Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Ne, druhý díl není horší než první. V něčem je dokonce ještě lepší. Jsou tu nové postavy, nové vtipy, ale i "staří známí" tučňáci, král Jelimán, a samozřejmě hlavní čtveřice. Nesmím zapomenout taky na Morta, který dostal ve druhém díle o něco více prostoru, a který mne dostane skoro pokaždé co ho vidím. A že je to dost často!

Madagaskar (2005)

To že je to animované, neznamená nutně že je to jen pro děti. Madagaskar je zábava pro celou rodinu, a poměrně kvalitní zábava. Najde se tu ve skoro každé scéně minimálně jeden odrovnávající vtip, a film tak, za hlasitého smíchu diváka, uteče rychle jako voda. Věřím že ne každý chápe všechny vtipy které se tu objeví, protože je to humor především pro chytré. Proto možná nemá ještě o patnáct procent víc, které by si po právu zasloužil.

Lady a Tramp (1955)

Na mne tedy nepůsobí. Psí problémy mne skutečně za srdce neberou, a filmy o zvířátkách jako takové už odmalička nesnáším. Toto je sice klasika, ale nemyslím že až tak zaslouženě.

Lady a Tramp II: Scampova dobrodružství (2001) odpad!

Hrůza. Takovou odpadovost jsem už dlouho neviděla, samozřejmě z těch pro děti. Toto je moc špatný film, s prapodivnou mravokárností, ohyzdnou animací, absencí humoru, a nekonečných pouček dětem. Skoro bych řekla škodlivé sledovat.

Miluji tě k smrti (1990)

Vynikající komedie, vynikající nápad, vynikající herci. I když už je to dlouho co jsem film viděla naposledy, některé nesmrtelné hlášky z něj dáváme doteď. A jinak bych skoro řekla, že jsem mnohé z herců (jmenovitě Reeves, Hurt, Phoenix) nikdy neviděla v lepší roli než tady.

Nejlepší gangster (2000)

Jediný gangsterský film na světě, který mne bavil. Postavy jsou všechny brutálně upřímné, a kladný není opravdu nikdo. Tak se mi to ve světě gangsterů líbí. Nejlepší je přeci jedině ten, který je nejsurovější. Musím ovšem říct, že s takovým námětem mohl scénář vypadat ještě o trochu zajímavěji. Film takhle stojí především na hercích, ale ti odvedli výbornou práci. David Thewlis je výborný herec, ale každý zůstal ve stínu představitele hlavního gangstera, Bettanyho/McDowella. Dají ten stejný zlý/šílený/světle modrý pohled, sednou si s nohou přes nohu do koženého křesla, a divák by skoro přísahal že je to ten stejný chlap, jenom o něco starší. Nádhera. Užívám si každý záběr, ve kterém se Bettany objeví.

Dead Babies (2000)

Trošku jsem váhala, jestli tady dát čtyři hvězdičky, nebo dát odpad. Celý film se pohybuje na hranici geniálního humoru a zcela neodpustitelné nechutnosti, díky které bych si film nerada zopakovala. Je to veliká škoda, protože by bez toho tréningu dávivých reflexů, a bez té spousty nahotin mohl být film celkem dobrý. A taky, na rok 2000 je to skoro neuvěřitelné, takové filmy se točili především v osmdesátých letech... Ale britský humor se, alespoň v pár chvilkách, skutečně podařil. A především, Paul Bettany byl vynikající, a jeho BBC přízvuk je totálně rozkošný.

Královna Viktorie (2009)

No jistě "tupá a pracovitá" (Emily=pracovitá Blunt=tupý) je ta hodná, a "silný bojovník" (Mark=bojovník Strong=silný) je ten zlý. Jako by už někdo měl ve jméně dané, jaké prvoplánové role dostane. Nevím co po nás tenhle film chce. Ukázat nám ten krásný vztah mezi Albertem a Viktorií? Já nesnáším historické filmy o intrikách u dvora. Otravují mně. A ještě s tím, že se na hlavního představitele "slavného kamaráda" (Rupert=slavný Friend=kamarád) vůbec nemůžu dívat, protože je děsně šeredný. Jedna hvězdička tu je za hezké kostýmy, a za skvělého Bettanyho, i když mu ten kostým vůbec neslušel.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010) odpad!

K čemu musí mít tenhle blbý film 146 minut? Aby otravoval fakt hodně dlouho? To se daří hezky, až na to, že televize se dá i vypnout...

Harry Potter a Fénixův řád (2007) odpad!

Ať už mi dají pokoj! S tím odporným rádo-by humorem, s těmi trapnými herci, z tou nelogikou, s líbáním pod jmelím, s vykrádáním všech a všeho, s propagandou školy/sportu/války, s tím socanským podtextem, a se vším tím hnusem, který jako divák musím stále všude sledovat!