• Krátkometrážní
  • Hudební

Miś Uszatek (1975) (seriál)

Večerníček, pri ktorom sa deťom nebol problém uložiť do ríše snov, hlavne kvôli Dočolomaského uspávaciemu komentáru.

Pa a Pi (1986) (seriál)

Sci-fi rozprávkový dokument, ktorý dokonalo zaujme práve deti. A pred mnohými rokmi aj mňa.

U mě dobrý (2008)

Scenáristicky vydarená komédia, ktorá zavedie do doby (ne)dávno minulej, keď sa nám západ už nadobro otvoril ( a my jemu ).

Roming (2007)

Dvojica Labuda - Polívka spravili z priemernej hovadiny, nadpriemernú komédiu.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Hlášky, hlášky, hlášky. Dokonalá buranská komédia, ktorá ( naozaj úprimne povedané ) dosiahla možno väčší kultový štatus ako ( rovnako skvelé ) Svěrákové komédie.

Zbojník Jurošík (1991) (seriál)

Pravdepodobne jeden z tých najlepších večerníčkov porevolučného obdobia u nás. Akýsi comeback československej animovanej seriálovej tvorby.

Hon na čarodějnice (2011)

Občas potrebuje filmové plátno okoštovať aj takýto kus nenáročnej zábavy, kde to všetko praská bičom béčkovosti. Ak si odmyslím takmer úvodnú koláž bitiek počas krížových výprav ( tá sa tu veľmi nehodí, aj keď má v deji svoje zastúpenie ), je to vo všeobecnosti komorne podaný snímok, ktorý sa odtrhne z reťazí až ku koncu. Má niekoľko dobrých scén ( na visutom moste ) a herecké výkony sú presne na tento žáner uspokojivé, teda až na Nicolasa Cagea, ktorý je tu až príliš nevýrazný, aj keď paradoxne hraje hlavnú úlohu. A preto som sa radšej sústredil na Rona Perlmana, ktorý je opäť tým starým dobrým, vedľajším hláškarom.

Frigo a strážníci (1922)

Originálnosť Keatonových gagov je neuveriteľná. Ešte som nevidel snímok s týmto géniom, v ktorom by sa opakoval. Je to majstrovské dielo nemej grotesky.

Pohádky Bolka a Lolka (1970) (seriál)

Je až neskutočné, ako tie roky utekajú. Akoby to bolo včera, keď som nedočkavý sedel pred telkou a čakal, aké nové a skvelé dobrodružstvo títo dvaja kámoši opäť zažijú.

Časové pásmo bylo změněno