• Krátkometrážní

Záhada sfingy (2008) (TV film) odpad!

FUJ-FUJ-FUJ! Atrapy Indiana Jonesa a Lary Croft spolu v tejto superlacnej a extrémne debilnej dobrodružnej sračke hľadajú nejaké artefakty, riešia staroveké hádanky a statočne prehlbujú dno filmového odpadu. K tomu nejaké digitálne potvory, jeden bezkrký egyptský búchač a superinteligentná školáčka bez ktorej by naši hrdinovia skapali pri prvej prekážke. Na toto sa teda už fakt nedá pozerať aj keď Dina Meyer tu vyzerá dosť dobre.

Pamela & Tommy Lee: Porno bez cenzury (1998) odpad!

Asi každý muž chcel viedieť Pamelu Anderson v porne, ale toto domáce video stojí za úplný prd a dokonca by som povedal že je naprosto antivzrušujúce. Takmer 80 minút ničoho s mizerným obrazom. Na Pamelu sa tu prakticky nedá pozerať a na Tommyho feťáckeho vtáka už vôbec nie. Jedným slovom - BLĚĚĚĚ...

Godzilla tai Space-Godzilla (1994)

Tak toto je fakt poriadne žrádlo ktoré nedokáže pokaziť ani to stupídne Godzillíča čo sa tu obšmieta a krúti veľkými očami. Z vesmíru prilieta monštrum ktoré podľa istej šialenej teórie vzniklo z Godzillých buniek čo Mothra náhodou zavliekla do kozmu, tie potom prešli čiernou dierou, vyšli bielou dierou a vplyvom žiarenia z vybuchujúcich hviezd zmutovali do podoby príšery s obrými kryštáľmi na pleciach. Na zemi sa medzitým japonci stále pokúšajú zabiť alebo aspoň ovládnuť Pozemskú Godzillu, zatiaľ s nevalným úspechom. keď na zem konečne dorazí Spacegodzilla a všade začnú rašiť obrovské kryštály, nebude na podobné sprostosti čas, treba to do nej našiť všetkým čo je po ruke. Finále Godzilla vs. Spacegodzilla je naozaj veľkolepé ( samozrejme s prihliadnutím na fakt že sa stále pozeráme na chlapov v gumových kostýmoch čo sa prechádzajú medzi modelčekmi budov ), príšery po sebe pália ako besné, gigantické kryštály lietajú vzduchom a z mesta napokon ostane len kráter plný dymiaceho popola. Godzille tu helfne aj robokura Mogera s vrtákom miesto nosa. Našľapaná, explozívna Godzillovina, vo svojom žánri extratrieda.

Godžira VS Mekagodžira (1993)

Japonci chcú Godzillu už konečne zabiť, preto si postavia Mechagodzillu. Tá síce vyzerá ako strieborný kelímok od jogurtu, ale má pôsobivý zbrojný arzenál a spočiatku Godzille pekne podkuruje pod zadkom. Čo však Godzillu nezabije, to ju posilní a JU nezabije nič! Všetky pokusy preto končia tak, že Godzilla je len stále silnejšia a silnejšia a po efektnom pokuse paralizovať ju zničením jej druhého mozgu v bedrovej oblasti sa akurát poriadne naserie. Dokonca tak. že začne chrliť červený plameň miesto obvyklého modrého. Mechagodzilla je v tom momente vhodná akurát do šrotu. Do akcie sa občas primieša aj Rodan aby Godzille ďobal do hlavy až to iskrí. Taktiež sa nájde Godzillie vajce z ktorého sa prekvapivo vyliahne malá Godzillička ktorej deti spievajú pesničky a bláznivý vedec okolo nej lieta na dákom pterobicykli. Akcia je štandardne efektná, všetko okolo monštier vybuchuje, dymí, syčí, prská, domčeky sa rúcajú jedna radosť a nechýbajú ani tradičné tančíky a lietadielka ako jednohubky pre Godzillu. Nebyť krpatej zdržujúcej Godzilličky pre radosť detí dal by som aj vyššie hodnotenie.

2001: Vesmírná prda (2000)

Minimum humoru, vysoká koncentrácia trapošenia a nudy! Leslie Nielsen ide na mesiac zachrániť prezidenta, popritom niečo zdemoluje, hádže ksichty a vrcholom filmu je Pavarotti so strelou v zadku. Okrem Leslieho sa tu pitvorí aj Ezio greggio ako majster prevlekov, ale aj keď sa obaja idú od snahy pretrhnúť v páse, podarený vtip nie a nie vydolovať. Suchý scenár jednoducho nepreštia. Škoda.

Godzilla tai Mothra (1992)

Podivné krkolomné dejové vývrtky pokračujú. Matka zem je už na ľudí pekne nasraná a chce im to pekne osoliť, neurobí to pomocou zemetrasení a záplav ako v reáli, ale povolá Battru, zlé dvojča Mothry aby nám na výstrahu zbúrala pár papundeklových barákov. Dobrá Mothra sa vyliahne tiež a pretože jej poslaním je zem ochraňovať - taktiež ide zbúrať pár domčekov len tak zo srandy. Obe larvy sa vyvynú na moťasov a rozdajú si to ( mám tým na mysli že sa pobijú ). Keď začne okolo brúsiť aj Godzilla, nájdu si obaja moťasovia nový ciel a zmlátia ju dofialova. Okrem toho tu behá aj pár japoncov čo okorenia dej nejakými drístami a pokútnym moralizovaním. Triky sú O.K, deštrukcia je efektná a vrcholným momentom je scéna keď Mothra zhodí na Godzillu mrakodrap. Podarené je aj keď Battra poletuje s obrým ruským kolesom v pazúrikoch. Kde je Mothra tam sú aj minidvojčatá, takže nechýbajú ani ich typické pesničkové vyvolávanie Mothry ktoré ma ale tentoraz prekvapivo nesralo. Napokon Mothra aj s dvojičkami odlietajú do vesmíru, pláž na Jupiteri je vraj v tomto ročnom období nádherná. Je to blbé ale aspoň to nenudí, takže fajn.

