Jurský park (1993)

Asi je to tím, že je to už postarší snímek. Zápletka je zajímavá, ale jinak je to hlavně o řvaní, pištění a pobíhání sem a tam, děj veškerý žádný. K tomu ještě pro mě hodně otravná hudba.

Památkáři (2014)

Zajímavé téma, ale zpracované hodně po americku. Jako by děj filmu byl dělán hlavně s cílem zobrazit co nejvíce patosu. 50%

Beowulf (2007)

Kdyby to nebylo tak digitální, bylo by to za víc. Příběh a atmosféra 4+.

Sbohem buď, lásko má (1975)

Mitchum teda trochu moc starý na tuto roli už je, ale jinak film vcelku šel. Atmosféra OK. Problém jako se všemi adaptacemi chandlerovek a vůbec knih obecně - moc se vynechává, moc se spěchá. Aspoň že konečně krev je vidět a obecně realističnost hereckého projevu se v roce 1975 blíží tomu, o čem drsná škola byla. Vždycky jsem měl problém se spojením hardboiled school a film noir. Hardboiled school = realističnost, drsnost, syrovost. Filmy 30.-50. let (a proto bohužel i všechny noiry) = přehrávání, vzdychání, postavy hroutící se k zemi jako loutky, bez kapky krve. V tomto má tento film vcelku navrch a proto hvězdička navíc. Celkově za 4*.

Sestřička (1969)

Není to špatné, ale jak zmiňují ostatní - nečíst nedávno knihu, bylo by těžké vše pochopit. Garner jako Marlowe bezva, rozhodně lepší než Bogart. Ale tempo filmu je moc rychlé. 3/4

Vymítač ďábla (1973)

Překvapivě funkční horor, možná jsem měl ale jen štěstí na správný okamži. 90% (director's cut)

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Pokud to srovnám dnešními měřítky (což nutně musím, abych hodnotil skutečně to, jak se mi film líbil ve srovnání s ostatními), tak to je takový normální koukatelný thriller. Nenudí, ale neměl jsem problém ho deset minut před koncem vypnout a dokoukat to za týden. To by se asi u čtyřhvězdičkových stávat nemělo.