• Mysteriózní

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

na logičnost se zde musí zapomenout; Terry Gilliam je fantasta a jiný typ režiséra...

Resident Evil: Zánik (2007)

Nečekala jsem nic převratného, navíc celou tu "residentskou" ságu skoukávám podivně, nejdříve teda jedničku, na kterou jsou dokonce zašla na plátno a neměla jsem s ní velký problém, se RE: Zánik už trošku ano, který jsem (mojí chybkou) viděla v pořádí druhém, ale možná jsem nic s oficiální dvojkou nepropásla. Nicméně nic nového se nekoná.. je to takový průměrný horůrek s Millou Jovovich opět v čele, sekundující Oded Fehr občas ztrácí dech, a to jsem ho v Mumii (1) hltala (hlavně když tam arabsky pronášel těch pár slov), tady jde do pozadí, což je ale zřejmé, hlavní hrdinkou je tu přece Alice (totiž Milla).

Gangy New Yorku (2002)

Úvodní řežba mi skutečně upravila prvotní náhled na film jako takový, kdy jsem počítala jen s nějakými menšími potyčkami místních gaunerů v těžkých dobách vývoje New Yorku. Pan Scorsese je prostě sázka na kvalitu a už jen tomu obsazení jsem nedokázala odolat. "Znovunalezený" talent DiCapria, který už ho pravděpodobně nehodlal mrhat na filmech typu "Muž se železnou maskou" aj., L. Neeson to holt odskákal hned zprvu, ale přesto jeho postava nebyla nuceně vytlačena. Role C. Diaz sedla, což přiznávám, že mě příjemně překvapilo, nijak zvlášť její obsazení nevyhledávám. Ovšem DD Lewis, to je vskutku jiná, toho herce prostě zbožňuji, ten se v tom vážně vyžívá jak prase v žitě... a předpokládám, že i příprava na tento film mu dala dost zabrat. Netroufám si říct, jestli v pre-production něco (či "někoho") skutečně vykostil, ale žrala jsem jeho 'husí-kůži-nahánějící' činy do konce.

Tropická bouře (2008)

Škoda, čekala jsem opravdu srandu k popukání.. Black, Stiller (no ten už sice pomalu ztrácí dech), Downey Jr. v komedii (!), ale musím přiznat, že to v urč. částech skomírá. Některé scénky se povedly, s Downeyem na blízku: jeho "odmaskování" a scénka, kdy Stiller pro naložení v louži ztrácí cit v nohou, atd. Btw, Cruise jsem fakt nepoznala do doby než odložil brýle.

Úhel pohledu (2008)

O filmu jsem neměla žádné informace, žádné přečtené recenze, takže jsem ho s počátečními titulkami považovala za zcela běžný (ne-li slabší) thriller. Je v podstatě velmi dobře obsazený, obzvlášť Forest Whitaker byl velkým přínosem. Jednoduchá zápletka, některými úkony i nesmyslnná (prezident v cizí zemi a v hotelech mají místní zaměstnance.. nonsense), a i z bodyguardů udělali nemožný pitomce... Nicméně ona jednoduchost na filmu tolik neubírá, protože s naservírovanými flashbacky to graduje až do konce.

Fantom Paříže (2001)

Přesně si pamatuju, když jsem na tenhle film vyrazila do kina jako na nový "extra" drsný horor .. je pravda, že potemnělé kino dodá trochu té atmosféry, ale to nic nemění na faktu, že tu někdo něco nedotáhl anebo spíš přestřelil. Chatrný scénář a asi příšerná režie... kdo je sakra Pitof?! Ale na druhou stranu na mě zapůsobila ta výprava, kostýmy a celková vizualizace se celkem povedla. Herecky taky dost prapodivný - Depardieu není špatný herec, ale pro tuhle roli mlátícího detektiva se fakt nehodí. Naopak Guillaume Canet mě docela příjemně překvapil. Resumé: lepší 3*, ale na čtyři to stoprocentně není.

