• Krátkometrážní
  • Hudební

Bedfellows (2008)

Sa čudujem, že po tomto sa niekto nerozhodol natočiť 90 minútový snímok. V Hollyúde klasický prístup ku kríze originálnosti ( viď MAMA /up/ a LIGHTS OUT /down/ ).

Pět malých ďáblíků (1974)

Možno sen každého malého spratka, nakopať riť dospelákom a to s čo najväčšou krutosťou. Toto je ich spoveď. To, že sa neplnoletý chovajú logickejšie a krutejšie, ako ich plnoleté obete, je facka do ksichtu logiky. Ale aký by to bol žánrový snímok, ak by sme sa spoliehali na zmysluplnosť? Takže viete v čom je problém? Nudil som sa jak pes.

The Monster (2016)

Rámcový príbeh o vzťahu matky a dcéry je zaujímavejší, ako ,,vedľajšia,, línia boja s titulným bubákom. A keďže sa prelínanie minulosti so súčasnosťou aj napriek primeranej minutáži vôbec nevlečie a navzájom skvelo dopĺňa, s kľudným svedomím to označím za jeden z najlepších ,,dramatických,, hororov desaťročia. Mínusy vidím jedine vo výzore a trikovom spracovaní Monštra a v závere, kde sa s malej, ufňukanej a vystresovanej dievčinky stane Ellen Ripleyová.

Vzpoura Zombií (1936)

Ukážka toho, ako zúžitkovať prebytočný filmový materiál a nahnať hercov ´´vo vlastníctve´´ pred kamery, aby len tak nepostávali po štúdiu? Scenár nula, herci nula...všetko nula celá päť. Boli časy.

The Lords of Salem (2012)

Som sklamaný, toť pravda. Ale sklamaný iba v tom, že R. Zombie sa v tomto prípade ( potreboval ? ) otočiť od fanúšikov, čím si viacerých pohneval a nejakých iných možno získal. Jedno ale viem na isto, že nasr@l celú pokryteckú cirkev a veľa ich zdegenerovaných ovečiek. Bééé! Ale nie o tom som chcel. Brutalita, morálne abnormálna normalita a zbierka hororových veteránov. No ešte, že tak.

Bright (2017)

V prvom rade chcem povedať, že Netflix týmto spôsobom ničí všetko, tak ťažko vybudované za posledných 100 rokov. Hovorím o ich celovečernej produkcii, so seriálmi problém nemám, tie sú pre TV ako stvorené. Toto nieje ,,Jasná,, budúcnosť, toto je ,,Jasný,, pád. Koniec kinematografie len preto, aby sa niekto nemusel postaviť z gauča a zájsť si do kina na fantasy veľkofilm. Dúfam, že im Netflix bude posielať aj plienky. No ale dosť o princípe, ako je to so samotným filmom? Nieje to taká katastrofa, ako to niektorí popisujú. Ide o klasicky prehnaný filmový popcorn, kde je dosť ( skvelej ) akcie a kaskadérskych kúskov, kde možno počuť dialógy ´´zo života´´ ( keďže sa tam ,,fakuje,, snáď v každej tretej vete ) a kde sa nikto nezaoberá logikou len preto, lebo s ňou by to asi tak nebavilo.

Znovu a jinak (2011)

Film sa až príliš kŕčovito opiera o výkon Charlize Theron a na všetko ostatné kašle. Snímok tým pádom nemá čím iným zaujať a udalosti okolo nej plynúce sú takpovediac o ničom. Škoda, Jason Reitman točí skvelé filmy. Ale už viem, že nie všetky.

Krasobruslařka Patty (1980) (TV film)

Aj v tomto prípade sa riešia takmer dospelácke spôsoby neodolateľným detským prístupom a banda okolo Chalieho Browna ma rozhodne nesklamala.

27 šatů (2008)

Je tu viac klišé, ako počtu šiat v názve filmu, ale celkom príjemne sa na to pozerá a ak ste romantik(čka) až do morku kostí, váš zážitok bude rozhodne znásobený.

Mrtvé oči Londýna (1961)

Úvod by si nezadal so žiadnym hororovým snímkom. Postava Slepého Jacka v podaní Adyho Berbera naozaj ako keby vypadla z nejakého strašidelného filmu. Tých ´´hororových´´ momentov tu síce nieje veľa ( čo je z môjho pohľadu na škodu ), ale dej je i tak napínavý a svižný.