Ave, Caesar! (2016)

Průměrná hollywoodská oslava sebe sama, pointa: nejlepší na světě je točit filmy a tím naplňovat život všech občanů světa. Nebo aspoň Ameriky. Děj to nemělo.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Technicky na výši, dějově zoufalé. Tak teda přiletěli zpátky a my je porazíme a taky že jo. Téměř obdobným způsobem jako minule, se stejnými dialogy, stejnými scénkami a bez ducha. Víc se říci nedá.

Velká čínská zeď (2016)

Podívaná je to velkolepá, kostýmy úžasné, akce velmi dobrá. Dějově průšvih nikoli asijského typu, kdy by si mohl člověk říci okay, je to cizí kultura, nechápu, ale je to ve mě. Zde průšvih západního typu: něco jako tyranosauři vylézá každých 60 let a jde likvidovat Číňany, ti to zastavují zdí, udatností a plky. Do toho se přichomýtne pár Evropanů na zlodějské cestě za střelným prachem, myslela jsem, že snad by bylo chytřejší chtít recept na výrobu místo nějakých pytlíků, ale budiž. No a pak se to už mele dokola, beze smyslu, zato s náběhem hlubokomyslných řečí o důvěře apod, létá se v balónech, brání se město ... a zvonec, je tu konec. Doporučuji milovníkům akční kostýmovky.

Legenda Sleepy Hollow (1999) (TV film)

Snad je to originálu bližší, ale bohužel nekoukatelně nudné. Vlastně mi toho učitele bylo spíše líto.

Ospalá díra (2013) (seriál)

V originále lahůdka po stránce jazykové, v jakémkoli dabingu děs. Dějově průměr, samý démon, peklo a zatracení, naši hrdinové stačili svou existencí naštvat každého ve svém okolí, takže je pořád proti komu bojovat. Přesto ráda shlédnu další sezony, ačkoli to půjde patrně do ještě větší absurdity. Dějově.

Vesmírná loď Ascension (2014) (seriál)

1. a 2. epizoda: velmi pomalé, poněkud romanticko-fraškovité plácání se, navíc je hned od začátku jasné, že se neletí nikam (tedy divákovi) a vyvolává to dost pochybnosti, zda sledovat dále. 3. a 4. epizoda: náhle se aspoň něco děje, zájem probuzen, snad to nebude tak zlé, má to nějakou pointu a směr. 5. a 6. epizoda: nic než zmar a nevěřícné zírání na studpidní děj i otevřený konec. Takže ten nesympatický uječený spratek teleportoval ty dva, či jednoho - kam? A co tam bude dělat? Typická snaha o pokračování seriálu, což vzhledem k zmršené koncepci (hierarchie na palubě opsaná z klasických scifi, nedůslednosti v technickém pokroku, míchání designu 50. a 70. let, absurdita soběstačnosti - to jako stačilo těch pár prasat k obživě?) zůstává v rovině snů. Nedoporučuji.

La La Land (2016) odpad!

Film jako reklama na Bublo-Colu, bez pointy, děje či i slušné melodie a tance. Příběh: Dva lehkoživkové mají sen, ten se jim splní, ale jdou od sebe. A hanba komentátorům, kteří mě tak zblbli, že jsem na ten čistý oscarový materiál, čti nuda na entou, šla.

Vinnetou (2016) (seriál) odpad!

Shlédnut jen první díl o vánocích v originále. Winnetou je morální pohádka pro dospělé, patří k ní naivita a síla, oslovuje všechny utiskované chudáky, kteří alespoň v knize mohou vítězit spolu s Oldou Šetrným. Realismus pak spolehlivě zabíjí ducha celého cyklu - Winnetou se nemůže chovat jako prérijní nevzdělanec a mluvit lámaně jako Hotentot, Olda může být Karl May (což ostatně autor i sám tvrdil), ale nemůže být takhle proklatě naivní a hlavně bezbranný, neschopný. Změny děje už vůbec zhnusující. Doporučila bych autorům, aby si točili vlastní indiánky s vlastními příběhy a nechali klasika na pokoji. První díl stačil, dokonale mě odradil od těch dalších slátanin.

Opičí úder (2015)

Syn vypráví o svém otci, který byl donucen hledat obživu mimo klášter ve světě širém a patrně pro něj stejně nepochopitelném jako pro nás tento film. Složenina z mnoha zvratů, ale velmi pěkně udělaná, soubojově na výši, kostýmy dle mého vkusu. Zanechává ovšem onu známou prázdnotu z asijských filmů, kdy Evropan má pocit, že ho bacili po hlavě a konec se nekonal. Prostě ono: A to už bylo všechno?

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nehodnotila jsem ihned po shlédnutí, prostě moc práce. A hle - co zbylo v mé mysli z tohoto filmu? Téměř nic. Jedna holka, kutálející se robot a trable s jídlem. Holka má psychické problémy. Asi tam nic víc nebylo, že?

Časové pásmo bylo změněno