• Krátkometrážní
  • Hudební

Stav obležení (1998)

No škoda zmareného potenciálu, radšej to mali natočiť ako rýdzo akčný príbeh a nepchať do toho posolstvo a tragédiu. Predsa len ide o nadpriemernú porciu kvalitného thrillerového remesla.

Pátý element (1997)

Kolosálne sci-fi, ktoré vyráža dych v každej sekunde. Ono by to bolo skvelé aj bez prítomných superhviez a hviezdičiek, ale tie mu dodávajú lesk pravej filmovej zábavy.

Šakal (1997)

Akčná krimi, ktorú ťahá z priemernosti sám Bruce. Bez neho by to bolo za 3*.

V jako Vendeta (2005)

Tak nejako divný film, trochu krotký na tvorcov typu Joela Silvera a súrodencov Wachowskich. Medzi skvelým úvodom ( svojou atmosférou mi pripomenul Burtonovho BATMANA ) a záverom je len nudná detektívna zápletka , počas ktorej prebleskne zopár vydarených motívov ( časť, v ktorej je Evey väznená a číta si listy, ktoré po sebe zanechala iná obeť ), ale nieje ich veľa. Film som od samého začiatku bral skôr po formálnej stránke ako po obsahovej, no dokopy film veľmi nezaujme ani z jednej ani z druhej.

Lovci dinosaurů (2005)

To sa nedá ináč ohodnotiť ako, buď odpadom alebo 5timi *. Ja som sa rozhodol mu dať maximum. Za také prachy, až sa tomu veriť nechce. Proste bomba ako hrom. Občas zbožňujem takéto trapkoviny. ,,Krásny,, film.

Star Wars: Klonové války (2008)

Zbožňujem STAR WARS, pôvodnú aj novú trilógiu, televízne filmy o Ewokoch aj kreslený seriál o droidoch, ale toto nie. Jedna hviezdička je za to, že to má v názve STAR WARS.

Zděšení (1994)

Možno na prvý pohľad prehnané hodnotenie, ale mne ten film sadol. Strhujúce a na jedničku natočené explózie ( z tohto pohľadu bola toho roku bola len jedna konkurencia - PRAVDIVÉ KLAMSTVÁ, no možno aj ŠPECIALISTA a SPEED ) a skvelé herecké obsadenie tvoria malý zázrak na poli akčného filmu.

Poslední zůstává (1996)

Pôvodne som napísal, že je to trochu suché, podobne ako vo filme vyprahlá texaská púšť okolo mestečka. Ako dobre, že som sa mýlil. Film zrejúci, ako víno.

Smrtonosná past 3 (1995)

Máloktoré trojky, štvorky ( myslím na filmové pokračovania ) alebo sequel s iným poradovým číslom, si udržia kvalitu pôvodného filmu. A síce prvý DIE HARD je nedostižná klasika, ale tento diel za ním stíha s prehľadom. Willisa nekomentujem - super ako vždy - spomeniem Sama Jacksona a Jeremy Ironsa. Tý dvaja tu sedia ako kondóm a neviem si predstaviť v úlohách parťáka a protivníka iných ako týchto hercov. Prvý spomenutý je v hláškach Willisovi dôstojný konkurent a druhý je slizký, občas sa mi zdá až homosexuálne orientovaný parchant. McTiernan natočil velkorozpočtový megaakčný thriller, ktorý sa nezastaví a bude vo vás rezonovať ešte dlhú dobu po skončení.

Barva noci (1994)

Hlavne po krutých kritikách som nečakal druhý ZÁKLADNÝ INŠTINKT, ale celkom to na mňa zabralo. Šteklivé scény, trochu akcie ( veď tam predsa hraje Willis ) a celkom príjemný filmový večer máte nachystaný.