Schramm (1993)

Zvláštní film, který svým tématem a v prvním případě i zpracováním trochu připomíná Sombre a Angst. Tentokrát je vrah více než nenápadný "týpek od vedle", u kterého by vás na první pohled nenapadlo, že je s ním něco divného. Dějová linka je místy sotva znatelná, film je spíše složenina reálných a snově-halucinogenních výjevů, které mají co nejrealističtěji zachytit vnitřní svět zabijáka... a docela se to daří. Gore scénky působí i přes to, že se jedná o amatérský film, docela reálně. Jednotlivé záběry se opakují, vše je prokládáno podivnou hudbou a dialogů mezi několika málo postavami moc není. Z toho vyplývá, že taková věc málokdy unese delší stopáž, čehož si byli tvůrci dobře vědomi a zbytečně film nenatahují. Přesto se ale nejedná o kdovíjak převratné dílo, které by vás na první pohled uchvátilo. Jako experiment se zobrazením duševních pochodů vyšinutého jedince je to ale přínosem.

Wrestler (2008)

V mých očích jeden z Aronofskyho slabších filmů. Od tohoto režiséra jsem už prostě zvyklá na něco trochu jiného a tohle mi od něj nesedlo tak jako jiné jeho počiny. Ale abyste mi dobře rozuměli... neříkám, že je to špatný film. Je hodně dobrý a to nejen obsazením Mickeyho Rourka, který se do téhle role báječně hodí, ale i originálním příběhem. Svět wrestlerů je většině z nás naprosto cizí a o takových lidech toho vlastně moc nevíme. Aronofsky nám představuje neokoukané prostředí s postavami, které filmový svět tak trochu opomíjí. Mickey Rourke je jako zestárlý wrestlech opravdu přesvědčivý a opravdu mě hodně bavilo se na něj dívat. A jak už je u Aronofskyho filmů zvykem, celou dobu sledování se na vás z obrazovky doslova valí emoce a vy se místy až fyzicky vžíváte do postavy. Jak to ten chlap dělá, že něco takového dokáže natočit?

Krvavý Valentýn (2009)

Další průměrná vyvražďovačka s průměrnými postavami a průměrným zabijákem. Nuda se střídá se zábavou téměř půl napůl... s tímhle filmem je to zkrátka tak, že všechno je jakoby dotažené jenom do půlky. Sotva se něco zajímavého začne rozjíždět, hned to zase upadne do toho největšího klišé. Pointa, která se snaží tvářit jako děsně šokující a originální, kdovíjak nenadchne. Ano, pár momentů - zejména ty v dolech - není špatných a občas jste chvílemi i napjatí, ale ještě předtím než uvidíte běžet závěrečné titulky, víte, že na tenhle film hodně rychle zapomenete.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Tahle sprostá děcka si mě absolutně získala. Dávno už jsou sice pryč doby kdy jsem South Park žrala nejvíc, ale pořád mě to baví, když někde náhodou nějaký díl zahlédnu. Je to primitivní, vulgární, hrubé a debilní, ale je to zatraceně vtipné:). A ta animace nemá obdoby a je typická pouze pro tenhle seriál. Zkrátka, South Park už je tak trochu klasika... alespoň pro mou generaci. SERU NA VÁS, JDU DOMŮ!!! :)

Proroctví (2009)

Zajímavý mysteriózně-předkatastrofický film. Nicolas Cage mi tentokrát ani moc nevadil (netajím se tím, že toho chlapa jinak opravdu nemusím), příběhově i atmosférou je to více než ucházející a nehody, kterým se hlavní hrdina snaží zabránit, působí dobře (zvlášť ta scéna s metrem byla opravdu libová). Jediné, co mi fakt silně vadilo byl závěr a pointa. Ačkoliv se obojí dalo snadno předvídat už v průběhu filmu, nečekala jsem, že to na mě bude působit tak retardovaně, jak to na mě působilo. Opravdu, nemůžu si pomoci, ale ačkoliv si ten konec spousta lidí chválí, mě přišel neskutečně stupidní a donutil mě změnit hodnocení ze 4* na 3*.

