Mefistofelle

Pacient č. 89R7S10

okres Plzeň
Vcelku neškodný magor

• 27.7.2014  15:15

V druhém díle šli tvůrci dál a trochu víc rozvinuli příběh. Nyní už hrdinové nečelí jenom jednomu zabijákovi, ale rovnou celé organizaci, do jejíž stáje zabiják patří, a kterou má částečně na starost další vyšinutý psychopat, který se chce svému "mistrovi" co nejvíce podobat. Do toho se zapojí i policie, která chce záhadné vraždy vyřešit. Masakry jsou poměrně slušné, stejně jako v jedničce. Ale pořád se to nedokáže vyšvihnout z průměru. Neurazí, nenadchne.

• 27.7.2014  15:12
    Laid to Rest (2009)

Laid to Rest je klasický slasher bez nějakých vyšších ambicí. A je to na něm docela vidět. Zabiják se jim sice docela povedl, ale jinak to nenabízí nic, co bychom neviděli už stokrát. Filmařina je to poctivá, ale to holt někdy nestačí. O nějakých větších sympatiích k hlavním hrdinům se taky příliš mluvit nedá. Nemyslete si však, že je to nudné, to bych zas filmu křivdila. Zábavné to je, nicméně mezi ostatními slashery to zapadne.

• 26.7.2014  20:46
    Čas pomsty (1993)

Z těch všech filmů, které jsem v rámci své Lundgrenovské mánie v poslední době zhlédla, ten lepší. Přitom se o tolik neliší od ostatních. Dolphin opět běhá, tváří se drsně, střílí, jezdí v autě, kopem z otočky sejme každého zmrda a k tomu si získá srdce dámy. Prostě klasika. Možná je to způsobem jakým se zde střídá akce s klidnějšími pasážemi, možná je to docela sympatickou hereckou kolegyní (protože ty ostatní v dalších jeho filmech jsou dost o ničem, jenom hezké ksichtíky), možná mám jenom ráda prostředí amerických pouští a opuštěných silnic, možná je to všechno dohromady, každopádně mě to hodně bavilo. A Dolphovi role polozáporáka sluší snad víc, než role čistokrevnýho klaďase. Takže i ten trochu blbej příběh odpouštím a s klidným srdcem uděluju tři hvězdičky.

• 26.7.2014  17:33

Třetí díl je jen o MALINKO lepší jak druhý, ale myslím, že na trojhvězdí už se v pohodě vyšplhá. Ne že by byl o tolik lepší příběhově (koneckonců to ani žádnou dějovou linku nemá), ale pár plus navíc tu je. Především je o něco lepší kvalita obrazu - asi si tvůrci uvědomili, že i když to má působit dojmem snímku nahrávaného na domácí kameře, přeci jen není od věci, když tam divák taky občas vidí víc, než nějakou divnou změť tvarů a stínů. Další plus je trochu méně gore a více těch věcí okolo, např. záběry kde se dvojice úchyláků prochází po městě a baví se téměř jako normální lidi, jejich hádky atd. Člověk by neřek, že u fake snuffu by mohlo pomoci ubrat na gore, ale v tomto případě tomu tak je. A když už přeci jen na gore dojde, je to kvalitní masakr, který se dvojce spolehlivě vyrovná. Někdy se zkrátka vyplácí netlačit na pilu za každou cenu.

• 26.7.2014  17:25

Vzhledem k tomu že jedničku si už prakticky nepamatuju (a tudíž ji už ani nebudu komentovat), nemůžu říci, jestli je tento druhý díl lepší či horší (každopádně jedničku jsem hodnotila stejně). Roztřesená kamera, parta úchyláků, prasárny, blití, podřezávání, mrdání mrtvoly, žraní červů - co chcete, je to exploitation/fake snuff jako každý druhý. Není bohužel ničím nápaditý, ničím nevybočuje z řady, je to jen další z filmů, který byste si na běžné párty nepustili. Navíc jsou některé scény tak natažené, až se z toho napínají a praskají nervy - ano, mluvím o té scéně s dvěma ženskejma, se kterejma si pohrává ta paní s ostnatým rozkrokem. Ráda bych aby tenhle komentář byl delší, ale ono fakt není moc co říct.

