• Krátkometrážní

Šmejdi (2013)

Dokument, u kterého vydržíte. A to se cení. Na konci jsem si však kladl otázky, pro koho je vlastně dokument určen. Pro ty babičky a dědy? Ne, dozvěděli jsme se, že to je jejich závislost. Jako na čokoládě nebo automatech - prostě budou jezdit dál, děj se co děj. Pro mladší? Ne, ti tam ani nejsou zváni. Pro ty pokoutné prodavače? Ne, na ně je zákon krátkej, proč by si něco brali z dokumentu. Pro koho to tedy je? No, pro všechny, aby se pobavili lidskou blbostí, lidským žalem, beznadějí, i temnými zákoutími lidské duše. Takže zde vlastně nejde o nic, než o čistou zábavu, šikovně zabalenou do vážné sociální sondy, která investigativní formou odhaluje cosi shnilého ve státě českém absurdistánském...

Zbraně pro Prahu (1974) odpad!

Odpad už jen za ten mozkový výplach, to tendenční pojetí významného válečného konfliktu, odpad za nevyužití potenciálu příběhu právě z důvodů kokotí propagace, odpad ze naivní pojetí války jako takové. Pět hvězd za srandu, jak borci z kulometem pálí do tanků, které vybuchují, z nich vyskakují debilní Němci a deset jich jde hned k zemi, jakmile padne jeden výstřel... a jak jejich tanky útočí na vláček českého venkovana a samozřejmě odolává... no, furt mi to ale celkově vychází jako odpad, kterému se po deseti minutách přestanete smát a jen nevěřícně budete zírat na to, jaký strašný kokotiny se tu v rámci propagace točily.

Křižovatky života (2013) (pořad)

Co co co co to jeee? To to to to máš přece říct ty ty ty, ty ko ko ko té. Tak já to to to řeknu. To je konec, přátelé.

Bedna (1993) (seriál)

Tak jsem se zahleděl do svých křišťálových koulí a vzpomněl si, jak jsem asi před sto lety čuměl na bednu na Bednu, výborný britský krimiseriál s Robbie Coltranem. Tlusťoch v pohybu moc nepředvedl, za to všem tvůrci naznačili, že co není ve svalech, je v bedně, tedy v hlavě. I když má Coltrane nervové synapse prorostlé bůčkem, myslí mu to velmi dobře. Nejvíc si vzpomínám na příběh (3 díly), kdy nějaký vypatlaný kněz (Jim Carter) unesl mladou dívku (Samantha Morton), aby ji řácky zprznil. Šlo o minuty a Bedna furt nic nemohl vymyslet, a pak to ale dal a milou dívenku na poslední chvíli zachránil před dvojitým exorcismem, trojitým análním axelem a jedním módním stažením z kůže. Upřímně bych byl rád, kdyby nějaká NEKOMERČNÍ ARTOVÁ televizní stanice reprízovala tento seriál. Velice rád bych to z fleku vyměnil za všechny ty CSI: Big Boredom.

Jedna mezi oči (2012)

Hodně slabý. Ačkoliv mám Sylvyho S. rád, jeho unylý výraz a huhňání mě nějakým zvláštním způsobem přímo extaticky fascinuje, dovedu si tento film představit spíše s někým jiným. Když už se to točí kolem toho toporného, nezajímavého a těžce postradatelného Vietnamce, společníkem mu mohl být kdokoliv, třeba tenhle ksicht, bylo by to slušný krimi, zkrátka adekvátní nízkorozpočťák. Dneska už je člověk asi zvyklej na jinší standardy a tak mu třeba nepřijde moc pod nos tento Slyův odskok mezi akčně nabušenými Expandably. Tenhle film byl nějaký divný, cosi mi tam pořád nešmakovalo asi jako zasmrádlý krevetový koktejl na svatbě nejlepšího přítele. Víte, že se z toho poserete jak doga, ale sežerete to, protože je to prostě váš kámoš... Ona vůbec zápletka tohoto snímku stojí za vyližpepu. Nejdrsnější nájemný killer pod zapadajícím sluncem dělá bígla vietnamskýmu policejnímu cucákovi a ještě mu předhodí svou sexy dcéru... no ty mi ho vyndej a omlať o schody ve čtvrtým patře. Během filmu jsem se sice mnohokrát dobře bavil, final fajt taky docela šel, ale celkově si to ode mě víc jak tři hvězdy z milosti boží nezaslouží, checht.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Dostal jsem přesně, co jsem chtěl. Hlásit Jeffa Bridgese takříkajíc full monty, to jsem si totiž vždycky přál. Ale o srandu se tu nestará pouze on, ta jaksi plyne mimoděk z toho, že dva posmrtní lovci hlav vypadají v naších očích trochu jinak, než se vidí sami. Na komické situace je už ze své podstaty zaděláno a tak nezbývá, než odpočívat a lehce se bavit splácaninou mezi MIB, Dead like me, Ghostbusters a dokonce i Duchem s Patrikem Swayzem, který je už taky RIPD.

PanMáma (2013) (seriál) odpad!

Žlabadob blib blub bla, kokoti.

Kniha přežití (2010)

Zatím nejlepší propagace Bible. Pěkně zabalená do stylového a hustě vyfiltrovaného postapa, kde apoštol nové doby řeže budoucím farizejům tupé hlavy motorovkou. Hele, pořád lepší, než postaru: http://www.youtube.com/watch?v=BrRkAb4NKY8

Mr. GS (2008) (pořad)

Dvojici zabyjáckích ftipálků, Genchánek, upřímně nemusím v jakékoliv podobě, ale přeci pořad úplný odpad není. Možná na hromadě hnoje lehce probleskuje a s raním úsvitem blyští cosi veselého, co kohoutka při sraní potěší, možná výběr hostů uvítá. Zase není třeba být kvůli Genchánkovi úplně zaslepený a je možné připustit, že by se jim i něco trochu povedlo. Možná jsem jen náročná lopata, co se nesměje kdejaké pičovině.

Draci v hrnci (2013) (pořad)

Pod pokličkou, ale pro děti.