Vikingové - Před branami (2015) (epizoda)

Jeden z nejakčnějších dílů. Bitva trvala dobrou půlhodinu. Problém byl v tom, že to spíše byla likvidace. Poprvé naší Vikingové prohráli bitvu takhle drtivě. Ragnar je ale rozhodnutý Paříž dobít, takže děj se bude vyvíjet ještě hodně zajímavě.

Chappie (2015)

Dobrý film to určitě je, ale mám k němu moc výhrad. Technické zpracování je super, příběh zajímavý, ale ty postavy? Trojice gangsterů je strašná, Chappie je vizuálně povedený, ale projevem a chováním k němu je to spíše komedie a Jackman tady zahrál svou snad nejhorší roli. Zahrál ji skvěle, ale je tak odpudivá, že v ní působí jako idiot. Samotná pointa je pak nemastná, neslaná. Nápad super, ale trošku to pohřbil fakt, že se robotí novorozeně dostalo do rukou magorů, kde si se scénářem nikdo nelámal hlavu. Čekal jsem lidštější přístup a nějakou lidskou evoluci. Samotný film je na 3* ta jedna navíc je, že mám takovéto filmy rád a k tomu dobré technické zpracování.

Vikingové - Paříž (2015) (epizoda)

Vikingové přijíždějí do Francie a připravují se na Paříž. Události z minulé epizody se neřeší, jsem zvědav jestli se k tomu tvůrci vrátí. Jinak to byl spíše díl, kde se nic moc nestalo.

Zločinec (2008)

Velice solidní vězeňské drama, které ma sílu. Vězeňské prostředí je drsné, vězni brutální a atmosféra stříká depresí. Zoufalost hlavní postavy se přenáší i na diváka a film vstřebávat je náročnější. Kilmer a Dorff je parádní dvojice a filmu dávají šmrnc. Na konci si pak divák odfrkne. Být to více intenzivní přidal bych i poslední hvězdičku.

Vikingové - Znovuzrozený (2015) (epizoda)

Mega díl. Zatím asi největší zvrat. V minulém díle se král vybarvil a v tomto zase Ragnar. Král bohužel ve špatném, ale Ragnar ukázal svůj charakter. A Floki ? To je stejný dement jako Loki. Už chápu, proč dostal tohle jméno.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Upřímně? Fakt nechápu to hodnocení. Ten film je úplně zbytečnej a to z jednoho velkýho důvodu - konec. Ten se absolutně nepovedl a tohle beru jako jedno z nejhorších zakončení ve filmu, co jsem kdy viděl. Jednak se nedozvíme vůbec nic a jednak to skončí přesně v době, kdy to začne bejt zajímavý. Je to pěkně natočený, skvělé zahraný, dobře rozepsanej příběh, jenže ten se od začátku nikam neposune a v rámci krimi tam tenhle žánr úplně chybí. Zkrátka je to dobře napsané drama, které nějak začne a pak skončí, ale to mezi tím je sice kvalitní, ale jen vata. A u dramat, ve kterých není akce, gore, nic, je důležitý scénář a příběh, který se sune. Jenže tady čekáte na něco, co nikdy nepřijde.

Vikingové - Uchvatitel (2015) (epizoda)

Ragnar se vrací domů, aby se dozvěděl špatně zprávy. Wessex odhalil svoji pravou tvář a LaGerta opět mizí. Tady se schyluje k velké bitvě. Paříž bude muset počkat.

Přání smrti (2018)

Bruce v jednom z posledních filmů a zahrál si to tady perfektně. Od začátku až do závěrečných titulků mě film bavil a čekal jsem, jak to skončí. Příběh mě zaujal, přitom je naprosto jednoduchý. Scény jak se mstí byly fajn, vše působilo přiměřeně, pěkně se na to koukalo a hlavně to bylo skvělé zahrané. Tady je přesně vidět to, že příběh není až tak důležitý. Stačí jednoduchá zápletka, ale pokud je film kvalitně vytvořen s dobrými herci, tak to úplně stačí. I když to bylo smutné a depresivní, tak přes to je ten film příjemný. Scény jak si Bruce kupuje zbraně, jak se učí, scéna s heverem i přestřelka na hajzlu a spoustu dalších, na všechno se prostě dobře koukalo.

Vikingové - Zjizvení (2015) (epizoda)

Situace v Anglii je úsměvná a princezna je manipulativní svině. Situace v Kattegatu je zajímavá skrze záhadného poutníka. Jinak se děj moc neposouvá a zatím je to celé držené pri zemi.