• Krátkometrážní
  • Hudební

Rukojmí (2005)

Nečakal som až tak podarený film, ale som rád, že som sa sklamal.

Sin City - město hříchu (2005)

Po vizuálnej stránke najdokonalejší prepis komiksu na filmovom plátne. Polovica môjho hodnotenia pramení práve z tohto. Druhá polovica je za perfektné herecké obsadenie. Unikátna filmová pecka.

Liga výjimečných (2003)

Pri každom sledovaní tohto filmu som nadšený. Skvelá dobrodružná jazda, ktorá kašle na logiku ( ináč by asi nebola zábavná ), a ktorej to náramne pristane. Film má síce jednoduchý a naivný scenár, ale jeho celkový look je proste neuveriteľný. Je verneovskejší ako samotné verneovky. Herecké výkony sú v rámci žánru primerané, nikto ani nečakal oscarové parametre. Jednoducho vynikajúce nenáročné dielko. Bohužiaľ, ale nedocenené.

Charlieho andílci (2000)

Po návšteve tohto filmu v kine som ostal paf. Už dlho som nevidel taký užasný mix všetkého možného, od komédie, paródie, akčného filmu až po thriller. Nesmierne vydarené z každého rožku trošku. Veľký applaus pre všetkých anjelikov a pre Billa Murraya, ktorý je opäť tak krásne pošahaný, ako v najlepšom období svojej kariéry. Pre mňa jednoznačný triumf.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Trošičku slabšie pokračovanie CHARLIEHO ANJELOV s ešte prehnanejšou a komixovejšou akciou. Byť tam opäť Bill Murray bolo by to jednoznačne za silnejších a kvalitnejších 5*. Tie tri babenky sú fakt potešením a všetky tri si sadli ako prdelka na nočník. A záverečná titulková sekvencia ma zvykne dojať, pretože viem, že tieto tri spriaznené duše na plátne už asi nikdy neuvidím.

Kid (2000)

Taká nedovarená polievočka, tak mi film pripadal.

Můj soused zabiják (2000)

Skvelá komédia s najšarmantnejším gangsterom v podaní Bruce Willisa. Vtipné a svižné.

Vyvolený (2000)

Ešte komornejší a pomalejší ako ŠIESTY ZMYSEL. Videl som, ako to mnoho divákov odradilo, ale film by nemal byť v inom ako v tomto tempe. Napätie sa tu šrubuje postupne ako skrutka a všetky poskladané kúsky skladačky vyústia v zaujímavú pointu. Vravím len zaujímavú, lebo v mojich očiach nieje tak prenikavá a šokujúca. Nadpriemerný thriller.

Armageddon (1998)

Ukážkový hollywoodsky veľkofilm s bombastickou akciou a hviezdnou hereckou zostavou. 100% popcorňák z rodu tých najlepších katastrofických hitov. Megafilm s úderom samotného asteroidu. Tak ako to má nenáročný divák najradšej. A vlastne aj divák náročný.

Mercury (1998)

Nebyť ARMAGEDDONU, rok 1998 by sa zapísal v Bruceovej kariére ako jeden z najslabších ( pričinil sa o to aj STAV OBLIEHANIA ). Občas sa tu deje aj čosi nazývané ako ,,napätie,, , ale to len tak semtam. No neviem čo s tým, viac akcie alebo iný herci? Proste to nesadlo.