• Mysteriózní

Sbohem, baby (2007)

Obdobné náměty filmu tu už byly několikrát, takže by se mohlo zdát omšelé dívat se na snímek s tak všedním tématem. Ale opak je pravdou, tudíž nemám důvod zasednout si zrovna na "gone baby gone". Přiznávám, že onen námět mě opravdu nepřitáhl k obrazovce, ale především jsem byla zvědavá na duo Affleck & Affleck, nadějný Casey coby herec a nadějný Ben coby režisér... takto rozdělené pozice jsou v závěru mnohem šťastnější než kdyby tomu bylo naopak. I když o Caseyim nepochybuji ani na židly režisérské (I'm Still Here?! uvidíme...). Hereckému Benovi nepřálo, tak se vrhl na režii, což jak je vidno zde, bylo lepší rozhodnutí. Téměř precizně táhne přítomné tou správnou cestou, čímž se mu podařilo vytvořit zajímavou atmosféru. To, že Harris a Freeman jsou sázkou na kvalitu je vcelku jasné, ale já se zaměřila právě na Caseyeho, kterého je zajímavé sledovat, jeho potenciál je čím dál tím "hutnější". Na plný počet to sice nedosahuje, nicméně i tak je to vydařené.

Vesnice (2004)

Na plný počet nějak ne a ne kliknout... Ale přesto hodnotím vysoko, už jen kvůli tomu závěru, který jsem (opravdu) nečekala. Také za výborného Brodyho, převýborného Phoenixe a úchvatnou Dallas Howard. A navíc, chtě nechtě, já se při prvním promítání v kině vcelku slušně bála.

Na pokraji slávy (2000)

Takový neomšelý příběh o jednom takovém (ne)uskutečnitelném interview.

Máte doma uklizeno? (2003) (pořad)

To, že někteří Britové jsou dobytek můžu směle potvrdit (coby očitý svědek), i když nechci házet všechny do stejného (odpadkového) pytle, nicméně asi potřebovali točit show o takových, kteří potřebují zamést nejen před vlastním prahem. Některé záběry jsou pro silnější žaludky, hnus. Celkem zbytečný seriál, kterému by stačilo pár dílů, nechápu tu sledovanost v GB.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

"Koukněte, Weasley dostal huláka!".... "žer slimáky".... " "ty mudlovská šmejdko"... Díky takovým dialogům zkousávám dabing, který je v potterovské filmografii vydařený.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Předně jsem se domnívala, že tento díl bude z Potterovské (tou dobou) tím nejslabším článkem, ale naštěstí se "obavy" nevyplnily a čas s ním strávený nebyl promrhaným. S tímto zpracováním jsem neměla větší problémy, takže krom některých drobných výhrad, se mi na něj koukalo bez problému. Obzvláště bych vyzdvihla vizuální stránku a vůbec celkový můj dojem je pozitivní, tudíž proč ne a sem s tím dalším dílem.

Obušku, z pytle ven! (1955)

Konzumace neviditelné jitrnice je nesmrtelná, obzvlášť ten Peškův přednes.

Hrátky s čertem (1956)

Z těch úsměvných a nenapodobitelných lstí místních belzebubů a non-stop pracujícího loupežníka by se mi chtělo do příběhu vskočit. Výborná atmosféra podobných pohádek, které vznikaly za doprovodu hojného množství barev.. zlatá padesátá.

Ať žije nebožtík (1935)

Výborný film s Hugo Haasem, na kterého snad ani nelze zapomenout pro jeho herecký um, který vkládal do všech svých filmů a tento je toho důkazem. Na svoji dobu byl použit i celkem specifický humor, který má nakročeno do černého, jež nebyl zrovna častý ve filmech pro pamětníky. Režie, námět, scénář jsou v tomto případě velmi dobré... Petr Suk: "ještě mě unesou...", Dr. Liška: "tebe by neunesli." Pro ty skvělé dvojsmysly dávám plný počet.