Pokání (2007)

Jsem naprosto uchvácená. Jednak příběhem, který by se mohl zdát ohraný. Vždyt existuje tolik romanticko-válečných filmů, ve kterých musí hlavní hrdina do války a jeho milá na něj věrně čeká. Pokání je ale jiné...střih, kamera, hudba, flashbacky, které vás nutí nad celým filmem přemýšlet - to všechno vás vtáhne do děje a od plátna neodtrhnete oči. A pak přijde konec. Člověk si říká, že to jaksi narušuje tu krásnou předválečnou a tíživou válečnou atmosféru. Ale po tom, co se dozvíte od Briony, to rádi filmu prominete. Třináctiletá Briony byla fantastická, McAvoy jakbysmet a Kieru mám prostě i přes její vychrtlý zjev ráda.

Pavouk (2002)

Snaha o navázání tísnivé atmosféry tam byla, ale děj filmu mě nijak nevtáhl. Zápletka a konec to díkybohu nakonec zachránily. Celkový dojem? fifty-fifty 50%

Gillesova žena (2004)

Moje původní hodnocení bylo 4*. Ale ani po třech dnech od zhlédnutí ten film ne a ne odejít z mé hlavy. Zaslouží si 5*, je to krásné, komorní, bez zbytečných slov. Stačí se jen dívat a užívat si tu atmosféru.

Pochod (2005) (TV film)

Suché a skoro bez života jako ta poušť. Ale koukat se na to dalo.

Once (2007)

Ááááách, krásné pohlazení na duši.

Klub sráčů (2000) odpad!

Jak může někdo s tímhle vyrazit na trh??? To snad nemyslí tvůrci tohoto příšerného filmu plného příšrného humoru a příšerných scén vážně.

Rain Man (1988)

Krásný film, při kterém se jak zasmějete tak rozplakáte. Celou dobu žasnete nad Hoffmanem, uživáte si ta jeho dobrodružství spolu s ním a vším tím vás navíc provází skvělá hudba. Jen mě mrzí, že jsem to viděla v češtině, určitě si to ale seženu v originále, aby to byl 100% zážitek.

Muž, který nebyl (2001)

Velmi originální příběh o vině a nevině, o bytí a nebytí s vynikajícími herci a sqělým překvapivým koncem.