U pokladny stál... (1939)

Poučení z tohoto skvělého snímku plyne vskutku nadčasové: Když někde najdete umělý zuby, tak je nevyhazujte, protože nikdy nevíte, za co je můžete vyměnit!

Everest (2015)

Trochu mě mrzí, že ve filmu bylo ošizeno pár zásadních věcí - například Jake Gyllenhaal. Ale jinak se mi tenhle typ filmů líbí, a proto ani tenhle nezklamal.

Kobry a užovky (2015)

Byť s nechutně dobrými hereckými výkony a na český film neobvykle zřetelným dějem mi tento kousek zkazil večer v připomínce filmů, které jsme povinně navštěvovali před Vánoci se základní či střední školou. Fet, ilegalita, chudoba a podivné zjevy v tuzemském podání, doplněné koncem postrádajícím logiku. Už je to poněkud opotřebené téma.

Božské děti (1997)

Oceňuju, jak se taková obyčejná věc dokáže v těch správných rukách proměnit v dechberoucí dramatickou zápletku.

Prozacový národ (2001)

Docela zajímavý film, který vyústil v naprosto primitivní, nechutně reklamní a trapně povrchní konec. To bylo ale zklamání, a to zvláště proto, že nejsem obdivovatelem farmaceutického průmyslu a jeho produktů.

Philomena (2013)

Na mě ten film asi tak "správně" nezapůsobil, byť se snažil ze všech sil. Na konci mi to přišlo zajímavé, k zamyšlení, ale také nesnesitelně těžké.

Martin a Venuše (2012)

Kdo má takovou dobu koukat na nevycválaný paňáry, který se soustavně snaží svého otce přivést do blázince, a o přestávkách mezi tímto sledovat Budaře v nepadnoucí roli okouzlujícího svůdníka? U mě tedy jen pár vtípků padlo na úrodnou půdu.

Revival (2013)

Má očekávání byla věru nízká. Podle traileru jsem soudila na odpad a do zhlédnutí se mi nechtělo, ale nakonec jsem byla přemluvena. Nicméně bylo to vcelku příjemné překvapení, Bolek Polívka hrál kupodivu docela obstojnou roli a z pár vtipů jsem měla dokonce záchvat smíchu, což se mi často nestává. Škoda jen těch některých vulgarit, které kompozici tohoto filmu poněkud narušovaly a vůbec se tam nehodily.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál) odpad!

A kde je ten legendární humor a důvod, proč se na to koukají masy mých vrstevníků? Že by tohle opravdu bylo to, co si dnes žádá cílová skupina? Hmm... Tak to je vtipné.