• 26.7.2014  17:19
    Nos miran (2002)

Poměrně kvalitní krimi-horor, který se v rámci španělské produkce drží zlatého hororového standartu. Španělé nám zkrátka už pár let ukazují, že vědí jak na to a umí postrašit. Ne že by tento horor byl nějak zvlášť strašidelný, ale pár příjemně mrazivých momentů se najde. A ta gradace příběhu, postupně se zvyšující posedlost detektiva světem mrtvých... radost pohledět. Závěr je pak skoro až dojemný. Přesto udílím tři hvězdičky, protože i přes poměrně stálou kvalitu po celou stopáž mě to neoslovilo tolik jako jiné filmy podobného ražení.

• 26.7.2014  17:13
    Mstitel (1989)

Tahle verze Punishera mi docela sedla. Mám jenom mlhavou představu o čem komiksy s Punisherem jsou, tudíž nevím, jestli se tenhle konkrétní příběh v komiksech vyskytuje nebo ne, každopádně se mi ale líbilo prolínání klasického amerického podsvětí s nepoměrně exotičtější japonskou Yakuzou. Ani akce nebyla špatná, v podstatě se to rozbíhá bez delších průtahů už od začátku. A dočkáme se nejen klasického střílení, honiček v různých vozidlech, ale i soubojů nablízko v asijském stylu. Zkrátka taková všehochuť příjemná na pohled. P. S.: Dolphovi tmavé vlasy sice sluší, ale stejně je to nezvyk, když ho furt člověk vídá ve filmech blonďatého :).

• 26.7.2014  17:08
    Švéd (1994)

Takovej docela milej eko-akčňák. Stokrát ohrané téma a la Pocahontas (pro modernější lidi Avatar), ale nevadí, takových filmů bylo a ještě bude... Koneckonců od béčkového akčního filmu člověk nemůže chtít moc. Sranda je to víceméně ze začátku dokud je na scéně více postav. Zejména úvodní scény s Dolphem verbujícím žoldnéře a následná bitka v baru jsou docela zábavné, ovšem jakmile se dostanou na ostrov, začíná to být trochu mdlé. Což o to, příroda pěkná, domorodci jsou veselé kopy, ale jinak se plká víc, než je zdrávo. A kromě pěkné bitky Dolph vs. nechutně namachrovanej záporák se ani ke konci nedočkáme ničeho zajímavého.

• 26.7.2014  17:03
    Vyhnanec (1999)

Slabší kus. Nejvíc rozpačitě na mě působí snaha o jakési post-apo. Na mě to spíš působí tak, že na skladě našli spoustu vysloužilých kostýmů a kulis z jiných filmů, ovšem navzájem se k sobě moc nehodících. Tak si řekli: "To je úplně jedno, spatláme to dohromady a uděláme z toho jakože post-apo, aby se neřeklo." Takže si to tam hartusí horalové na koních, sem tam projede vojenský džíp a proletí moderní vrtulník, střílí se z moderních zbraní, ale sem tam se mihne v rukou proradného generála meč. Zkrátka mišmaš, navíc se špatným scénářem, kterýmu ani standartní výkon Dolpha Lungrena nepomůže.

• 26.7.2014  14:40

Městské legendy jsou zajímavé téma, navíc celosvětové. Koneckonců i u nás by se spousta takových legend našla (dopuručuju přečíst Černou sanitku, která se jimi přímo zabývá). Takže podobný dokument jsem uvítala. Poměrně hezky vysvětluje proč takové legendy vznikají, jak se šíří, proč je obliba podobných historek tak velká . A samozřejmě nesmí chybět i příběhy skutečné, které stojí za vznikem novodobých legend. Mnozí by mohli namítat, že přístup k výzkumu je moc povrchní, ale očividně je to dokument, který chce zaujmout běžného diváka a nechce ho zatěžovat tunou vědeckých zbytečností, mezi kterými by se ztrácela údernot a děsivost jednotlivých případů. Proto se zde například nedozvídáme nic moc o psychologických profilech zde prezentovaných vrahů. Jde jenom o vyprávění příběhů - těch, které si lidi vypráví, i těch, které se skutečně staly. A ačkoliv se to dalo očekávat, zabývá se dokument jenom americkými městskými legendami, proto nejdu s hodnocením výše. Přitom srovnání například s evropskými verzemi těchto příběhů by bývalo bylo zajímavé...

• 26.7.2014  14:33
    Kniha krve (2009)

Problém tohoto filmu především je, že se táhne jak žvejkačka přilepená na botě. Základní motiv není vůbec špatný, ovšem než se hrdinové dostanou k jádru pudla, projdeme si spolu s nimi velmi zdlouhavými pasážemi, které ničím nenadchnou, protože se hemží všemi duchařskými klišé, která existují. Od poslední třetiny to trochu nabírá grády a závěr je velmi ucházející. Díky bohu za to, aspoň to nejde zatratit úplně. Přesto si myslím, že kdyby se první třetina filmu usekla a ta poslední trochu natáhla, udělalo by to filmu lepší službu...

