Burák a Bludička (2006)

Vtipný. Nevím co k tomu dodat, je to prostě Burák. Snad jenom to, že Petr Novotný ho dabuje tak dobře, že je lepší než hlas v originálním znění.

Auta (2006)

Jojo, Pixar. Pořád mne něco nutí porovnávat filmy od Pixaru s filmy od DreamWorks. A nemůžu se rozhodnout. Auta mají krásnou animaci, především potom krajiny jsou jako živé. Ale něco mi v tom příběhu chybí. Nějaká ironie, nebo nadsázka, Něco, co by z toho udělalo film i pro mládež, ne jenom pro děti.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Když jsem včera viděla svého čtyřletého bráchu hrát hru, kde surově fackoval plyšového lva, přijdu k němu a povídám mu "hele, copak nevíš že hračky v noci ožívají? Myslíš že se jim tahle hra líbí? Neviděl si Toy Story?", a on toho hned nechal... Osobně si na příběh hraček nepotrpím, protože mne nikdy nebavil. Ale na děti to funguje ;-)

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Už to není to, co Shrekovy filmy, ale pořád se tu najde pár geniálních vtipů.

Shrek Třetí (2007)

Nevím co na tom lidem vadí, mě přijde třetí díl stejně dobrý jako předešlé díly. Fionin rozhovor s princeznami, o tom jak je těžké vychovávat děti, Artušův proslov před odchodem ze školy, a nebo když ke konci filmu řekne Artuš "za to všechno může jen on", a nechtěně ukáže na nedaleko stojícího trpaslíka... Geniální.

Shrek 2 (2004)

Tak dvojka mi přijde ještě lepší než první díl. Je tu víc postav, víc konkrétních citací, víc prostoru pro některé postavičky, a skoro i víc humoru samotného. Některé vtipy tu považuji za zcela geniální. Shrek je zábava pro malé děti i pro úplně dospělé. Je to prostě sranda, ale je to i skutečný příběh o někom, kdo je tak trochu jiný než ostatní.

Shrek (2001)

Nevím proč, ale málokdo si přizná že se mu Shrek líbí. Možná je tam příliš drsný humor, možná jim to připadá jako kažení vkusu. Každopádně pro mne je Shrek jedním z nejvtipnějších filmů vůbec.

Mračna nad Afrikou (1999)

Takový malý, komorní film, o velké válce mezi dvěma světy. Bílých lidí a černých lidí. A nejhorší je, když se střetne bílý muž, který je psychicky deformovaný vlastními rodiči, a který ve válce není schopný zabíjet, bílá žena, která pomáhá černému muži, a černý muž, který už chce aby ta válka skončila. Nikdo není zcela na straně jedné rasy, a proto tohle střetnutí ani nedopadlo moc dobře... I když bylo poslední půl hodinu zcela jasné jak to dopadne, závěr zůstal poměrně působivý. Paul Bettany je neuvěřitelně dobrý herec, a tohle byla jedna z jeho nejsilnějších rolí.

Bent (1997)

Ze začátku se film vyvíjel moc dobře. I přes poněkud omšelé téma se zdál být velice originálně pojatý, svižný, a dobře obsazený. Po pár scénách v koncentračním táboře jsem ale musela svůj názor přehodnotit, protože už to na mne začalo působit poněkud groteskně. Těch sadistických, blonďatých nácků jsme ve válečných filmech už viděli dost, a na tomto bodě jako by se originalita vytratila. Zlý nacista, s výrazně britským přízvukem, si totiž dovolil říct homosexuálovi že je úchyl. Potom už následoval poněkud zklamávací závěr, a ve výsledku šel film od desíti k pěti. Ale jinak Clive Owen je výborný, stejně tak Ian McKellen a Paul Bettany.