Arrietty

okres okres Praha

homepage

• 9.8.2017  08:32
    Zpívej (2016)

Nenáročná, nenásilná, a pro děti naprosto neškodná oddechovka, kde si mezi hlavními postavami vybereme svého oblíbence i my ze starší generace. Líbí se mi, že jsou hlavní postavy celkem životné, řeší reálné problémy, např. uštvaná matka v téměř vyhořelém partnerství, teenager z problematického rodinného prostředí, láskou zklamaná dívka, děvče bojující s nadměrným studem a egocentrik. Nejblíže mému srdci jsou Rosita ♡ a Johnny ♡. A nakonec me napadlo, ze jedina vec, ktera by se dala filmu vytknout je to, ze se veze na vlne komerce. Neni na tom vubec nic spatneho, protoze mit zpev jako konicek je obohacujici, prinosne a hlavne zabavne. Tak proc nedat mladym lidem moznost vyzkouset si talentove pevecke souteze typu "Hlas".

• 19.7.2014  11:19
    Miley Cyrus: We Can't Stop (hudební videoklip) (2013)

Doporučuji cover od Boyce Avenue a Beatrice Miller.

• 16.7.2014  17:04
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Nedá se svítit, Miley je nejoblíbenější zpěvačka mojí desetiměsíční dcery.

• 14.2.2013  12:12
    Esther (TV film) (2007)

„Pak nás všechny chtěli zabít, ale u mě se jim to nepodařilo. Malý ženský dlouho žijou. Jako malí psi žijou dýl něž velcí.” Hana Bělská

• 12.7.2012  16:51
    Zátoka (2009)

Zde můžete podepsat petici proti zabíjení delfínů v Japonsku - http://www.thepetitionsite.com/takeaction/724/210/624/#13421046495361&action=udata&udata=false

• 10.4.2012  14:16
    Sedm světel (TV film) (2008)

Zdenka Fantlová - Klid je síla, řek tatínek, Erika Bezdíčková - Moje dlouhé mlčení

• 21.1.2011  15:25

Upír Blanka mě svým entuziasmem pokaždé dokonale vzpruží. Díky Lído!

• 9.1.2011  19:57
    Pád nebes (2002)

Velmi černohumorné, v určitých okamžicích stírající hranici mezi fikcí a realitou. Za Reidarovu maminku s Ottou zvyšuji na plné hodnocení.

• 26.12.2010  20:23
    Popelka (TV film) (1969)

Snad mi to Libuška odpustí, ale moje Popelka byla, je a bude Eva Hrušková.

• 25.12.2010  19:22

Úžasný herecký, pěvecký i pohybový talent. Škoda, že ho Yvetta nedokázala rozvíjet a zužitkovat ve svůj prospěch.

• 19.10.2010  17:51
    Hlad (1983)

Dekadentní poetika s prvky lesbické romance. Jedna z nejlepších netradičních upířin vůbec. Filmová lahůdka pro fajnšmekry z řad gothic subculture.

• 24.9.2010  09:16
    Touha (1958)

„Čtyři roční období, čtyři doby lidského života...” - O chlapci, který hledal konec světa ***, Lidé na zemi a hvězdy na nebi ***, Anděla ****, Maminka *****. Třetí povídka mohla mít klidně delší stopáž. Chybí mi v ní hlubší vykreslení vztahu mezi Andělou a Michalem. Autor mi odepřel možnost pochopit, proč Anděla vytrvale odmítá sdílet svůj těžký osud (který si částečně zvolila sama) s člověkem, který ji má upřímně rád, řadu let jí pravidelně pomáhá v hospodářství (ačkoliv by nemusel) a v podstatě na ni svým způsobem čeká. Příběh tak vyznívá částečně do ztracena - funguje pouze jako obžaloba/kritika kolektivizace venkova a to je škoda. Václav Lohniský zde vystupuje v nečekaně kladné roli a je velká škoda, že nedostal příležitost rozvinout ve filmech plně svůj herecký potenciál. Film využíval jeho talentu velmi jednostranně. Totéž platí i v případě paní Tichánkové. * V první povídce mě oslovil pouze Joskův sen a některé záběry kamery, které jsou nasnímané poeticky, až snově.