• 26.7.2014  14:29

Uplynul nějaký čas a my se opět můžeme kochat nazi zombíky v druhém pokračování Dead Snow. Od prvního dílu se změnilo pár věcí - přidalo se více komediálních prvků, uvidíme zajímavější postavy (Zombie Squad parta, dost možná inspirovaná nerdy ze seriálu Big Bang Theory), děj se přesunul ze zasněžených hor do města. Gore level je zde docela vysoký - vyhřezlými střevy se zde odsává nafta z nádrže, vybuchují maminky i s kočárky, kolem od auta jsou destruovány zombie genitálie atd. A finální bitka mezi dvěma zombie bossy je docela epická. Vtípky nezní vůbec trapně, přichází v pravý moment, žádného většího kiksu stojícího za zmínku jsem si nevšimla, zkrátka tenhle malý milý zombie masakr aspiruje na kultovku srovnatelnou se Shaun of the Dead.

• 26.7.2014  14:21
    Re - cycle (2006)

Takové milé překvápko si čtyři body zaslouží. A hned vám řeknu proč. Byla jsem natěšená na asijskou duchařinu, navnazená docela vysokým hodnocením. A ze začátku se mi dostávalo vskutku kvalitního strašení. Až po uplynutí třetiny filmu se hlavní hrdinka dostává ze jednoho žánru do druhého a z duchařiny se stává lehce hororová fantasy pohádka. Ačkoliv jsem se těšila na něco úplně jiného a tedy by se možná dala očekávat jistá rozmrzelost nad změnou žánru, bylo tomu přesně naopak. Ta druhá část byla kouzelná, místy roztomilá, místy děsivá, někdy dojemná, jindy zas akční. Zkrátka mi ani trochu nevadilo, že to nebylo to, na co jsem se původně naladila. Málokdo zvládne kombinovat jednotlivé žánry tak, aby to fungovalo, ale zde se to povedlo znamenitě. Jasně, občas si to neodpustí trochu toho patosu (přihoďte k tomu ještě antipotratovou agitku), ale jako celek je to překvapivě soudržné, šlape to jak hodinky. A ani ty triky nebyly k zahození, takže jsem se jimi ani necítila přehlcena. Příjemná podívaná.

• 18.7.2014  13:59
    Podivní (2010)

Bez mučení se přiznávám, že jsem neviděla původní film, tudíž tenhle remake přede mě předstoupil bez toho, aby byl zatížen srovnáváním. Vyvázl z toho dobře. Příběh odsejpá bez otravných zdlouhavých scén, sem tam se objeví něco, co je fakt pecka a člověk by to opravdu nečekal, závěr je pak takové milé wow s otevřenou hubou. Mimochodem, s podobnými filmy (rozuměj "Objevil se divnej virus, co budeme dělat?") mám problém se schématem nic se neděje - nic se neděje - SHIT HITS THE FAN! Ovšem v případě The Crazies tohle pravidlo neplatí, něco (o čem hrdinové zatím moc netuší) se děje už od začátku a my se jen postupně dozvídáme co. Přitom ale film neztrácí dech a má pořád čím překvapovat. Jo a docela se těším na původní verzi, tak snad brzy...

• 18.7.2014  13:53
    Oběť zla (2007)

Prudce neoriginální, ale člověk aspoň ví, co od toho čekat, takže v podstatě nelze být nějak výrazně nepříjemně překvapen. Pro někoho kdo nemá hixploitation v oblibě to rozhodně nebude ono, ale zbytek se pobaví vcelku dobře. Herci jsou sympaťáci, záporáci nenáviděníhodní, nějaký to gore... vše je jak má být.

• 14.7.2014  20:56
    Virus 1.0 (2004)

Tenhle film mě překvapil. Čekala jsem něco víc mainstreamového, akčnějšího, skrz naskrz profláklého. Dostalo se mi však snového, surrealistického, depresivního a skoro až steampunkově laděného snímku. Zvláštní kamera, barvy, chování postav, zkrátka všechno je to jak z jiného světa. Bylo by se mi to hodně zamlouvalo nebýt dlouhých prázdných částí a mého pocitu jakési nedotaženosti nápadu. Měla jsem z toho pocit, že nejdřív někdo vymyslel prostředí a postavy a až poté se snažil na to panoptikum naroubovat nějaký příběh. Vychází jim to tak napůl. A napadla mě teď taková věc - jaké by to asi bylo sledovat tenhle film po pořádným jointu nebo papíru LSD. Nevím proč mě to napadá, ale myslím si, že by to mohl být docela jiný zážitek.

