Godzilla (2014)

Takový slabší průměr, o původní Godzille mám jakousi představu, ale filmy jsem nevidě celé, jen z několika dílů úryvky. Nechápu proč dementní Američané po Godzille střílí, když se jen otře o jednu z jejich lodí a předtím na ně neutočila a dokonce ji doprovázeli, tohle mi fakt hlava nebere, přitom se stačilo zeptat japonského vědce, který věděl všechno. Dále mi vadilo rodinné drama, které tam nejspíš muselo být kvůli USA divákovi. Trikově dobré, ale osvětlovači asi spali, bo většina bojů je neosvětlena (jo EMP pole od nepřátelského monstra) a moc toho vidět není. Nepřátelské monstrum byl jakýsi kříženec z japonských předloh, aspoň se mi zdálo. Jinak vcelku zdlouhavý začátek, takže stopáž mohla být o 20 minut kratší.

Eurofighter Typhoon (2012) (TV film)

Stejné jako většina dílů v sérii Ultimate Factories, což je vzhledem u tohoto stroje škoda.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Je to velmi podobné Ghost Protocolu, i když se to hlavní partě snažil scénárista změnou situace ztížit, ale není to moc znát, snad jen méně vybavení, ale Cruise a spol. ho ani moc nepotřebovali. Je tu zde pár přehnaných scén, ale u této série to není nic neobvyklého (a naštěstí to není jak v Rychle a zběsile 7); Cruise dává práci sklenářům (tolik výloh a oken, které zde rozbil) a od půlky filmu se tváří jako byl mentálně zaostalý, ale přitom mu to pálí, ale jen co se šílených nápadů týče; příběh dobrý, hlavní "baba" taky, ale záporák to je teda ocas navíc s rakovinou hrtanu. Zase se zde cestuje, čímž to připomíná bondovku čili stejně jak minule, ale nenudí to a místo je to i zábavné. Ani stopáž mi nepřišla dlouhá. Případný další díl klidně opět v kině.

Daniel Landa: Československo Tour 2008 (2011) (koncert)

S tím co Landa nevydal na Nigredu a prezentoval na svých koncertech i v budoucnu (turné Vozová hradba) by vydalo v pohodě na EP, škoda, zde je neoficiální živák, který koloval na netu lepší volba. Navíc některé písně zazněly dvakrát a oficiálně je přeházen playlist, opravdu nevím proč, mělo to být jako na koncertě.

Daniel Landa - Bouře (2006) (koncert)

Co se týče monologů, tak ač jsou krátké, tak je jich nejvíc a Landa je zde nejvíce agresivní. Odráží to rozpoložení Landy ve kterém se tehdy nacházel. Jinak koncert byl super, Landu jsem tehdy viděl na živo prvně.

Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (2004) (koncert)

Mohlo to být lepší, rockovější, Morituri te salutant je rozhodně lepší na Vltava Tour. Další Landova aktivita podivný řád, kterou mi jeho protivníci dali sežrat, ostatně jako vše i tady se najdou a dávají subjektivně odpad!

Daniel Landa - Vltava Tour 2003 (2003) (koncert)

Tenhle šňůry jsem se nezúčastnil, což je vhledem k tvrdě rockovému vyznění Vltavy a Kdyby škoda, naštěstí jsem "tvrdě rockovou verzi" Vltavy viděl na turné 2014. Druhý nejlepší zaznamenaný koncert Landy hned po Vozové hradbě. Morituri Te Salutant je skvělá, tak jsem dostal ke Krylově tvorbě.

Vozová Hradba (2011) (koncert)

Nic lepšího od Landy není, nejlepší koncert a skladby Orlíku, není co řešit - plný počet!

Za tajemstvím jménem Ferrari (2006)

K Ferrari mám obdiv od malička, nyní je i podpořen reálným základem, který vzniká od výroby každé součástky až po finální testovací jízdy jak na okruhu, tak i na běžné italské silnici. Dokument je vlastně výroba Ferrari Fiorano 599 krok za krokem.

Varšavské povstání (2013) (TV film)

Souhlas s gogo76. Prvních cca 20 minut je letem světem průběh války z pohledu Polska, její exilové vlády a vojska, což je přínosné, tohle se nikde neučí a v žádném jiném dokumentu jsem to neviděl. Po té se mapuje období Varšavského povstání, které trvalo dva měsíce a zemřelo v něm do 200 000 lidí (přesné číslo není známo, zde je udáno 180 000 lidí) a zničeno bylo 90% Varšavy. Nebýt SSSR tak silný a početný, tak by se s nimi nikdo nebavil, ani se nedivím, že USA prosazovala hned v roce 1945 zaútočit na Sovětský svaz i my bychom se měli lépe, škoda... Dále bylo zajímavé, jak tyto části Varšavy fungovali jako městský stát či státy - noviny a jejich distribuce, politické strany, zásobovaní. Opravdu podařený dokument, jen má slabinu co se týče dat - jsou málo udávána, je to sice jen dva měsíce, ale kdo to neví, tak se mu to slije a nebude vědět jak rychle se okolnosti udály. Zvláštní je, že tento dokument oslavující polskou odvahu natočili Francouzi.