The Birch (2016)

Takéto niečo by si zaslúžilo dlhšiu stopáž. Naozaj pekný vizuál.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Naozaj podarené anime. Mierené na dospelé publikum a pre milovníkov japonskej filmovej kultúry je to povinnosť.

Duch ve stroji (2017)

Celkom sklamanie. Na cyberpunkové prostredie sa predsa len lepšie pozerá v animovanej podobe. Ako plnohodnotný celovečerák mal film šancu vyniknúť jedine po hereckej stránke a to sa nestalo. A hoci doteraz sa mi na Scarlett dobre pozeralo takmer v akomkoľvek filme, toto jej nevyšlo. Až príliš sa stotožnila so svojou ''robotickou'' stránkou a iróniou je, že Motoko v klasickom Ghost in the Shell dokázala prejaviť viac emócii než samotná Johansson. To ju však trápiť zrejme nebude, keďže zinkasovala 10 melónov.... i keď netuším za čo.

Vyjednavač (1998)

Stará dobrá old-school krimi-dráma, ktorá výborne padne po dobrom nedeľnom obede :).

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Tak pre mňa veľké prekvapenie. Po skvelej trojke, ktorá sa mi zatiaľ páčila asi najviac, je tu Dream Master a musím povedať, že toto sa mi páčilo ešte viac. Z dvoch dôvodov: Freddy tu ''kosí'' decká ako na bežiacom páse od začiatku až do konca a čo ma najviac dostalo boli masky..... parádne, nechutné a extrémne masky, na ktoré sa nechytajú ani súčasné horory.

Uteč (2017)

Veľmi osviežujúce psycho :). Peele to napísal a zrežíroval parádne a som rád, že sa ešte stále nájdu tvorcovia , ktorí sa neboja robiť endingy ako sa patrí.

Nicota (2016)

Pekný výlet do minulosti čoby spomienky na osemdesiatkové horory. Môže sa stať, že sa vám to bude zdať ako mierna vykrádačka Pinheada alebo The Thing, tento kúsok však práve takýmto kultom vzdáva hold, najmä podarenými maskami. Akcia sa snaží byť nepretržitá, ale dosť prekáža, že sa film celý čas snaží pôsobiť tajomne. Netrebalo, príbehu to koniec koncov nepomáha a skôr by som uvítal ešte priamočiarejšie podanie, nakoniec sa toho aj tak veľa nedozviete. Aj keď také pokračovanie by mohlo byť zaujímavé.

Taboo (2017) (seriál)

Síce len štyri, ale silné 4 hviezdy. Nie preto, že by seriál postrádal na kvalite, jednoducho preto, lebo si myslím, že sa ešte tak celkom neukázala sila tohto projektu a je dosť možné, že pri druhej sérii, ktorá je už mimochodom potvrdená (možno aj tretia) budeme svedkami niečoho väčšieho. A vtedy nastane čas dať plný počet. Ako povedal James ...''Ja určujem, čo sa stane a kedy sa to stane''.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Konečne nám Zombie ukázal čo v tej hlave má. A kedže všetci dobre vieme, že takéto prasačiny by na plátno len ťažko preniesol, kreslená podoba mu dala neobmedzenú moc, ktorú aj ukázal. Takéto veci ja môžem. Animáky pre dospelých sú mojou krvnou skupinou a toto mi sadlo neskutočne dobre. Oceňujem hlavne pekne ''prepracované'' texti piesni a humor bez zábran.

Kruhy (2017)

Bohužial sa všetká ta ''príjemná'' dusivá atmosféra z predchádzajúcich častí stratila. Samara ani zďaleka už nevzbudzuje taký strach ako kedysi a hlavná ženská postava veľmi zaostáva za nezabudnuteľnou Naomi Watts. Za zmienku azda stojí len Vincent D'Onofrio, a.k.a Fisk z Daredevila. Ináč veľmi podpriemerná záležitosť.