• 14.7.2014  20:47
    Umlčeni (2008)

Mám ráda horory, které se odehrávají v okolí americkým motorestů a čerpacíst stanic lemujících nekonečné dálnice. Nebojte, nespletla jsem si film nebo místo, kde se odehrává. To jen, že tenhle film je tomu podobný, jen se jedná o britskou verzi. A je to poměrně zdařilá verze na tohle téma. Jasně, postrádá to některé věci, které bych tam osobně ráda viděla, například více děje na "místě určení" (toho nahánění hlavního záporáka mi přijde až moc na úkor osvobozovací akce samotné), větší zasvěcení diváka do toho proč tajemný chlap s kapucou unáší ženský atd. Ale to nic nemění na tom, že objektivně je to slušně natočený, slušně zahraný a místy opravdu dost napínavý.

• 23.5.2014  01:09

Druhý díl nekrofilní úchylárny pokračuje přesně tam kde skončil díl první. Hlavním hrdinou zde není muž, ale žena, která je však úchylná naprosto stejně, ne-li hůře. Romantické scény jako vystřižené z nízkorozpočtového slaďáku ostře kontrastují s eroticky laděnými gore scénami odehrávajícími se uvnitř bytu hrdinky. Oproti jedničce oceňuju komplexnější příběh, ačkoliv konec se dal očekávat minimálně od první třetiny filmu. Hvězdičku navíc uděluju za velmi realistickou a odpornou mrtvolu, kterou si milá dáma vykopala na hřbitově. Kdybych měla zhodnotit oba filmy naráz: těžko říct, co je jejich poselstvím. Žádné zvláštní významy bych v tom nehledala. Je to gore v čisté podobě, které si na nic nehraje, jen servíruje jednotlivé nechutné detaily ze života lidí s touto prazvláštní úchylkou. Člověk si tak nějak více uvědomí, že takoví lidé doopravdy existují a kdoví, jestli váš soused taky nechodí po nocích vykopávat těla na hřbitov. Oba filmy jsou nabité erotikou ve všech možných podobách, nejčastěji samozřejmě v té zvrhlé. A oba nabízejí pohled na to, co se skrývá za maskou lidí, kteří se na první pohled zdají úplně normální. Vidíme střet obyčejného chlápka s tím nejzastrčenějším a nejtemnějším koutem lidské zvrácenosti, navíc v podobě, kterou by málokdo čekal. V jedničce byl celý příběh vyprávěn z pohledu nekrofila, ve dvojce tomu tak už není a právě pro tento střet normálna a nenormálna hodnotím dvojku jako lepší z dvojice filmů.

• 23.5.2014  00:58
    Nekromantik (1987)

Povedený německý snímek o nekrofilech, který začíná pěkně pozvolna, ale zvrhává se v pěkně nechutné orgie. Nedivím se, že ho chtěli zakázat, na tu dobu je to přeci jen trochu přes čáru běžné německé kinematografie. Scéna sexu s mrtvolou je fakt odporná, ale zároveň se snaží o jakýsi romantický nádech, což se (přimhouříme-li obě oči) nějakým záhadným způsobem daří. Trochu mě tam chvílemi štval hlavní hudební motiv, ale to je jen malá položka, na které ve výsledku tolik nesejde.

• 9.4.2014  00:09
    Here Comes Honey Boo Boo (TV pořad) (2012)

Skoro se k tomu nerada přiznávám, ale mě ta píčovina fakt baví. Bylo by jednoduché tuhle rodinku odsoudit a jejich životní styl skutečně je neskutečně odporný, ale na druhou stranu co těm lidem chybí (kromě špetky vychování)? Maj se fakt rádi, navzájem se podporujou a vypadá to, že jsou šťastní. Já jim to přeju, i když teda nechápu jak se mohli se svým stravováním dožít více jak 10 let.

