• Krátkometrážní
  • Hudební

Hindenburg (1975)

Kriminálka. Skôr ako katastrofický veľkofilm. Zaslúžený Oscar za triky, škoda však toho nejako zbabraného polodokumentárneho záveru. Nebyť neho, tie 4 * čo mu dávam, by mali väčšiu hodnotu.

Kontraband (1998)

Takmer nefalšovaný hongkongský akčný spektákel, v ktorom to Van Damme rozpúta naozaj skvelo. Výborne mu sekunduje polotruľo Schneider a obaja rozpútajú vydarenú zábavu v tom najlepšom zmysle. Lepšie 4 *.

Legionář (1998)

Dobrá dobovka, s akurátnou akciou a akurátnym Van Dammom. Nič viac.

Double Team (1997)

Po ŽIVOM TERČI ďalšia Jean-Claudeova akčná pecka v hongkongskom štýle. Plátno trhajúca akcia, dokonalý Rourke a špicová dvojka Van Damme - Rodman vás dostanú do varu. A vy sa budete vynikajúco zabávať.

Maximální riziko (1996)

Van Dammovka, priemerná, na jedno - dve pozretia. Nič prevratné, no nenudí. Škoda, že to najlepšie sa udeje hneď na začiatku.

Souboj cti (1996)

Van Damme o filme pred natáčaním naduto tvrdil, že to bude BEN HUR bojových filmov. No to čo natočil, sa na nič také ani zďaleka nepodobá. Film paradoxne kazia bojové scény, to znamená polovica filmu. Sú totižto nahádzané len tak na seba, ako v nejakej videohre. Jean-Claude však týmto filmom chcel vzdať poctu žánru, ktorý ho stvoril. No mal si dať viac záležať.

Street Fighter: Poslední boj (1994)

Priemerná videoherná akčná bublanina so super sladučkou Kylie a úderným Van Dammom. Film mal na viac, de Souza je však lepší scenárista ako režisér.

Dokonalý trik (2006)

Film, ktorý je tak magicky prerozprávaný, až nechcete aby sa skončil. Záver síce začína byť ku koncu predvídateľný, čo je trošku škoda. Čakal som, že ma pointa udrie do tváre, ale nestalo sa. Celkovo je však dielo maximálne strhujúce, vizuálne strohé, ale pôsobivé. Christopher Nolan je novodobým majstrom rozprávačom.

Timecop (1994)

Velký Van Dammov hit, ktorý stojí hlavne na vizuálnych atrakciách. Kľudne si v hlavnej úlohe predstavíte niekoľko iných borcov, ktorý tu mohli hrať, Jean-Claude sa však z touto postavou celkom dobre zžil. Nadpriemer.

Není úniku (1993)

Sympatický, rodinný akčný film, ktorý nenudí ani keď sa práve Jean-Claude netlčie s presilou. Podľa mňa nedocenená klasika.