Smrtonosná past 4.0 (2007)

Filozofická poznámka: Hmm. Nejnže bych v podpatkách a košili, v níž se nedají zvednout ruce ani na úroveň ramen, nikoho nezmlátila ani po celoživotním kung-fu tréninku, ale taky bych v tom nevyšplhala po autě visícím nad ohromnou dírou. Jsem fakt divná. - A teď už k hodnocení: Zase mi to celé připadá jako jeden z dílů Road Runnera, kde se vlk sice asi padesátkrát na různé způsoby rozplácne na placku, ale pokaždé se víceméně svižně opět přetvaruje do původní podoby. Ne že bych neměla ráda akci, ale příliš častým zmrtvýchvstáváním a mlácením se bez nápadu nudu nezabiju. Johna McClanea jsem si bohudík neoblíbila ani v minulých dílech, a tak mi jeho proměna nezpůsobila žádná zklamání, ba naopak, zmizela z něj ta frackovitost. Nicméně děj kolem něj je opět o trochu ubožejší.

Malá Miss Sunshine (2006)

Po dlouhé době americká komedie, která se mi moc líbila. Postrádá typickou ukřičenost, je fakt milá a má výborný humor. A navíc Abigail Breslin zahrála fakt skvěle a stala se tak pro mě jedním z mála sympatických filmových dětí.

Bowling for Columbine (2002)

Velmi pěkné a systematické poukázání na to, že Američanům není co závidět.

Příběh kmotra (2013)

Tohle bylo fakt divný. Byť se mi na to koukalo vcelku dobře, dojmy mi z toho jako z filmového díla zůstaly veskrze negativní. Možná proto, že to bylo tak okatě zjednodušené.

Ona (2013)

Zajímavá cáklina, která nás možná má před něčím varovat, nicméně v některých svých aspektech je těžko uvěřitelná a v některých je nepříjemně plačtivě sentimentální.

Rváčův deník (1995)

Tak jsem viděla konečně nějaký film o drogách, který má tak nějak systém a jasnou linii, což jde ruku v ruce s tím, že se tam nevyskytuje příliš mnoho deliriových záběrů. To lze jedině ocenit.

Interstellar (2014)

Srdceryvná elegie o tom, jak lidé zasvinili jednu planetu a chystají se zasvinit další, plus příběh o uraženém dítku. Tuto úroveň moc strávit nedokážu, nicméně Nolan má tentokrát štěstí, že, byť se svým pojetím natahování a smršťování času poněkud vykrádá, tentokrát je to vcelku logicky pojaté, značně koukatelné a teprve až na samém konci to obsahuje prvky šílenství.

Matrix (1999)

Parta fanatiků neustále mluvících o spoustě s*ačkoidních nesmyslů, které ani nedokážou pořádně vysvětlit, ale hlavně že každé jejich slovo je útrpně dramatické. Na akci se čeká tak dlouho a když konečně přijde, je nechutná a nelogická. Efekty pro efekty. Dokonce i čtení skript ze základů obrábění je větší zábava! Jedna hvězdička ode mě je pro tento film božím požehnáním!

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Achjo, tohle přece vůbec nedýchá tou pravou poirotovskou atmosférou! Dívat se na teatrálně dramatický skon slavného detektiva a pochybné příbuzenské rozepře roztomilého Hastingse mi nečinilo vůbec žádné potěšení. Jen trochu toho pátracího napětí tam nechali, ale ten zbytek mi připadal jako totální znesvěcení předchozích dílů.