• Krátkometrážní
  • Hudební

Play Time (2013)

Krátko pred tým, som jemne skritizoval iný kraťas za to, že síce ide o dobre spracované dielo, ale pár minút je málo na to, aby sa niečo rozvinulo k strachu rovnajúcemu sa blízkej riedkej stolici. Zabudol som na LIGHTS OUT ( myslím krátkometrážnu pôvodnú verziu ) a nevidel som toto.

Launder Man (2017)

Je ťažké hodnotiť takéto miniatúrne dielka. Nieje to nezaujímavé, je to dobre spracované, len je to až príliš krátke.

The Little Mermaid (2011)

Zaujímavé spracovanie nudného príbehu. Toto je látka, ktorú kraťas veľmi neobsiahne a preto by si to zaslúžilo celovečernú podobu.

One Please (2014)

Paráda? No to si píšte! Je to síce jedno veľké WTF, ale hutné a šteklivé.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Tak som sa nechal poddať. Tak prečo nie? Ale zo začiatku som bol skeptický aj napriek dobrému kritickému a diváckemu hodnoteniu. Snímok vlastne nieje až tak nevydarený, úraduje tu nostalgia a komediálne výkony zúčastnených ( okrem Skaly ). Každý tu má tých svojich 15 minút slávy ( hlavne Karen Gillan a jej zvádzanie a následný ,,smrtiaci tanec,, ), teda okrem Skaly a film sa nesie na mojej obľúbenej ,,indianajonesovskej,, lajne pátrania po poklade a dobrodružstva okolo toho. Hovorí sa, že pár vydarených scén a hlášok ešte dielo dobrým nerobí, ale opäť som bol na dve hodinky násťročný fagan hltajúci celuloid predo mnou. Naozaj to nie je také zlé ( teda okrem Skaly ).

The Moonlight Man 2 (2017)

V tradíciách sequelov. Dlhší, väčší ( lepší ? ). Asi to prvé.

The Moonlight Man (2017)

Dobrý príbeh, zlá réžia. Keďže je to kraťas, píšem krátko.

Bedfellows (2008)

Sa čudujem, že po tomto sa niekto nerozhodol natočiť 90 minútový snímok. V Hollyúde klasický prístup ku kríze originálnosti ( viď MAMA /up/ a LIGHTS OUT /down/ ).

Pět malých ďáblíků (1974)

Možno sen každého malého spratka, nakopať riť dospelákom a to s čo najväčšou krutosťou. Toto je ich spoveď. To, že sa neplnoletý chovajú logickejšie a krutejšie, ako ich plnoleté obete, je facka do ksichtu logiky. Ale aký by to bol žánrový snímok, ak by sme sa spoliehali na zmysluplnosť? Takže viete v čom je problém? Nudil som sa jak pes.

The Monster (2016)

Rámcový príbeh o vzťahu matky a dcéry je zaujímavejší, ako ,,vedľajšia,, línia boja s titulným bubákom. A keďže sa prelínanie minulosti so súčasnosťou aj napriek primeranej minutáži vôbec nevlečie a navzájom skvelo dopĺňa, s kľudným svedomím to označím za jeden z najlepších ,,dramatických,, hororov desaťročia. Mínusy vidím jedine vo výzore a trikovom spracovaní Monštra a v závere, kde sa s malej, ufňukanej a vystresovanej dievčinky stane Ellen Ripleyová.