Kleopatra (1963)

Toto se totálně odklání i od zdání historické pravdy. Kleopatra se pořád jen předvádí na nějaké hostině. Burton a Taylorová navíc vypadají, že by jim spíš než historické kostýmy slušela cigareta a barová židle. Film je naprostou urážkou krásného historického příběhu.

Mlha (1995)

Na tenhle film musíte mít tu správnou náladu, tedy melancholickou a zasněnou. Ja ji měla. Filmová esej mi ukázala krásnou, magickou Prahu plnou luceren, jazzové hudby a umělců. Prahu v děšti. Prahu bez turistů. Prahu, jakou neznám. Fíla sám řekl, že kdyby točil film o Praze dnes, vypadal by podstatně jinak. To je škoda, chtěla bych znát právě tu Prahu v mlze, kterou nám ukázal.

Sherlock Holmes (2009)

Říká se, že pro milovníky předlohy je to moc akční a potrhlé. Pro milovníky pořádných akčňáků zase moc intelektuální a plné narážek a metafor. Asi to tak je, ale pro mě to bylo přímo ideální. Rychlé tempo, zajímavé nápady a scény, vtipné nejen slovní přestřelky a krásně nevyzpytatelné, potrhlé postavy. Jen konec, nekonec mě trochu zklamal. Proč nás hned musí manipulativně lákat na druhý díl? Do kina jsem nešla na seriál.

Albín jménem Noi (2003)

Krásný film s jedinečným jemně černým humorem o dospívání mladého chlapce. Kári tvrdí, že příběh Noiho znal, ještě dřív než šel studovat. Tedy režisér nehledal téma svého filmu, ale potřeboval nějak ztvátnit příběh, který nosil v sobě. Možná si to sugeruju, ale myslím, že to jde z filmu jaksi vycítit. Konec mě sice dost překvapil a zarazil, ale nějak k filmu patří.

Flash Gordon (1980)

Jojo, film se pohybuje na pomezí naprosté blbosti a geniality. Pro mě stále převažuje ta blbost, byť parodující. Asi se na něj znovu podívám.

Chaotická Ana (2007)

Tradičně magický Medem. Tentokrát až moc a na téma, které má racionální mysl naprosto nechápe. Během filmu jsem přemýšlela, jestli si lidé, kteří tomu i v reálném životě věří, mohou tak hloupě zničit vztah.

Stvořeni pro lásku (2000)

Když jsem četla obsah filmu, připadal mi, jako jeden z nejzajímavějších příběhů o nenaplněné lásce. Těšila jsem se na beznadějný minimalismus Soumraku dne, nebo Smrti v Benátkách. Skutečnost ale moje očekávání úplně nenaplnila. Možná vyjadřování citů odlišné od toho evropského zapříčinilo to, že jsem nepocítila vůbec nic. Nicméně je pro mne nezapomenutelný díky úžasné kameře a trefně vybrané hudbě Nat King Colea.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Perfektní scénář, zajímavé kontroverzní téma a hlavně snaha režiséra dělat si věci po svém. Film s na toto téma a s podobným přístupem se měl natočit už dávno. Bezvadný je konec, který se nesnaží ani o "hollywoodskou bombu", ani o nějakou existenciální amorálnost.

Amélie z Montmartru (2001)

Takové rokoko ve filmu, člověk je okouzlen spoustu barev, jemných cingrlátek, laskavého humoru, zajímavých osudů a nějak ho ani nezajímá, že herci se spíš podobají loutkám, než skutečným lidem.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dokud jsem se nezačala dívat na Big Bang, nerozuměla jsem spoustě věcí, které dělali mí kamarádi a spolužáci. Pořád někdo mluvil o mrtvých kočkách v krabici, divně třikrát klepal na dveře, snažil se třeba i v čajovně získat koktejl Saranče, nebo se začal učit klingonsky. Pak jsem tento potrhlý seriál začala sledovat a hned se zdál svět kolem mě jasnější. Jen teď občas používám Sheldonovy hlášky a mamka si myslí, že začínám šílet. No, všechno má své výhody a nevýhody.