• 1.4.2014  01:49
    The Battery (2012)

Bývala bych dala 4 hvězdičky, ale to by mě nemusel až úděsně srát jeden z těch týpků. Ano, ten se sluchátkama. Já bejt jeho parťák, tak ho někde nechám a jdu si po svých, protože nejen, že bych se o něj musela starat jak o malýho fakana, ale on je ještě k tomu protivnej jak osina v zadku. K filmu samotýmu můžu říct toliko, že zajímavý rozhodně je, natočený je poctivě, se smyslem pro humor, zároveň dramatický tak akorát a je vidět, že Jeremy Gardner se snaží ze sebe vydat to nejlepší. Navíc mám k podobným nízkorozpočtovým filmečkům velký vztah. Myslím, že Gardner je hodně slibný režisér a snad se dočkáme dalších jeho počinů.

• 13.3.2014  01:15
    Boxer (2009)

Téměř všechny filmy o boxu jsou o hrdinech, kteří se z outsiderů stali šampiony. Podmínkou úspěchu přitom je, že hrdina musí být sympatický, musíme mu fandit, zkrátka mu to přát a pak chrochtat blahem když se mu to povede. Podívejte se třeba na Rockyho, kdo by toho dobromyslného pitomečka neměl rád. Ale tady je hlavní hrdina neskutečně protivnej týpek, kterej se při jakémkoliv náznaku neúspěchu nasere a začne urážet všechny okolo, chce to vzdát, ale v příštích dvou minutách se všem omluví a začne na sobě makat. A to se opakuje minimálně dvakrát. A když už jse zmínila toho Rockyho, tenhle film vám ho bude až podezřele připomínat, protože recykluje hned několik scén právě odsud. Pamatujete třeba na to slavné vybíhání schodů s vítězným pokřikem na konci? Můžete dvakrát hádat, zda ho tady uvidíte taky, a pravděpodobně se trefíte hned napoprvý. A dialogy? Škoda slov, přišlo mi to jako kdyby je produkoval nějaký generátor náhodných hecovacích hlášek. Avšak nechci jen hanit, proto zmíním třeba tréningové scény, které nebyly vždy úplně špatné. A dokoukat to šlo, to zas ne že ne... Veskrze si ale myslím, že tenhle film vám rozhodně nedá nic, co už by nebylo možno vidět jinde a v mnohem lepším zpracování.

• 4.3.2014  22:45

Film je tématicky blízký Habermannovu mlýnu, ovšem zdá se mi, že pozornosti českého diváka poněkud uniká. A ono se není co divit, vyvolává o poznání méně emocí než jeho slavnější brácha. A to i přesto, že ukazuje prakticky to samé, tedy sviňské chování a násilí na nevinných. Možná je to nepřesvědčivými hereckými výkony (Vetchý se moc nepředvedl, o jeho filmové manželce německého původu se dá říci to samé) nebo tím, že se obtížně vžívá do postav, o kterých vlastně vůbec nic nevíme kromě toho čí je kdo příbuznej a na jaké straně barikády stojí. Rozhodně to ale není špatný film, do průměru se vejde celkem pohodlně.

• 4.3.2014  22:37
    Kowai onna (2006)

První povídka je klasickou duchařinou s příběhem jak přes kopírák, bubákem, který u japonského hororu ničím nepřekvapí, a lekačkami, které se dají očekávat v pětiminutovém předstihu. Druhý příběh je... prostě divný, místy skoro až komediální, s divným koncem, rozhodně však ne děsivý. Třetí povídka... no, moc o ní říci nemohu vzhledem k tomu, že už jsem neměla moc sil věnovat tomu pozornost, ale taky není ničím výjimečná. Chápu, že rozpočet nesahal do závratných výšin, ale to neomlouvá příliš malou snahu při tvorbě příběhu. Trochu to na mě působí jako kdyby své příběhy všichni tři tvůrci napsali při pauze na oběd a ani si to po sobě nepřečetli.

• 28.2.2014  13:25

Akčňák s Lundgrenem na jedno použití, ideální na oddechové povalování v posteli se spoustou žrádla. Rozhodně není špatný, řekla bych, že v rámci nízkorozpočtových akčňáků je to dokonce ten lepší, přesto to není trhák, který bych si nutně potřebovala pustit dvakrát. Akční scény docela fungujou, hlášky přichází v pravu chvíli a jsou trapné jenom někdy, nějaká ta érotika a pěkný baby by taky byly (pánové ocení), Lundgrenovi to sluší (dámy ocení), Brandon Lee se k němu v roli parťáka skvěle hodí a celé to tak nějak plynule a příjemně uteče. Jo, takhle by to šlo...

