Šifra mistra Leonarda (2006)

Mám jisté nutkání dát odpad. Ale bylo by to především z toho důvodu, že mne neskutečně štve poslouchat ty nekonečně hloupé teorie o Kristovi a Bohu. A potom velkým problémem filmu byl pro mne Tom Hanks, na kterého se nemůžu dívat, Leonardo DaVinci, jehož obrazy nesnáším, jeho Mona Lisa se vůbec neusmívá, jenom je fakt hodně hnusná, a který neměl zakódované ve svých obrazech žádné tajné informace o Ježíši. Potom mi přišel film příliš dlouhý, a celkově strašně pitomý. Ale kromě Hankse měl dobré obsazení, a samozřejmě dobrou hudbu. Hodně věcí tu bylo ale jen pro strašení diváka, pro navození atmosféry, nebo prostě jen tak. Jako třeba slepecké oči Paula Bettanyho, které měly pouze jeden účel, a to bylo VYPADAT DĚSIVĚ. Výsledek je celkem směšný, ale Bettany sám o sobě samozřejmě neměl chybu. Jeho role je tu sice všeho všudy trapná a k ničemu, ale byl z celého filmu nejlepší.

Síla lásky (2009)

Darwin proti křesťanské víře, to je jako blbost proti blbosti. Nemá to cenu, Darwin prostě neměl pravdu. Křesťané ji taky nemají. Tak co to tu řešíme? Jak se vypořádat se smrtí dcery? Jen velice těžko, to je přeci jasné. Podle mne, existuje jen jedna skutečná evoluční teorie, kterou zatím ještě nikdo nepopřel. A tou je názor básníka Karla Kryla, "Zatímco se velmoži těší svému vlivu, lidstvo už se nemnoží - oddává se pivu". A co se týká filmu, je nudný. Velice nudný. Kdo to jistí, a kdo u mne vymámil ty dvě hvězdičky v hodnocení, je jako vždycky vynikající Paul Bettany, který byl dobrý, i přes svůj mimořádně ohyzdný vzhled. Co se však velice vymyká mému stylu, a co často nehodnotím kladně, je obsazení ženské role. Musím uznat, že Jennifer Connelly je vynikající herečka, a podala nadprůměrný výkon.

Wimbledon (2004)

Myslím že Wimbledon má k romantické komedii poměrně daleko. Proto se ani nemusím stydět, dát mu vyšší hodnocení. Ne že bych byla tím filmem nějak extrémně nadšená, to fakt ne. A to především proto, že mi vadí Kirsten Dunst v každém záběru, což mi film kazilo. Ale co se mi na filmu líbilo je to, že mne ani na chvilku nenudil. A to i přes mojí averzi k profesionálnímu sportu, averzi k romantice, i averzi k nucenému humoru, kterého je film plný. Především totiž, mne film bavil výborně vybraným hlavním hercem: Paul Bettany. Začínám si o něm myslet, že fakt zahraje všechno. Je to vynikající herec, který hraje každým pohybem a každým výrazem v obličeji. Málokdy se mi stane, že by mne herec bavil už jenom tím, jak hraje. Paul Bettany je výjimka.

Tajný život včel (2008)

Celkem milý, celkem dojemný film, ale na můj vkus je trochu nudný. Celou dobu jsme přeci všichni věděli jak to dopadne, že? Prostě máma byla vlastně hodná, ale jenom nešťastná, všechno se dá odčinit, a rasy nedělají rozdíly v dobrém srdci lidí. Safra, koho dneska něco takového zajímá? No a ten "despotický" otec, který zařval na svou čtrnáctiletou dceru "jestli mně ještě jednou vzbudíš, dostaneš trest!", poté co ho uprostřed noci vytáhla z postele, že jí po pokoji létají včely? Ale musím říct, že Paul Bettany to hrál totálně skvěle. Mít tam o pár scén víc, dala bych vyšší hodnocení.

Podivní (2010)

No tedy, zas tak podivné to nebylo. Už jsem viděla hororů s touhle tématikou tucty, a některé byly i lepší. Ale tohle nebylo úplně zlé, bylo tu pár působivých scén. A potom samozřejmě celkem zajímavý závěr.

Ruiny (2008) odpad!

Špatný nápad, to zaprvé. Potom je to špatné provedení, zcela nepůsobivá atmosféra, nesympatické postavy, a špatné obsazení. Jena Malone a Shawn Ashmore, neskutečně odporní herci. Vůbec se na ně nemůžu koukat. Jediný důvod proč jsem film viděla, byl Joe "kurtcobain" Anderson, který ale zase dostal jen druhořadou roli.

Silence Becomes You (2005) odpad!

Pořád jenom čekám, kdy už někdo obsadí Joa Andersona do nějaké slušné role. Je to dobrý herec, a navíc vypadá jako Kurt Cobain! Tenhle film je opravdu ztráta času, a herce to nikam nepohne.

Vášeň a cit (2007)

Dobře, no. I když se mi tenhle film opravdu vůbec nelíbí, musím uznat že pan Lefroy a pan Austin jsou dobrá dvojka. Tedy, jedna hvězdička za výměnu opic.

Pýcha a předsudek (2005) odpad!

Fuj. Jedna z nejhorších kombinací co mohli dát filmaři dohromady. Pro mne zcela nesnesitelný film.

Rozum a cit (1995)

Pardon, ale tohle já nemůžu. Kostýmy, doba, prostředí, Jane Austinová, Kate Winsletová, všechny tyhle témata... Pro mne jako za trest. Nelíbí se mi tu moc ani obsazení. Hvězdička není za nic konkrétního, jenom to ještě není na odpad!.