• Krátkometrážní

In the Fall (2011)

Ježiši, takový promítání bych před smrtí vidět nechtěl!

Náš venkov (2000) (pořad)

Řízením osudu jsem byl zavát až k tomuto pořadu, respektive k onomu proklamovanému dílu o nutriích (o kterých se ještě určitě mnoho namluví) a musím říct, že to vážně stojí za to. Taková sonda do života našich sousedů ze vsi, jejichž život se točí kolem nutrií, o kterých jsem dosud věděl jen to, že mají sladká hovna, byla pro mne skutečně zajímavá. Zvláště mě bavilo celé to defilé pitoreskních postav, porcování nutrie, dochucování jmenované banánem a podobné špeky z branže. Jo, to se prostě nikde jen tak nevidí. A ten borec, pan Bílek, ten by mohl z fleku dabovat Macha & Šebestovou. Na to se musím kouknout ještě jednou. Doporučuju.

Millerovi na tripu (2013)

Po dlouhé době (ne)rodinná komedie, která nemoralizuje, která nikomu necpe do prdele nějaký hodnoty, ačkoliv se celou dobu opírá o rodinu jako sociální prvek pospolitosti. Jeee, to bylo výborný. Jsem se smál, že jsem ani neviděl na televizi. Vůbec to nebylo blbý, nedomyšlený nebo snad i trapný. Vůbec ne, naopak. I ten hepáč nebyl hepáč v pravém slova smyslu. Bylo to jen jediné možné zakončení celého příběhu. Prostě skutečně dobrá komedie, o které vím, že ji někdy časem dám znovu, fakt že jo.

Max Payne - Česká verze (2011) (amatérský film)

Bohužel, nesdílím entusiasmus svých kolegů komentátorů. Z hlediska amatérské filmařiny nacházím jeden moribundus za druhým, tím spíš, že potenciál ten počin má. Zkrátka škoda, že si s tím chlapci nedali více práce a takříkajíc to nevyladili do in extremo. Podobných hihiparodií s pivem, pšouky, hulením, pičovinkami je na YT tři prdele.

Požírači leknínů (2013) (amatérský film)

Zde můžete vidět zajímavý snímek z dílny divadelního spolku Opera Žatec. Tvůrci přichází s filmem obvyklé stopáže, žádný další tuctový kraťas pro web a pobavení přátel. A v tom je především jeho síla a možná i slabina. Síla především v tom, že je zde prostor na vyprávění, na příběh. Co vidím jako problém je, že zhýčkaný divák nevydrží dlouho sledovat takový počin, protože je zvyklý právě na ty kraťasy. Ovšem to je už na každém. Mě osobně zaujaly herecké výrony, možnost vidět ostřílené herce, staré harcovníky a vyzrálé osobnosti. Film je vlastně úplným kontrastem současné amatérské tvorby, kterou poslední dobou bedlivě sleduji. Snad bych vytkl určitá aranžmá, v detailech mi cosi vadilo - film se jeví jako dokonalý, ale místy zkrátka probleskuje, že tomu chyběl hollyúdský rozpočet. Film je jako chudý kluk v neděli. Vymydlenej, vyžehlenej, vyvověn od holiče, ale pořád jde vidět, že je chudej. Nevadí. Každý hned pozná, že si tu někdo dal setsakramentskou práci a že u toho přemýšlel a to se cení. V tomto oboru určitě. Zájemce čeká nevšední zážitek, prožije film, který se jen tak nevidí.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Kdyby se takový film dnes natočil v USA, jmenoval by se: Rozpusť nebo zemřeš. Kdyby se dnes natočil ve Švédsku, jmenoval by se: Muž, který nenáviděl plešatce nebo ještě lépe: Muž, který kopl do kachní líhně. Kdyby v Rakousku, tak: Inspektor Klečka zasahuje. V Německu: Hlaváček: Kriminálka Praha. Na Slovensku: Ako Trachta dopadol vraha. V Maďarsku: Torinói Kachnü. Japonci by jistě natočili: Bierhanzel - Mast Efekt IV., přičemž by se jednalo o anime. Z Francie by přivezli syrovou krimikomedii s názvem: Rozpuštění a druhý díl Rozpuštění proti rozpuštěným. Britové pošlou brilantní krimi seriál: Trachta & Hlavatchek: Případ zmizelého továrníka. Disney channel tradičně s: Duck Tales. Polská produkce "snad" nabídne seriál: Rozpustilí a vyučení, a když jsme u seriálů, tomuto trendu by se nevyhnula ani Česká televize s Historkami ze salonního kupé, což by jen potvrdilo impotentní vynalézavost tvůrců. A konečně TV Nova s třeskutě vtipným seriálem o hovně: C. a k. vraždy podle Trachty. Tomu může konkurovat jen Prima s reality show "po desáté": Vypusť a vychladni.

Švejk bourá Německo (1943) odpad!

Možná jsem puritán, který příliš lpí na Haškově románu, ale tohle zpracování se mi jevilo jako dosti nablblé.

Californication (2007) (seriál)

"Právě sesílám Jihad na tvou kundu" a spoustu dalších luxusních hlášek, na hraně mezi tzv. zakázanou zábavou, chytrým dramatem... a komedií, dostanete ze seriálu, jehož duchovny guru je sám David Duchovny. Ano, ten suchý, pedantský a místy trapný agent, Fox Mulder z Akt X. Duchovnyho Hank Moody je Foxův pravý opak. Odvařený spisovatel na cestě za štěstím, úspěchem, trochu toho koksu a do čokoládovny losangeleské děvky. Sní o kuřbě v kostele a rodinném štěstí. Zbaven zodpovědnosti, láme rekordy v průserech a obklopuje se bizarními lidmi. Třeba takový Charlie by si klidně zasloužil svůj vlastní spin off. Nářez, prostě! Co říct víc. Už dlouho jsem se tak u seriálu nechlámal jako u Kalifornikejšn. Se divím, že mi to celá léta unikalo. Tak, kdo to ještě neviděl, ať si to okamžitě dá.

Báječné dorty (2010) (seriál)

Ze sledování sice chytnete déem dvojku, ale je to docela zábava. Zkrátka ani blbý, ale ani moc chytrý. Tři jako tři svíčky na tom dortu, co div ne sám chodil.

Hobby naší doby (2010) (pořad)

Otřesná Vlezdoprdelka... eh, pardon, Bohdalka, která se neštítí oblíznout nejen známku se Zemanem, ale i jeho samotného i s celým tím jeho chorošem na cyanické tváři, očima zbitého baseta, laloku olbřímýho a zápachu acetonového, by už taky měla jít do pyče.