Panic je nanic (2006) odpad!

Tak tohle se jen tak nevidí. Z herců je mi na blití a o ději mluvit netřeba.

Playgirls II (1995) odpad!

Tento film se vůbec neměl točit. Co si ten tzv. režisér myslel? Akorát to člověka nasere, že s tímto zratil drahocenný čas.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Jednoznačně nejlepší film Terence a Buda. Film, ve kterém mě bavilo všechno co se dělo . Nazapomenutelné rvačky, ale také vynikající hudba, která mi k tomuhle filmu velice seděla a navíc pochmurně bledý Paganini, který se nezalekne ničeho, kdy stačí jeden výstřel a je po vás. Brava.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

U mě asi nejoblíbenější díl z trilogie Pána prstenů. Peter Jackson vytvořil nádherný svět fantazie s dosti silným příběhem, který bere dech. Když k tomu přidáme nádhernou hudbu a vizualní efekty, které jsou opravdu na špičkové úrovni tak máme před sebou film, který se řadí na samou špičku všech filmú tohoto žánru.

Schindlerův seznam (1993)

Vyníkajíci film, ve kterém nekulhá ani jediná složka. Tady se Spielberg rozhodně ukázal. Nejlepší válečný film, jaký kdy byl natočen.

Temný rytíř (2008)

Film, kterému jsem několik let nemohl přijít na jméno. S přibývajícími projekcemi kvalitu, zábavnost a důkladnou propracovanost Temného rytíře však začínám čím dál tím více vidět i já. Tak moc jsem si ho během několika let oblíbil, že je nyní součástí mé top10. Nepochybně k tomu napomohl i závěrečný třetí díl, který uzavírá trilogii a dohromady tyto snímky, společně ještě s Batmanem začíná, tvoří velice kompaktní filmařský počin dnes již jednoho z největších řežisérů současnosti. Temný rytíř je vizuálně poutavý a temný film, jehož gradace je v závěru filmu tak silná, že jediné, co můžete dělat, je hluboce dýchat a užívát si tuhle dokonalou perlu kinematografie. Za věrohodný herecký výkon Heatha Ledgerova dávám palec nahoru. I proměna postavy Aarona Eckharta z "bílého rytíře Gothamu" v nemilosrdného šílence, jenž se v rámci vlastního přesvědčení o "férovosti" zapříčiněného smrtí jeho milované Rachel nebojí ublížit malélu dítěti, představuje nezapomenutelnou pastvu pro oči. To vše podtrhuje hudba Hanse Zimmera, který s každým dalším filmem Ch. Nolana posouvá svou laťku výš a výš.

Spalovač mrtvol (1968)

O Spalovači jsem slyšel dost a teď už vím proč. Určitě mě nikdo nebude brát za blázna když řeknu, že patří k nejlepším filmům československé kinematografie. Hlavně musíme vyzdvihnout dokonalou režii a kameru bez kterých by film vůbec nebyl tam kde je, navíc trešnička na dortu fakt skvěle zahraný až strach nahánějíci herecký výkon Rudolfa Hřušínského. Tento film je hrůzný právě proto, že tam netečou litry krve, že násilí není zřejmé. Smrt je považována za něco čistého. Zvrácenost je považováno za něco normálního, ba za ,, spásu." Atmosféru podtrhuje něžně rozverná hudba. Je to špína a hnus zabalená do hávu krásy a dobrého úmyslu. Klobouk dolů.

Kmotr (1972)

Nezapomenutelná mafianská sága s výborným scénařem a režií která vám rozhodně vyrazí dech. Kmotr je film nejen s dobrou atmosférou a napínavym příběhem, ale opravdu s geniálními hereckými výkony. To co předvedl Marlon Brando alias Don Corleone se jen tak nezapomíná . Ale největší osobnost rozhodně vidím v Al Pacinovi který není úžasný pouze v jedničce ale v celé trilogii. Pan hodný Al Pacino, který se chtěl držet stranou v rodinné práci, se nakonec stal samotným ďáblem podsvětí. Opravdu neuveřitelné.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Seriál o pánu Beanovi je skvělý. Každý díl něčím zaujme a je o něčem jiném. Bean je tak trochu mimo realitu. Jeho způsoby jsou netradičný a vše co udělá je jiný. Seriál je úspěšný díky své lehkosti a originalitě, jenž jsou jednotlivé díly točeny. Scénář taktéž spočívá v jednoduchosti, ale Beanovi mimické a gestikulační projevy jsou dostačujícím prvkem, kterými oslní každého z nás. Svého žánru nejgeniálější seriál všech dob.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Naprosto dokonale poutavý a vtipně založený seriál. I když je Bear někdy hrozně nechutný, velice ho obdivuju a seriál považuji za jeden z nejlepších.