The Decline of Western Civilization (1981)

Chybí mi větší napojení na dobu předtím a potom, také do hloubky se asi moc nejde. Základní představu o vzniku punku ale dokument dá.

Krvavý diamant (2006)

:-( Kdyby jen se z toho tvůrci nesnažili dělat telenovelu a udělali to trochu uvěřitelnější, méně americké, méně jednoduchého moralizování a nechali více na divákovi. S Hotel Rwanda se nedá srovnávat. 2.5* Viz Adrian, Gemini

Mzda strachu (1953)

Zase TAK napínavé to nebylo, ale v podstatě bez chyby.

Lovci lvů (1996)

No to si s tím hodnocením tady dělají asi ostatní srandu. Naprostá příšernost. Dialogy jako z přiblblého českého seriálu, všichni v Africe mají čisťounké oblečení a perfektní vybělené zuby, děj o ničem, všechny postavy se tam chovají jako by měly IQ přibližně 60 a jedou podle klišovitého scénáře. Vážně nechápu. Slušný koment canakja

Spy Game (2001)

Je to zvláštní, ale film na mě zapůsobil hlavně tím, že jsem se přesně dokázal vcítít do Redforda a Pitta a chápal přesně co se jim v hlavě odehrává.

Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)

Výborné zobrazení života na počátku 17. století a stavovského povstání. Jen škoda, že jsem občas přestával rozumět o co tam vlastně jde a v takových chvílích jsem musel startovat Wikipedii a opakovat si dějepis. Tak nějak jsem to opakování očekával spíše od tohoto seriálu. Chtělo to méně věcí vynechat a klidně prodloužit na dvojnásobek

Všichni dobří rodáci (1968)

občas moc utahané na úkor kompaktnosti děje. Navíc pár zbytečných úmrtí film paradoxně ředí a realita by se dala jistě popsat více působivě. Viz komentář uživatele Flipper

Hombre (1967)

Dobrý western, napínavý i nejednoznačný, jen to povrchní moralizování to trochu sráží. Viz komentář uživatele Tsunami_X

Carnivale (2003) (seriál)

výborná hudba a Clancy Brown jako father Justin. Opravdu z něj šel strach.