• Mysteriózní

Protivný sprostý holky 2 (2011) (TV film)

Jednička měla Lindsey Lohan a Rachel McAdams, jenže pak Lohan začala více času trávit po sanatoriích než na place a McAdams se již pohybuje v jiné (vyšší) sortě filmařiny. Tím pádem dvojka nemá co nabídnout, pouze fakt jednoduché komedie pro náctileté obecenstvo. Ne děkuji.

Protivný sprostý holky (2004)

Jedna z těch lepších variant teenage movies - společnost 'Plastických' dam, Lindsey Lohan a dvou outsiderů sem tam vytvoří pár úsměvných chvil.

Východní přísliby (2007)

Dobrou chuť, pakliže se někdo chystá posvačit nebo cokoli zakousnout při tomto filmu. Nejsem si jistá, jestli bych dokázala udržet žaludek v klidné poloze, spíše to byl takový pohotovostní "stand by" režim kdykoli nastalo porcování lidských tkání (živých či mrtvých) a kroutit tak hlavou do různých směrů div jsem neskončila s ústřelem krku. Samozřejmě mírně přeháním, z obrazovky krevní plazma nevytéká s takovou frekvencí, nicméně přesto Cronenberg dokazuje, že mu toto skupenství nevadí prezentovat kdykoli a jakkoli. Syrovost snímku a ožehavé téma staví Východní přísliby do zajímavého materiálu, spolu s vynikajícím obsazením a komorností z něj dělá majstrštyk v tomto žánru. Viggo Mortensen, který se popasoval se všemi překážkami, což z něj udělalo ukázkový příklad jak vyjít ze šlamastyky jakéhokoli charakteru, úžasná Naomi Watts mu byla kvalitním spoluhráčem, plus záporák Armin Mueller-Stahl, kterému ruská postava hodného dědy Mráze ani za mák nic neříkala. 90 %

O.C. (2003) (seriál)

Beverly Hills 90210 pro další generaci, bohužel však o mnoho patetičtější, uhlazenější a povrchnější, jedno klišé střídá druhé. Troufám si říct, že tohle vážně k ničemu nevede, snad jen aby děcka pokryly sledovanost v odpoledním čase.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Teprve od 4.série to dostávalo švih a postava Spikea je to nejlepší co seriál mohlo potkat. Některé díly ulepené bláboly a některé mě překvapily, jak byly scénaristicky dobře napsány. Osvícený televizní zázrak to není, ale už z nostalgie nemůže jít níž než průměr. Go Spike go.

Planeta opic (1968)

Kultovní ano, bezchybné nikoli. Přesto se jedná o jedno z nejzajímavějších témat, nad kterým se polemizuje nejen ve světě filmu.

Pojďte pane, budeme si hrát - K princeznám se nečuchá (1965) (epizoda)

Nezapomenutelný díl vypečených medvědů a také nepochybně Rudolf Deyl ml. se svou skvostnou hlasovou intonací. Tento dnes již historický cyklus předčí jakákoli soudobá animovaná snažení u nás.

Bounty (1984)

Další remake o vzpouře na Bounty, sice s hereckými esy na palubě, bohužel však s průměrným dojmem oproti verzi z roku 1962 s Marlonem Brandem. Přesto to není kompletně marné, například výprava, kostýmy a hudba jsou v pozitivním slova smyslu zásadní a působí propracovaně.

Phoebe v říši divů (2008)

Ne zrovna dotažený film, spící režie a z dobrých hereckých výkonů bych zmínila skvělou Patricii Clarkson coby učitelku. Elle Fanning na rozdíl od svých předchozích rolí (Babel, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) má zde velkou tendenci přehrávat a holčičku s počátečními příznaky Touretteova syndromu ztělesnila vcelku iritujícím způsobem.