Mistr (2012)

Hoffman cajk, Phoenix cajk, Amy taktéž. Jen PT Anderson jim to všem kazí. Ne, nerozumim mu. Neni z toho nakonec ani zřejmý, kdo z nich čtyř je vlastně ten největší magor

Nevědomí (2013)

Narativní blevajs. Třetí hvězdu jsem dovalil hodně silou a ne za výtvarnou stránku (za tu je už ta druhá), ale obecně kvůli tomu, že čistejch scífek se točí málo a je potřeba být trochu rád i za takovouhle cruisovinu.

Malá Miss Sunshine (2006)

Jistě, v téhle podobě je to jeden z nesluníčkovatějších filmů ever, fakt jsem byl z té nekýčovité roztomilosti ke konci uplně na měkko. Ale o to spíš bych strašně rád viděl verzi naturalističtější: u každý druhý scény jsem si představoval, jak by do puntíku stejnej scénář natočil třeba Todd Solondz? Charlie Kaufman? Bohdan Sláma

Grizzly Man (2005)

neznal jsem ho, ale RIP. Škoda, že ho museli zastřelit.

LEGO® příběh (2014)

Boží! Překonává všechny pixarovky. A když odmyslim Mijazakiho (mno, a pár dalších Japonců), tak nejlepší animák vůbec.

Klub poslední naděje (2013)

Ok, beru McConaugheyho na milost (akorát nevim jestli mu to bude k něčemu dobrý): Je to cvokatej herec, nikoli namakanej hezoun. Ovšem zbytek filmu je typicky oskarovej a to nemyslim jako pochvalu. Jediný překvapení přijde až u závěrečnýho titulku, ze kterýho se mimochodem dozvíme, že ta jedovatá AZT, poté co byla zlými vědci klinicky otestovaná, proti čemuž celej film hlavní hrdina urputně bojuje, jako lék perfektně fungovala. No nic. Plus jedno mínus za paní doktorku Garnerovou, která jakoby snad naopak ani herečka nebyla. A ani neni namakaná. Leto vypadal cvokatej vždycky.

Jak vycvičit draka (2010)

Nic proti pohádkám, tahle je z nich opravdu spíš o fous lepší (aspoň za gigantickej závěrečnej souboj a muziku dávám bot), ale stejně; je uplně normální, že má dětskej film na čsfd víc hodnocení, než, já nevim, Amadeus, Tenkrát na západě, Blade runner..., o jakymkoli Mijazakim nemluvě? ... Nic, řečnická otázka, nemusíte (si) odpovídat, frgedit

Ona (2013)

Somewhere in 21th century... se odehrává asi nejfilosofičtější romanťárna ever. Přinejmenším za scénář si oskara zaslouží. Škoda jen, že z tej romantiky ani v závěru neuhne a nevyužije možnost ukončit to už v jinym, temnějším, žánru...

12 opic (1995)

Díky tomuhle filmu jsem vlastně začal na jaře 1996 brát kinematografii vážně. A z nejnovějších komentů s potěšenim zjišťuju, že i po dvaceti letech funguje stále stejně.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Island a scéna pod kterou hraje Space oddity cajk. Pod všema ostatníma scénama by ale měla hrát radioheadí Fake plastic trees. Protože příběh je falešnej (tj. plnej dementních chyb), postavy umělohmotný a příroda jak z reklamy na svěží dech airways. A celkový dojem docela depresivní :) A ne, není to vtipný.