma (2017) (epizoda)

Myšlenka dílu je dobrá, ale dala se využít lépe než jen jako vzplanutí mezi trenérem a Lavického mámou.