• Mysteriózní

Škola života (2009)

Na Education jsem se těšila hlavně kvůli Sarsgaardovi a Molinovi a nakonec z toho vyšel vítězně jen ten Molina, který opět předvádí skvělý herecký výkon. Sarsgaard je tu mdlý a v podstatě nezajímavý, ačkoli by neměl být, když má jednu z hlavních úloh. Zato hlavní představitelka C. Mulligan ztvárnila Jenny kvalitně. Jen tak dál. Tudíž můj verdikt je spíše chladný, asi tak jak na mě film zapůsobil - chladně.

Vévodkyně (2008)

R. Fiennes opět 'úlisný' zmetek a K. Knightley krásná (a zase) historická (!) mladá dáma. Když to takhle půjde dál, tak nebude vědět, co jsou filmy ze současnosti... Pravděpodobně se mýlím, Keira je velmi dobrá herečka a Vévodkyně to jen dokazuje. Prakticky za všechny pomyslnné nitky tu tahá ona a daří se jí. Nádherné kostýmy, hudba i lokace přispívají k mému hodnocení. Nicméně je to možná právě i Keiřina zásluha, že jsem jí její roli - životní příběh Georgiany - v podstatě uvěřila.

Neopouštěj mě (2010)

Kathy H. určitě nebyla tím prvotním důvodem, proč jsem si film pustila. Spíše to byl Tommy, resp. Andrew Garfield (pro mě asi už navždy Boy A). Opět mě nezklamal. Ostatně ani zmiňovaná Kathy H., kvůli které si brzo hodlám přečíst knižní předlohu. Příběh, ač se může jevit jakkoli absurdní, je natolik bravurně zahrán hlavními třemi představiteli, kteří jakožto milostný trojúhelník působí věrohodně, a to je právě to důležité. Velmi citové drama po všech stránkách mě hodně pohltilo a celkový "obraz" filmu si cením až do poslední minuty.

Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

"Já mám patnáct tisíc! Vilu s balkánem a kredencií...! "

Báječní muži s klikou (1978)

Báječný muž Hrušínský + báječný muž Menšík, klika, že jsem ten film nakonec neprošvihla. K tomu ta báječná nostalgická atmosféra. Škoda, že se filmu nedostává tolik prostoru k vysílání.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Je libo masový koláč s namletým lidským prstem anebo krev tryskající z Deppových zákazníků... obojí dostanete v hojných dávkách za doprovodu dobřé zvládnutých vokálů přítomných Herců. A pak je tu ta Burtonovská atmosféra.. Takže další pán na holení??!

Gympl (2007)

Nese se to v celkem pravdivém duchu a byl dobrý nápad natočit film o dnešní omladině. Na tuzemské poměry a s přihlédnutím na situaci, kde se české filmy nyní nacházejí nebo kam se ubírají, musím konstatovat (s notnou dávkou nadsázky), že Gympl není úplně zpackané dílo. Kult z toho pravděpodobně nebude, ale já jsem si z něho něco odnesla.

Hlídač č. 47 (2008)

Přesto, že byl Roden jakkoliv charismatický a jeho ztvrárnění role nadmíru kvalitní, něco tomu scházelo. Renčovi se nepodařilo od 2. poloviny udržet tempo a do celé té komornosti viditelně zabředl.

Norbit (2007)

Všechno se to tluče dohromady a vzniká semtam vtipný guláš... Rozhodně neříkám, že jsou Murphyho "pokusy" za zenithem, proto mi asi přijde komické, když se neustále snaží publikum zaujmout těmi všemi možnými i nemožnými převleky. Ale dabing se celkem povedl.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

(hodnoceno po 1.dílu) Prvních 20 minut špatný vtip, konkrétně hnus. Posledních 20 minut skvěle vtahujících. Určitě chci vidět víc dílů než bych vynesla odpadní ortel. EDIT: Prokousala jsem se až (!) ke třetí sérii a nutno podotknout, že si seriál servítky nebere (což mu připisuji k lepšímu), bohužel tím má chvála končí. Ač to poskromnu (stále) sleduji, nemohu se sžít s určitými fakty, které mne v podstatě nutí kroutit mojí hlavou samovolně a přes některé surrealistické idey se také nemůžu jen tak dostat. PS: každopádně mu ale nelze upřít velmi zajímavou úvodní znělku.