• 14.9.2010  20:09

Naushika je úžasná dívka s kladným vztahem ke všem živým organismům bez rozdílu. Snaží se o nastolení vzájemného souladu mezi živočišnými a rostlinnými druhy. Okouzlila mě svým nitrem a čistotou srdce. Post-apokalyptická vize zbytku lidstva, jako výstižné a odzbrojující memento, je zcela na místě. Pomyslnou třešínkou na dortu je Hisaishiho hudba, na kterou nedám dopustit.

• 11.8.2010  10:54
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Seriál, který plně využívá herecký potenciál všech zúčastněných. Cením si ho především pro jeho vysokou vypovídající hodnotu v oblasti mezilidských vztahů.

• 29.7.2010  13:57
    Pasiáns (TV film) (1969)

Pasiáns mi plnými doušky vynahrazuje atmosféru, kterou jsem očekávala od Spalovače mrtvol.

• 29.7.2010  10:26

Film, který je třeba nechat zrát, poté pobaví.

• 27.7.2010  16:53

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předvedla kokršpanělka Barča :-). Čtvrtou hvězdičku dávám tedy jí.

• 16.7.2010  13:39
    Princové jsou na draka (TV film) (1980)

Jako dítě jsem měla pro Ivanu Andrlovou slabost a písničky dua Uhlíř - Svěrák jsou dodnes nepřekonatelné.

• 15.7.2010  15:42
    Hurvínkova kouzelná flétna (divadelní záznam) (2005)

Kapitoly: 1. Jde se do muzea, 2. Pozor na flétničku!, 3. Ve středověku, 4. Zrzík a kráva, 5. Mánička míří na hrad, 6. Šaty pro Máničku, 7. V kovárně, 8. Na trhu, 9. Hurvínek a Zrzík v šatlavě, 10. Mánička dvorní dámou, 11. Konečně na svobodě, 12. Hurvínek se chystá na turnaj, 13. Kůň nebo kráva?, 14. Turnaj, 15. Zpátky v muzeu. Hudba: Vadim Petrov, scénář: Pavel Cmíral a Helena Štáchová, kamera: Petr Hykš a Tomáš Petráň, režie: Tomáš Petráň, dramaturgie: Denisa Kirschnerová. Účinkují: Helena Štáchová, René Hájek, Martin Klásek, Miroslav Polák, Květa Plachetková, Vojtěch Kotek (jako interpret Zrzíka), Richard Maška aj..

• 14.7.2010  23:57
    Ze života zvířat (TV pořad) (2001)

První praktický veterinární lékař, který se v pořadu objevil, byl MVDr. Václav Naxera. Pomyslnou štafetu po něm převzal MVDr. Theodor Hřebík. Pro chovatele jakékoliv domácí zvířeny to byl zajímavý a poučný pořad.

• 14.7.2010  23:29

Vizuální vzezření a taneční kreace kapitána Shakespeara (Robert De Niro) ve stylu Emilie Autumn :-).

• 14.7.2010  22:32

Dětská mysl dokáže být v mnoha směrech milosrdná. Fantasy prvky úspěšně odvádí pozornost od kruté reality Oféliina každodenního bytí. Po Mexické jízdě můj druhý film s Maribel Verdú.

• 14.7.2010  17:28

Komentář obsahuje spoilery. Dramatický příběh matky a dcery. Setkání po letech oživí vzpomínky na peklo, kterým obě ženy prošly. Dolores je fyzicky i psychicky týrána svým manželem, notorickým alkoholikem a násilníkem Joem. Obstarává obživu, chod domácnosti a snaží se zajistit lepší budoucnost pro svoji dospívající dceru Selenu. Proč ženy, které se staly oběťmi domácího násilí, chtějí dětem za každou cenu zachovat úplnou rodinu? Proč se za takový problém stydí a obviňují samy sebe? Proč partnera neopustí a vzniklou situaci dlouhodobě nijak neřeší? Dolores se odhodlá danou situaci řešit až ve chvíli, kdy zjistí, že dochází k sexuálnímu zneužívání dcery vlastním otcem.