Halloweenská noc (2007)

Nebyl by to správný Halloween, aby se nedělo něco divného, nadpřirozeného či rovnou násilného:). A v tomto malém městečku se toho děje opravdu hodně... Film, který byl rozdělen na 4 navzájem se proplétající příběhy, z atmosféry oslav halloweenu těží opravdu maximálně - vydlabané dýně, děcka v kostýmech a papíroví kostlivci jsou všudypřítomní a dobře se na to kouká. Jednotlivé příběhy, každý trochu jiný, mají hlavu a patu a ani jeden se nedá označit za vyloženě slabý. Zkrátka řečeno, Trick 'r Treat je dobrá, i když ne zase kdovíjak strašidelná, oddychovka na pozdní večery o samotě doma.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Mám ráda morbidní a zároveň vtipné věci:). Mrtvá nevěsta přesně taková je, ale zároveň má i spoustu jiných kvalit - typicky burtonovský příběh, osobité postavičky, skoro bezchybnou animaci a samozřejmě pěknou a emotivní hudbu s parádními texty. Nejvíc se mi líbilo, jak podoba postaviček krásně koresponduje s jejich charakterem. Vytkla bych jen, že v některých momentech mi to až moc připomínalo o trošku starší Ukradené Vánoce.

Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Poněkud netradičně pojatý příběh o sexuálním zneužívání a psychickém vyšinutí hlavní postavy dává už od začátku poznat, že se jedná o něco, na co člověk zkrátka musí mít tu správnou náladu. Strange Circus je snad nejlepší název, který tento film mohl mít, protože báječně vystihuje dojem, který z toho budete mít. Skutečně se jedná o jedno velké, barevné, skoro až divadelně laděné představení, které slibuje a taky dává spoustu zajímavých vizuálních požitků. Zatímco první část je skoro hororově laděná a nachází se na hranici mezi exploitationem a psychologickým thrillerem, druhá polovina je spíše jako drama míchnuté s avantgardním filmem. Časté přepínání mezi několika žánry však filmu neškodí a naopak z něj dělá až překvapivě sourodou a zajímavou koláž kombinující explicitní násilí s psychedelií i krásou. Děj samotný je místy trochu složitější na pochopení a do poslední chvíle vlastně ani nevíte, co a proč se vlastně děje, přičemž poslední čtvrthodina všechno zase změní. Co ještě zmínit? Snad, že hudba použitá ve filmu se moc dobře poslouchá. A taky jedno mínus - občas je to ve snaze vyvolat kýžený efekt až moc hysterické...

30 a půl metru (2008)

Jak jsem předpokládala už po první půl hodině, většinu času jsem se dost nudila. Ne každý dokáže dobře natočit film odehrávající se v několika pár místnostech a v tomto případě bohužel musím říct, že se to opravdu moc nepovedlo. Rozjezd byl na můj vkus poněkud dlouhý a jakmile se začalo konečně něco dít, nestálo to za moc. A na to, že se jedná o film z roku 2008, tak mi přijde, že lepší triky jsem viděla i v mnohem starších filmech. Ale abych jen nehaněla... herecký výkon Famke Janssen není nejhorší a v asi třech momentech je to docela napínavé. Jako celek to ale vidím pouze na slabší 2*.

Vyvrženci pekla (2005)

Po snímku House of 1000 Corpses, který byl spíše úchylným exploitation/gore masakrem, se Zombie rozhodl, že druhý díl pojme spíše jako tak trochu brutální road trip... a ve svém rozhodnutí nešlápl vedle. Tento film, ačkoliv je o poznání míň brutální, si pořád drží svou krvavavou patinu, v tomto případě navíc okořeněnou o promyšlenější příběh a dynamičtější děj. Nudit se rozhodně nebudete, protože pořád budete narážet na ty samé ujeté postavy, které znáte z předchozího filmu, a dokonale pojaté prostředí Bohem zapomenutého zapadákova, kde poldové rozhodně nejsou líní blbečci žeroucí koblihy, ale pořádně drsní týpci. Jako další plus bych uvedla herecké výkony, které jsou více než přesvědčivé, a hudbu. Za originální též považuji v tomto případě i některé akční scény, které jsou poněkud nezvykle prezentovány ve formě stop-motion záběrů. Jediné, co by se dalo vytknout, je až moc sprostých slov. Ano, je to film Roba Zombieho, a ano, dá se to od něj čekat a jindy mi to ani nevadí, ale... zkrátka jsem se v samých těch "fuck, bitch, shit, cunt..." dialozích občas topila. P.S.: Přítomnost Dannyho Treja potěšila :-).