• 28.2.2014  13:20

Okej, už jsem si to rozmyslela, nechtěla bych pracovat v Japonsku. Tenhle film je nejzajímavější dokonale zpracovanou atmosférou, izolaci hlavní hrdinky jsem skoro pociťovala jako svou vlastní. To město skutečně bylo tiché a to i přesto, že v něm pobíhají po ulicích miliony lidí - když vás dělí jazyková a kulturní bariéra, umocněná ještě odlišnosti vzhledu, přijdete si úplně sami. Nepříjemný pocit... Ale dokonalá atmosféra v tomto ohledu nestačila, čekala jsem od toho mnohem víc. Trochu jsem oekávala, že Rosa nakonec zapadne do kolektivu, najde si přátele, naučí se jazyk a nebude tak osamělá. K tomu celou dobu tak nějak film směřuje, ale velmi nepříjemně to celé utne. Film mi přišel jak kdyby z něj amputovali nějakou velmi podstatnou část, kterou si tak bohužel musíme jenom domýšlet. U některých filmů to funguje, ale tady mě to docela mrzelo.

• 28.2.2014  13:12

Přijde to tak jenom mně, nebo ta zatracená ženská mluví jak kdyby byla pracovnice v oblasti erotických služeb po telefonu? Je každopádně škoda, že děj filmu nezůstal u toho, co se hlavní dvojicí dělo v jejich minulé misi, vypadalo to jako mnohem větší švanda, než rande se zfetovaným macho hlídačem v rozestavěné budově.

• 28.2.2014  13:03
    Coco Chanel (TV film) (2008)

Průměrný životopisně-historický film. Pro muže asi nic moc, ale dámy minimálně ocení hezkou výpravu, oblečení a klobouky. A co mě osobně hodně překvapilo a dozvěděla jsem se to až v momentě kdy píši tento koment, hlavní představitelka božské Coco Chanel, Barbora Bobuľová, je z Československa. Zajímavé... Tak jako tak je to film, na který se podíváte, ale už předem víte, že po roce si jen těžko budete vybavovat jednotlivé scény.

• 28.2.2014  13:00

Osobně moc nechápu tu nekonečnou adoraci zrovna tohoto dílu batmanovské série. Musela jsem se podívat na film dvakrát, abych se opravdu ujistila, že jsem nepřehlédla něco, v čem se skrývá ta genialita, ale opravdu jsem to nenašla. Ve smršti kecání a zdlouhavého vysvětlování jsem se místy neskutečně ztrácela, škrobené dialogy mě v některých pasážích až uspávaly. Pasáž s Brucem ve vězení mě nenadchla a dění v Gothamu (nebo jak se to píše) mě nějak nevytrhlo (snad kromě scény s probořením stadionu), závěrečná pointa je klišé jak prase. A teď by mě asi spousta lidí ráda rozcupovala, ale Bane nesahá Jokerovi jako záporák ani po kotníky. Tak, řekla jsem to... Naštěstí se dají ocenit velmi obstojné hereceké výkony a dynamické akční scény, kamera i hudba, tudíž poměrně velkou dávku nezáživnosti zčásti promíjím a udílím tři hvězdnatce.

• 9.2.2014  11:39

Je to asi trochu ostuda, ale prvního Ramba jsem skutečně viděla až teď, ve věku 24 let. Ptáte se proč? Akčňáky mě nikdy moc nebavily a v podstatě mě ke sledování přinutilo to, že ve stejné době jsem se rozhodla dát druhou šanci sérii Rocky, která mě doteď taktéž ukrutně nudila. Názor jsem nakonec změnila jak u Rockyho, tak u Ramba - vážně mě to baví. Nevím co se změnilo, ale konečně asi vidím to, co na tom vlasatým veteránovi všichni kluci v mým okolí vidí (přítel má dokonce jeho plakát v pokoji). Rambo je zkrátka drsňák, kterej se s tím nesere... svým způsobem je to hodně jednoduchý člověk, který reaguje jako zvíře chycené do pasti - brání se všemi způsoby proti nespravedlivé krutosti. Nedělá mu potěšení zabíjet hordy policajtů, jen se brání, je to zákon akce a reakce. Kdyby ho nechali bejt, tak je to vlastně docela milej týpek. Jasně, scénáři by se dalo leccos vytknout, ale od osmdesátkového akčního filmu člověk nemůže a ani nechce nic víc. Tři hvězdičky tomu dávám kvůli druhé polovině, která hledá způsob jak natáhnout tento od počátku jednoduchý příběh aniž by se vlastně dělo cokoliv podstatného. A taky proto, že druhej díl mě bavil o dost víc.