Amazing Spider-Man (2012)

Až na vizuálně špatně vypadajícího Lizarda a nedotáhnutý Spider-Manův zrod, který už podobným způsobem odflákl Webbuv přechůdce Raimi, je Amazing Spiderman modernější, napínavější a mnohem realističtější, než již zmiňovaný Raimiho film. Ten ho však předstihl humorem.

Hněv Titánů (2012)

Film nabitý akcí, skvěle vytvořených titánů a dalších ohavně vypadajících havětí. Narozdíl od prvního dílu, je Hněv titánů přežitelný a díky některým zábavným momentům překvapivě oslňující film. Spletitý scénář či výtečnou až husí kůži nahanějící hudbu nehledejte. Film ale jinak neurazí.

Blade Runner (1982)

Neuspokojivě jednotvárný, roztahaný a od Scotta nepochybně nejpřecovanější film. Mnozí jej považují za kultovní a v dnešní době již těžko překonatelný Sci-Fi snímek, ale o sobě to říct nemohu. Téměř celá stopáž se pohybuje v tak neuvěřitelně pomalém tempu, že jsem měl co dělat, udržet se do konce. Především mu chybí pořádné kulervoucí scény, které jsou u filmu důležitým a pro člověka nezbytně nutným požadavkem. Ani posledních mrazivě temných a napínavých 30 minut nezachrání zbabraný zbytek filmu. Na druhou stranu herecké výkony, hudba a vizuální efekty dopadly na výbornou bez sebemenšího kazu.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Vtipné, slušně zahrané a místama vskutku impozantní a pozoruhodné.

Avengers (2012)

Pro mě osobně byli Avengers čtvrtým nejočekávanějším snímkem letošního roku a jakožto fanoušek všech komiksových zpracování, jsem si jednoduše nemohl nechat hrdinama nabitý film ujít. Příběh začíná ve chvíli, kdy bratr Thora, jednoho z Avengerů Loki prahne po pomstě a za pomocí síly Tesseractu usiluje o vládu na Zemi. A tak, když zákonu nebezpečný Loki s kosmickou kostkou unikne, rozhodne se ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D Nick Fury obnovit zamítnutý program Avengers, který je tvořen šesti vyjímečnými jedinci, jež by si dokázali poradit v podobně životu nebezpečných situacích, na jaké běžní obyvatelé a to včetně policie nestačí. Jak už jsem zmiňoval výše, tak očekávání na tenhle letošní hit byla vysoká, ale během první půlhodiny se veškeré mé naděje změnila v zklámání, jelikož film nic extra fascinujícího nenabídne a na srdcervoucí scény jsme na chvíly mohli zapomenout. Navíc místy byl filmy zdlouhavý a nudný. Největším pozitivem a to nejen v první půlhodince, je brilantní vizuální stránka a hrstka svižných a vtipných hlášek. Ve zbytku až po samotný konec ale došlo k velkému zlepšení a já měl konečně dojem, že vidím film, na který jsem se těšil několik měsíců dopředu. Nastal onen čas využít sešlosti hrdinů a zapojit se do bitvy o světovou záchranu. Whedonovi se podařilo prakticky všem z nich dát rovnocenný prostor, všechny přirozeně zapracovat do událostí a navrch je propojit funkční týmovou dynamikou. Především Hulk a jeho destruktivní činnost mi nahodila široký úsměv na tváři. Celkově byl dlouho očekávaný film Avengers vskutku povedený, ale nyní je po jejich zhlédnutí a zároveň Scottova Promethea čas, zaznačit si v kalendáři datum 26.7., jelikož je dnem filmu, na který se po Hobitovi těším ze všeho nejvíc a to Nolanův Temný rytíř povstal.

Prometheus (2012)

Ačkoliv jsem myslel, že Ridleyho Prometheus bude další akční nářez plný napětí a strachu z něčeho neznámého, kterému lze vkládat veškeré své naděje a těšit se, že opět uvidím nezapomenutelnou podívanou, mě naopak reakce zdejších uživatelů od filmu odrazovali. Po včerejší premiéře jsou mé pocity rozpolcené, jelikož první půlka byla naprosto fascinující a dávala člověku dojem, že uvidíme něco vizuálně dokonalého, místama našlapaného a od Scotta očekávaného. Druhou část bych rozdělil na dvě menší poloviny, protože v první se film neskutečně zpomalí, ztratí na tempu a člověka trošičku nudí. Zbytku jsem již zcela nedůvěřoval a nečekal nic světoborného, ale naopak jsem překvapen, že došlo k mírnému posunu vpřed a to včetně odpovědí na dosud nezodpovězené otázky, jak to všechno začalo. Závěrečné zrození vetřelce bylo působivou tečkou na konec. Typ filmu jako je tenhle si 3 a méně * určitě nezaslouží a považuji to za výsměch celému csfd. Někteří uživatelé, kteří jej tak ohodnotili evidentně nevědí, co je dobré. Film se líbit nemusí, ale filmařskou kvalitu určitě má. Stačí už jen to, že Prometheus je vizuálně bezchybný a lidskému oku lahodící film a to přece musí ocenit každý.

Bitch Slap (2009)

Nejlepší pozitivum tohoto amerického filmu, jsou bezpochyby tři nádherné bohyně, které nenechají jen tak v klidu sedět kdejekého pána. Krásně tvarované zadky, hluboké výstřihy, jazýčku sprosté hlášky a pár slušných akčních scén plných zbraní, rvaček a výbuchů stačí, aby člověka alespoň mírně potěšily. Z dějového hlediska to ale byla jinak velice chabá záležitost a tak jsem nucen ohodnotit tenhle film za podprůměrný.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Film, ačkoliv místy působí úžasně, jindy dosti roztříštěně a rozvlekle. Má přes dvě hodiny a jeho první polovinu se z dějového hlediska nestane téměř nic jiného, než že se seznámíme s hlavními postavami a sledujeme, jak funguje Hugův každodenní život na nádraží. Druhá polovina je poněkud odlišná, avšak v tomhle případě odlišná znamená daleko lepší. Ze starého pána, pracujícího v hračkářství, se nakonec vyklube Georges Méliès, slavný průkopník filmu a filmových triků, který poté zvědavému Hugovi vypráví svůj velice zajímavý životní příběh. Scorsese natočil vizuálně krásně vypadající film, který mě bezpochyby pobavil.

Nedotknutelní (2011)

Paráda. Tak lze jedním slovem vystihnout tuhle perfektní podívanou s vysokou porcí humoru, sympatickými hercemi a velmi silným mezilidským vztahem. Velice dobře jsem se bavil.