Nicota (2016)

Pekný výlet do minulosti čoby spomienky na osemdesiatkové horory. Môže sa stať, že sa vám to bude zdať ako mierna vykrádačka Pinheada alebo The Thing, tento kúsok však práve takýmto kultom vzdáva hold, najmä podarenými maskami. Akcia sa snaží byť nepretržitá, ale dosť prekáža, že sa film celý čas snaží pôsobiť tajomne. Netrebalo, príbehu to koniec koncov nepomáha a skôr by som uvítal ešte priamočiarejšie podanie, nakoniec sa toho aj tak veľa nedozviete. Aj keď také pokračovanie by mohlo byť zaujímavé.

Taboo (2017) (seriál)

Síce len štyri, ale silné 4 hviezdy. Nie preto, že by seriál postrádal na kvalite, jednoducho preto, lebo si myslím, že sa ešte tak celkom neukázala sila tohto projektu a je dosť možné, že pri druhej sérii, ktorá je už mimochodom potvrdená (možno aj tretia) budeme svedkami niečoho väčšieho. A vtedy nastane čas dať plný počet. Ako povedal James ...''Ja určujem, čo sa stane a kedy sa to stane''.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Konečne nám Zombie ukázal čo v tej hlave má. A kedže všetci dobre vieme, že takéto prasačiny by na plátno len ťažko preniesol, kreslená podoba mu dala neobmedzenú moc, ktorú aj ukázal. Takéto veci ja môžem. Animáky pre dospelých sú mojou krvnou skupinou a toto mi sadlo neskutočne dobre. Oceňujem hlavne pekne ''prepracované'' texti piesni a humor bez zábran.

Kruhy (2017)

Bohužial sa všetká ta ''príjemná'' dusivá atmosféra z predchádzajúcich častí stratila. Samara ani zďaleka už nevzbudzuje taký strach ako kedysi a hlavná ženská postava veľmi zaostáva za nezabudnuteľnou Naomi Watts. Za zmienku azda stojí len Vincent D'Onofrio, a.k.a Fisk z Daredevila. Ináč veľmi podpriemerná záležitosť.

Zlato (2016)

Som rád , že Matthew vie aj v nanajvýš nechutnom fyzickom stave podať stále jeho osvedčený nadpriemer.

Rozpolcený (2016)

Pre mňa osobne doteraz najlepší Mcavoyov herecký výkon! Jednoduvho ukázal, aký je všestranný a zastavil sa na čísle 24 . A čo sa týka Shyamalana..... chvála pánu bohu .

The Lords of Salem (2012)

Audiovizuálny miš-maš Zombieho, prostredníctvom ktorého nám jeho hipisácka podredovaná ženuška (ale s pekným zadkom) radí, že ak nechcete mať zlé sny, ktoré vyústia v kopuláciu s hermafroditom z japonského tentacle porna a nemáte záujem následne podobného tentacle hermafrodita porodiť, tak by ste nemali spávať v tak škaredom byte a mať taký hrozný hudobný vkus.

Velká čínská zeď (2016)

Katastrofa. Američania vzali Číňanom dôstojnosť, ktorou sú ich filmy známe a Číňania zasa naopak zadupali všetky šance na aspoň priemernú akčnú pohodu. Great Wall sám seba nazýva Action/Adventure/Fantasy/Thriller filmom...... Leda tak vo sne. Ani jeden žáner tu nenájdete kvalitne zastúpený a keď si uvedomíte čo nám produkcia za 150 miliónový rozpočet (!!!) ponúkla, tak je to vskutku na zaplakanie, hlavne pre Damona, ktorý by si mal vytrhať vlasy za to, že na takúto sprostosť kývol. Great Wall=Great Disappointment

John Wick (2014)

“People Keep Asking If I’m Back, And I Haven’t Really Had An Answer, But Yeah, I’m Thinking I’m Back.” A verte tomu, že Keanu je ako akčná hviezda naozaj späť. Lepší návrat ako John Wick si ani neviem predstaviť. Čistokrvná nadupaná akcia, ktorá vytrela zrak mnohým kritikom. Ani sa nečudujem, že po uvedení filmu a uvedomení si, že sa jedná o malý akčný zázrak sa môžme tešiť na dvojku. Well done !

Hra o všechno (2017)

Od filmu v hlavnej úlohe s Foxxom a Monaghan som čakal viac. Takýchto príbehov o utajených policajtov, kde sa všetko točí okolo drog a všetko môže vyriešiť len jeden ''správny '' chlap sa natočilo také kvantum, že režisér sa mal poriadne dobre zamyslieť ako to spraviť, aby to nevyznelo tak monotónne a sucho. Absolútne nič originálne nie je k videniu, scenár vytvára dojem ako by bol písaný za pochodu, postavy sú klasicky tupé a bez schopnosti zanechať akýkoľvek hlbší dojem, než len ''I am a good cop''. Typická ukážka toho ako natočiť akčný podpriemer.