• Pohádka

Modrá lucerna (2010) (TV film)

Džin z lampy, který nejen, že plní přání, ale svého pána i vychovává. Před jídlem umýt ruce, nebo raději se vykoupat ve vědru i celý. Princezna, která dokáže sladce spát nejenom na hrášku, ale i na trávě a ani k tomu nepotřebujie karimatku. No a pak se zamiluje a hned beze vší kritiky převezme názory svého partnera.:-) A žili šťastně až do smrti. Tak ať jim to vydrží.

Teorie tygra (2016)

On the road není tentokrát ani Jack Kerouac, ani Wabi Daněk, ale Jiří Bartoška. A je On the road v příběhu, který je příliš zjednodušující, příliš plochý a příliš black and white. Jistě, je tam dost vtipných momentů, ale ty nejsou vyváženy. Mě by třeba zajímalo, co se stalo s chudákem psychiatrem z léčebny a proč kvůli němu nemá trampující Bartoška černé svědomí? 50%

Sexy botky (2005)

Jakožto žena s číslem nožky 43 musím Charliemu chtěj nechtěj fandit. Krindapána, vždyť on šije boty i pro mě a kdo se někdy zkoušel obouvat mimo běžné velikosti, ví, o čem mluvím..:-)) Film sám se ale řadí k šedému průměru a dá se u něj docela dobře žehlit. 50%

Jmenuji se Sam (2001)

Film, který si dal za cíl vymámit slzičky dojetí i z nosorožce.Takže já budu asi ještě větší mastodont. Sean Penn výborný, Michelelle Pfeiffer výborná, malá Dakota otravná a celkově je tenhle film jen prvoplánová ždímačka na city, napsaná navíc podle obvyklé ničím nevyčnívající šablony.

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

Od začátku se mi zdál tenhle díl jako nejslabší, nejspíš proto, že se vlastně nejedná o žádnou scifi z daleké budoucnosti, nicméně závěr to posunul opět nahoru. No a pointa? Hned jsem si řekla, že tu kameru na noťasu, kterou stejně nepozžívám, pro jistotu přelepím. A možná i uvážím, jestli je rozumné mít mobilní telefon.... Můj chlap ovšem na to, jak se rozmyslím, nečekal. Přelepil ji, ještě než doběhly závěrečné titulky.

Westworld - Contrapasso (2016) (epizoda)

Díl od dílu napětí klesá a stoupá nuda. Nevadí mi filmy nebo seriály, kde se hlavně mluví a nic se neděje. Jenže tady se toho moc neděje a mluví se hlavně o ničem. Což je vražedná kombinace.

Černé zrcadlo - Muži pod palbou (2016) (epizoda)

...a takhle lze v budoucnosti vytvořit dokonalou biologickou zbraň. Souhlasím se zissou, že příběhy se začínají trochu opakovat, ale to nic nemění na tom, že jsou pořád dobré.

Pustina - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

První díl Pustiny chytne a už nepustí. Tak snad to seriálu vydrží.

Hladová srdce (2014)

Film je vlastně jedním dlouhým závodem o to, jestli se jedné vyšinuté psychopatce podaří anebo nepodaří utýrat své dítě hlady. Výborně natočené, atmosféra by se dala krájet, jen kdyby člověku nebylo z děje tak špatně, že neudrží v ruce nůž. Škoda jen zjednodušeného závěru.

Lesní panna (1973) (TV film)

V roce 1973 mi byly sladké 4 a možná se mi tahle pohádková agitka i líbila. Však jsem taky byla cílová skupina. Jenže dneska už jsem někde jinde. A tak se mi z toho podprahového sdělení otvírá kudla v kapse. Tyl to možná ještě myslel dobře. O motivech Československé televize si ale myslím svoje. Jedna hvězda se skřípěním zubů za Libušku.