• Pohádka

Vraždy v Midsomeru - Bílá a černá labuť (2012) (epizoda)

Dudka chocholateho, podle Ladových řikadel u nás v minulosti vcelku nedávné běžného ptáka, jsem viděla na vlastní oči ve volné přírodě. Pravda, nebylo to v Čechách ale v Řecku. Všechny verze Labutího jezera, co jsem kdy viděla, končily svatbou Odetty a Prince. Bílá labuť nikdy nechcípla, natož aby zdechla i černá. Takovou z gruntu realistickou verzi bych viděla moc ráda.

Vraždy v Midsomeru - Smrt přichází v noci (2004) (epizoda)

Kupčit s lidským smutkem je na zabití. Prodávat předměty z výbavy zesnulých také. Nejlépe tak z toho vychází vyměna mahagonové rakve za překližku, protože pálit mahagon je zvěrstvo.

Croodsovi: Nový věk (2020)

Bylo to velmi barevné a některé vtipy pobavily. Až dorazí DVD, budu doufat, že to tu nepoběží ve smyčce.

Vraždy v Midsomeru - Draví ptáci (2003) (epizoda)

Zazní mnoho genialních hlášek, ale díl je natolik plný nenávisti v mezilidských vztazích, vůči přírodě a životu samotnému, že to člověka naplní pocitem zmaru na zbytek večera.

Vraždy v Midsomeru - Král rybář (2004) (epizoda)

Jeden rozsévač genetickeho materiálu v jedné generaci a zničené osudy zasáhnou ještě generaci další. Tyhle "jsem bohatý, můžu všechno", by měla nějaká mohyla zavalit všechny.

Vraždy v Midsomeru - Nový úsvit (2011) (epizoda)

Kolem Midsomeru nebo přimo Midsomerem napříč chodily dějiny. Tu bitva, tu mniši vyvraždění po nájezdu na klášter v lese, tu starý šlechtic, jehož meč je součástí místních legend. A dějinnými místy pak chodí jednotlivě či ve skupinách masoví vrazi. Halloween v Midsomeru musí trvat nejmíň týden.

Vraždy v Midsomeru - Hlasy ze záhrobí (2000) (epizoda)

Hlasy ze záhrobí, konkrétně třeba hlas uzené makrely, na kterou jsem při všech reprízách tohoto dílu dostala nehoráznou chuť.

Vraždy v Midsomeru - Duchové mrtvých (2009) (epizoda)

Místní děsivá legenda se dá dobře využít turisticky i k maskovaní majetkové trestné činnosti. Zkrátka les plný strašidel je čistá komerce. Barnaby v tomto díle přímo perlí.

Vraždy v Midsomeru - Nevinnost sama (2007) (epizoda)

Proti Barnabymu se spiklo všechno včetně náhody. A k vyřešeni opět jen tak mimochodem přispěje inspektorova žena, která šťastnou nahodou ignoruje dopravní značky, například ty o parkování.