Hranice zlomu (2003)

Skutečnost, že denně umírají tisíce lidí hlady a ve zbytečných válkách je mi známa a myslím, že si rozhodně zaslouží větší pozornost než skandály celebrit. A lidi na západě by měli řešit raději tenhle problém než barvu dlaždiček v nové ikea kuchyni, ovšem to nic nemění na faktu, že tenhle film je hodně laciný tah, plný těch nejprostších klišé a památce a práci humanitárních odborníků nedělá až tak dobré jméno. Milostný příběh postrádá věrohodnost, dialogy jsou jak z telenovely, chemie mezi jinak skvělými herci se nedostává a mnohem větší prostor dostává akce, díky které pak celé finále a ústřední motvi vvyznívá do ztracena. Jinak zdatný akční režisér campbell vyloženě selhává v neakčních scénách, nedobře volí kompozici záběrů, která se střetává s dokonalou výpravou a barevnými filtry. škoda, že je scénář předvídatelný bez trochy originality, námět si pozornost určitě zaslouží. Takhle je to jen průměr, nic víc

Před úsvitem (1995)

Film, ve kterém jsou obyčejné maličkosti přeměněné na neobyčejné věci. Tohle nejde nějak moc zhodnotit, to se prostě musí vidět:)

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Já byl Raffaelo, ale těžko najít mezi mými vrstevníky někoho, kdo nikým z nich nebyl a to se týká i holek, prostě absolutní kult. Rád jsem nedávno v kině zavzpomínal nad novým animáčem.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Mnohokrát viděné a ohrané téma - Amerika země nesvobody, tentokrát ve feministické hábitu. ale v podání Julie roberts má i sebeohranější věc vždycky kouzlo a eleganci:)

Shrek Třetí (2007)

50% podle mě by komedie měla splňovat dvě základní podmínky: nenudit a být vtipná. shrek třetí mě ani moc nenudil, děj je sice lehce přihlouplý, tisíckrát viděný a ve scénáři je spousta nevysvětlených věcí, ale na malé oslodráčky se sakra dobře kouká, má to spád a výbornou animaci. ale s 2. bodem je to horší, nějak mi to nepřišlo vůbec vtipné, většina vtipů je spíš na hranici trapnosti...tady se zase někdo evidentně snažil rychle vytěžit co nejvíc prachů z předchozích úspěchů bez ohledu na výsledek. což se evidentně povedlo, návštěvnost je vysoká, snad aspoň na shreka 4 nikdo nepřijde.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Pro mě je dost težký hodnotit film natočený jako pocta něčemu, co pořádně neznám. navíc tenhle film měl být promítán spolu s druhým filmem RR a upoutávkami ve zkrácené 90minutové verzi a v tom vidím základní problém - na 110 minut se zde příliš mnoho neděje. Tarantino má dobré dialogy, ale když už je posloucháte moc dlouho a furt žádná akce, zjistíte, že jsou velmi průhledé a mohli byste uz je dorikavat sami. Film je velmi studpidní (ale tentokrát je to schválně) a hodně hravý s jednou trošku nečekanou brutální scénou (tím nečekanou myslím, že se dostaví až po velmi dlouhém rozjedu) a hodně hodně béčkovou fackovačkou na konci. osobně se mi první půlka filmu, která ještě nebyla tolik přihlouplá, líbila mnohem víc. asi existují dvě možnosti na Tarantinovu hru na poctu žánru přistoupit, nebo žánr zavrhnout. Já skončil někde mezi...;)

Krvavý diamant (2006)

Má anarchistická dušička vždycky zaplesá, když vidí jakýkoliv film kritizující "zlé" kapitalistické mocnosti a nadnárodní korporace. Ale probohaživého co ten konec!? uslzený závěr plný patetických keců jako z té nejpitomnější telenovely (myslím hlavně to s chlapcem, nějak se mi v mysli vybavil George Cloony vyzývající Schwarzneggera, aby přestal být zločincem Dr. Freezem a stal se zase normálním doktorem), to bylo opravdu zbytečné a ubohé. škoda, protože ten potenciál 5* tu je. Stejně jako u předchozího Zwickova filmu, konec vše kazí. 70%

Rocky (1976)

Z pohledu roku 2007: začátek hrozně natahovaný, pak najednou šampion Apollo Creed si vymyslí jako soupeře nulu Rockyho, ani to pořádně nezdůvodní, to vypadá hodně nevěrohodně (jasně je to film, ale i tak by se to mělo vysvětlit ne jen říct, že má dobře znějící jméno) a závěrečný souboj je na dnešní poměry hrozně rychle odbytý. Navíc ta odporně nesmypatická adriana a rocky, který neustále opakuje, že je blbej, čemuž dá člověk brzo zapravdu. Tenhle film je těžký béčko, já mám béčka rád, ale tohle je prostě hodně děravý, v roce 76 byly filmy kvalitativně na mnohem vyšší úrovni. Do Rockyho IV. to má hodně daleko.

Záchranáři (2006)

i když je to tisíckrát omleté téma a hlavní roli hrají dva toporné špalky (costnerovo neherectví k jeho postave ovšem sedí, s kutcherovými grimasami je to horší) natočil to velmi zručný režisér a tentokrát bez záběrů na americkou vlajku a podobných vlasteneckých blábolů, takže mi to vychází na hodně solidních 70%.

Renesance (2006)

87% už hodně dlouho mě žádný film takhle nevtáhnul do děje, hrozná škoda, že to nebylo hraný, výtvarné návrhy by si zasloužili monumentální výpravu, honička ve skleněnném tunelu nad kterým běží lidi je velmi nápaditá a takových vychytávek je tam spousta. Noirová černobílá byla vizuálně velmi zajímavá, skoro bych řekl nápad za milion, povedená hra světla a stínu alá komix, ale přece jen pro tenhle příběh bych radši volil hranou barvu. Ty výtvarnmé nápady by byly v barvě mnohem zajímavější. třikrát škoda. Příběh alá Dick je také povedený, i když už od půlky vytušíte v čem je pointa a jaký bude neodvratný závěr, ale jinak by to asi ani skončit nemohlo.