Godzilla: Duel megasaurů (1991)

Po dvoch ambicióznych, serióznych a dosť nudných filmoch z 80-tych rokov sa tvorcovia vracajú do minulosti a prinášajú nám taký príšerný scenáristický guláš, že sa to snáď ani nedá opísať. Partia záškodníkov z budúcnosti cestuje v čase za účelom zmeny minulosti a bohvie prečo sa zastavia v 90-tych rokoch aby pribrali do party pár vedcov ktorých prínos pre túto misiu je záhadou. Ale inak by sa samozrejme nikto nič nedozvedel. Godzilla je počas druhej svetovej vymazaná z minulosti, ale v prítomnosti ďalej pokojne existuje a z plyšákov privezených z budúcnosti sa vplyvom radiácie stáva King Ghidorah ktorý v prítomnosti ničí japonsko. Godzilla zlikviduje King Ghidoraha, potom stačí skočiť do budúcnosti, nájsť Ghidorahovu zdochlinu, spraviť z neho Mecha Ghidoraha a vyslať ho späť do minulosti zabiť Godzillu. Uf... a to tu ešte vyčíňa aj jeden cyborg ktorý dokáže srandovne zrýchlene utekať a priblblo sa pri tom usmievať. Triky po predchádzajúcich dieloch zaznamenali zasa krok späť takže Ghidorahovo vyčíňanie vyzerá prekvapivo horšie než to v 60-tych rokoch keď sa objavil po prvý krát. Toto je už nazaj tuhý tabak aj pre fanatických Godzillistov.

Godzilla vs. Biollante (1989)

Po minulom pomerne nudnom diely tvorcovia pochopili že Godzilla proste potrebuje mať proti sebe poriadneho protivníka a tak pre ňu prichystali niečo ozaj špeciálne. Nechali skrížiť godzillie bunky s obyčajnou ružou a tá vyrástla do gigantických rozmerov. Výsledné monštrum menom Biollante je naozaj impozantné a v konečnej fáze vývoja je to fakt skurvene obludná beštia, ktorú však Godzilla nakope za menej ako 5 minút. Celý film je bohužiaľ uťahanejší než kedykoľvek predtým, hlavné slovo tu majú rôzne geneticko-moralistické drísty a priemyslová špionáž takže Godzilla, Biollante a Super-X 2 ( vylepšené protiGodzillovské vznášadlo ) dostanú na svoje výstupy len veľmi málo miesta aby zostalo dosť času na ďalšie kecy a telepatické nezmysly šibnutého dievčaťa ktoré sa pokúša spacifikovať Godzillu silou vôle. Samotná Godzilla vyzerá lepšie než minule a má v papuli úplne nový slušivý jazyk. Efektná nuda.

Dr. No (1962)

Prvá Bondovka je vlasne taká rozprávka o špiónovi ktorý ide na strašiďeľný ostrov nájsť bezrukého šialenca čo chce ovládnuť svet. Na ostrove je údajne aj drak chrliaci oheň, čo je v skutočnosti tank s plameňometom. Akcia takmer žiadna, technické serepetičky s majstrom Q taktiež absentujú a Ursula v bikinách pri ktorej onanujú celé generácie podľa mňa nič moc. Celkovo skôr nuda ktorá stojí za pozretie snáď len z dôvodu že je to proste tá úplne prvá Bondovka.

Návrat Godzilly (1985)

Godzilla sa vracia... na začiatok. Tvorcovia naprosto ignorujú predchádzajúcich 20 rokov a 14 Godzilláckych filmov a rozhodli sa že ten ich bude priamo nadväzovať na úplne prvý. Takže Godzilla v roku 1954 zdevastovala Tokyo a odvtedy sa zdalo že je mŕtva. Samozrejme že nie je, len to predstiera - simulantka! Po 30 rokoch spánku sa teda vybrala na nákupy do jadrovej elektrárne vybrať si nejaký pekný reaktor na raňajky. Celý film je tentoraz nezvykle seriózny a vážny. Triky taktiež konečne po dlhých rokoch urobili krok vpred takže najslabším prvkom nakoniec zostala samotná Godzilla ktorá vyzerá ( snáď až na upgradovanú zubnú protézu ) stále ako chlap v gumovom kostýme čo sa prechádza po vymakaných kulisách. Okrem trikov treba pochváliť aj pôsobivú kameru vďaka ktorej to vyzerá ešte lepšie. Zábŕda sa tu aj do politiky, sovieti a američania naliehajú na japoncov aby mohli proti Godzille použiť jadrové rakety, ale oni samozrejme odmietnu a miesto toho použijú Super X, čo je akési vznášadlo ktoré sa snaží Godzillu otráviť tým, že je do huby strieľa kadmiové strely. Neskončia však dobre, Godzilla na nich zvalí mrakodrap. Celé je to ambiciózne ako sviňa, čo ale zároveň spôsobuje úbytok zábavy, ktorá v predchádzajúcich dieloch plynula práve z celkovej stupidity a mlátiacich sa srandovných monštier. Samotná Godzilla už akosi nedokáže dostatočne utiahnuť celý film, ktorý sa tak nejak ( aj keď efektne ) vlečie.