Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 821)

Big Meat Eater (1982)

Mohla to byť príjemná paródia na sci-fi snímky, keby však tvorivé osadenstvo malo viac nápaditosti ( schválne nehovorím talentu, lebo toho by tu v tomto prípade ani tak netrebalo ).

Doupě (2014)

Už originál nebol nič prevratného, remake mohol akurát vsadiť na zvučnejšieho hereckého predstaviteľa. Je škoda, že Paul Walker, ako posledný celý dokončený film spáchal práve tento. Akcia nič moc, herecké prehrávanie, trápne hlášky. Ešte, že to uteká ako sám David Belle po strechách.

Mysteriáni (1957)

Naprostá klasika tokusatsu žánru, a Hondov prvý úspešný výlet medzi extraterestrials. Nekonečné množstvo pyrotechnických výbuchov, triky a efekty dovedené do ad absurdum ( technika v tej dobe nemala veľa možností ) a mysteriózny príbeh robia z tohto diela dokonalý unikát.

Interview (2014)

Chcel by som iba odkázať večnému vodcovi Severnej Kórei – takisto aj naša, maličká a úbohučká zemička menom Slovenská republika, mala pre nejakým časom určité nedorozumenie s americkými tvorcami, ktorý našu matičku zem pokladala za neplnohodnotný národ plný vrahov, negramotných a kuriev ( HOSTEL ). Náš vojenský potenciál, ale nemá na to rozprášiť imperialistickým americkým motherfuckerom zadky a preto sme sa uchýli k jedinej možnej veci, a to užiť si to naplno, zasmiať sa na tom všetkom a nakoniec mávnuť rukou a povedať si ,, VEĎ JE TO IBA FILM,, A preto odkazujem veľkému vodcovi, aby sa nepozastavoval nad niekedy nepochopeným, nekorektným či trápnym americkým humorom a pozrel sa na film, z ktorého sa možno aj poserie od smiechu ( aj keď pravdepodobne fakt nemá ritný otvor ). P.S. A určite chcem aj mier na Zemi.

Mistr loutkář (1989)

Nudiť sa pri horore je niečo, čo žiadny z obdivovateľov žánru nechce zažiť. Dívať sa na niečo, čo neponúka vôbec nič, kvôli čomu by sa obdivovateľ žánru nachystal ku telke vyzbrojený pukancami a pivom, je ozaj utrpenie. Rodinka Bandovcov ma v minulosti nikdy nesklamala. Raz, sa to ale stať muselo.

Sedmý syn (2014)

V prvej polhodinke sa plnia detské sny - rozprávka ako lusk, plná všetkých ingrediencií, ktoré do toho náležia - potom však príde zopár naťahovaných a hlavne nudných pasáží, ktoré cestu k maximálnemu hodnoteniu zatarasia. Je veľká škoda, že takto perfektne budovaný začiatok ( milovníci žánru verte, je to za 100% ) zhorí v plameňoch nezáujmu. Sergej Bodrov natočil fantasy plnú motívov z jeho vlastných ruských koreňov ( naozaj, ako keby ste sa pozerali na nejakú sovietsku báchorku ), určite nie lacnej výpravy a trikov, hereckých výkonov, v ktorých kraľuje jak formálna stránka ( pre chlapov - chlapcov Alicia Vikander, pre ženy - dievčatá Ben Barnes ), tak umelecká ( Jeff Bridges rulez ) a veľkej dávky úcty pre žáner. Rozhodne ide o najlepšiu ´´podradnú´´ fantasy´´ posledných, minimálne 10 rokov.

Vesmírná améba (1970)

Tak Tokyo si v tomto prípade oddychlo a vyčíňaním monštier to odnieslo len pár chatrčí a miestny enviroment tamojšieho ostrova. Tieto kaiju som hltal pred 20-25 rokmi, hltám ich ale dodnes.

Vesmírná bitva (1959)

Iširo Honda si snáď nemohol vybrať lepšieho machra na špeciálne efekty, ako jeho dlhoročného spolupracovníka Eiji Tsuburayu. Tento pán bol vskutku majstrom, jeho triky ostávali na plátne stále iba trikmi a práve to posúvalo všetky tieto špecialitky od Hondu a iných, do nereálneho sveta plného dobrodružstiev, až romantickej akcie ( či už v kozme alebo na zemi ) a logických dier, ktoré ale toho pravého fanúšika netrápia. Spektakulárna podívaná.

Kaitei gunkan (1963)

Ak si niekto myslel, že len Amerika je ´´simlpy the best´´ ( iba tam pristáva UFO, iba táto veľmoc sa dokáže vyporiadať s hrozbou ohrozujúcou svet, iba ona má najlepšie technológie ), mali by ste mrknúť na japonskú ,,zábavnú,, kinematografiu 50.-70. rokov minulého storočia. A nech si hovorí kto chce, čo chce, ja som tým šikmookým frajerom niekedy v detstve fandil. A pre fanúšikov len poviem, keď sa ukáže logo spoločnosti TOHO a do toho zavrčia ´´gojirovské´´ noty od Akiru Ifukubeho, budete doma.

Pepek námořník (1980)

V histórii kinematografie nájdeme spústu projektov, ktoré na počiatku svojho vzniku vyzerajú, ako komerčná a umelecká tutovka. Oceňovaný režisér si zoberie pod svoju taktovku megapopulárnu predlohu, zapriahne talentovaných a rovnako populárnych hercov, dostane viac ako štedrý rozpočet a štúdio sa môže po premiére už len tešiť na spústu zlaťákov. Už pri natáčaní muselo byť zúčastneným jasné, že to nebude ono. A môže za to hlavne ( ale nielen ) scenárista, ktorý napísal nehumornú frašku, bez nejakej výraznejšej akcie či zapamätania hodnej scény. Režisér, tak už potom môže robiť zázraky, z blata sa hrad nepostaví ( ešte možno keby sa réžie chopil niekto s väčším zmyslom pre dobrodružstvo ). Potešenie pre prvú signálnu sústavu, ale totálne umelecké fiasko.