Poseidon (2006)

Přesněji 2 a 1/2 *, ale na tři to podle mého slabě pokulhává. Charakteristika sice má odpovídat katastrofickému filmu, potažmo dobrodružnému, ale já jsem se vcelku slušně nudila. Jediné co mě občas zaujalo bylo jedoucí obří vlna, účinkující R. Dreyfuss a dosáhnutí konce dlouhým plahočením. Tohle vážně byla nuda.

Zná ji jako svý boty (2005)

Film spadající do kategorie "oddechových filmů" na sobotní (což akorát vyšlo) večer. Taková průměrné (chvílemi lehce nadprůměrné) drama-komedie, ve které je bezpochyby nepřehlédnutelná (v ději dost přehlédnutelná) Toni Collete a pro mě zajímavější než Cameron Diaz, i když do podobné role zapadá (tudíž volba Cameron byla asi správná). C. Diaz je tu úplným opakem její velmi ostýchavé sestry, u níž dochází k převratu po jejím nalezení babičky (MacLaine), kterou si ani jedna ze sester nepamatuje. MacLaine tu jako "jistota" filmu na sebe celkem dobře upozorňuje, i když je jí dán prostor až ve druhé polovině děje. Konec je téměř předvídatelný, jak to bývá u většiny podobných romantických komedií, a jde odhadnout hned na počátku. Klasický průměr.

Nadaný žák (1998)

Do děje jsem byla vtažena prakticky na samém začátku, kdy Todd (B. Renfro) hypnoticky zíral na tabuly, ze které učitel mazal "indicie" týkající se koncentračních táborů. V podstatě téměř všechny Toddovi pohledy byly jakousi stínohrou celého filmu až mi chvílemi naháněl husí kůži (a kolikrát ani nemusel nic říkat). Zajímavě zde vyniknul a ukázal, že by mohl být nejen nadaným žákem, ale i hercem (R.I.P.). Part Iana McKellena (asi) bez chybičky, herec je zkrátka charisma samo o sobě a filmu dal svým způsobem tu potřebnou šťávu, a jeho stařík, ve kterém se probouzí démonická povaha (ta scénka s kočkou nebo fanatické pochodování na místě uprostřed místnosti byly pro mě hodně uvěřitelným zážitkem). I obsazení Jana Třísky nebylo od věci, ukázal se jako kvalitní herec. Tu pátou * sráží snad jen David "Ross" Schwimmer - když vstupuje na scénu, aniž bych si vzpomněla, že tam vlastně hraje, přijde mi to urč. způsobem komické (vážně jsem se neubránila smíchu)... Nějak mi tam neseděl (možná moje chyba, protože u mě zůstane na věky Rossem z Přátel tečka). Ačkoli jeho úchylný vzhled na konci hraje svou roli, takže kdoví jak by to vypadalo, kdyby do jeho role obsadili někoho jiného...

Paříži, miluji Tě (2006)

Než jsem si film pustila, tak jsem pravděpodobně čekala něco trochu odlišného. Nakonec se mi to v podstatě líbilo, i když některé příběhy mi v závěru přišly zbytečné a kolikrát nedávaly hlavu ani patu. Obzvlášť mi moc neříkalo story upírského charakteru s E. Woodem, nebo úvodní scénka (začínalo to docela zajímavě, ale jak tu ženu "nacpali" do auta toho muže mi připadala nanicovatá). Ani zápletce mezi mladým francouzským párem a Stevem Buscemim v metru jsem moc nepřišla na chuť. Určitým způsobem se to snaží udělat pouto k tomuto městu - chápu. Ale příběh-nepříběh, který jsem absolutně nepochopila, možná ani nechtěla pochopit, byl ten, kde se nějaký cesťák snaží prodávat zboží a dostane se do jakéhosi salónu plných asiatek. Nejvíc mě zaujaly příběhy s mimem; zraněným afričanem nebo slepým mladíkem a N. Portman.