• Krátkometrážní
  • Hudební

MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy (1994) (TV film)

McGyver sa odhodlal skúsiť kariéru dr. Jonesa a vydal sa na výbornú dobrodružnú výpravu, ktorá by ale viac sadla už menovanému archeológovi.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Deti ruky preč. Aj keď už starčekovia ako Tom a Jerry, alebo Wile E. Coyote či Bugs Bunny dokázali povystrájať všakovaké drsné nehody, toto je jednoducho brutal gore massacre, pri ktorom by sa aj talianskym mäsiarom Fulcimu či D´Amatovi zatočila hlava.

Pingu (1990) (seriál)

Možno si viacerý pomyslia, že toto je čisto pre deti. Myslím si, že sa veľmi mýlia.

Otevřené moře (2003)

Pokúsim sa nemyslieť na niekedy nelogické postavenie filmu a zameriam sa na čisto fiktívne podaný, v rámci dramatičnosti, od reálnosti odľahčený snímok, ktorý občas dokáže veľmi intenzívne zaujať svojou tiesnivou atmosférou, aj keď sa odohráva na šírom mori.

Ostrov pokladů (1987) (seriál)

Pred mnohými, mnohými rokmi to bolo pre mňa ako blesk z jasného neba a seriálu som veľmi fandil. Dnes sa to jeho kúzlo vytratilo a predpokladám, že z roka na rok sa bude vytrácať ešte viac, až skončí ako jeden z viacerých príkladov polokultového braku. Aj keď je to celkom obstojná televízna zábava.

Parker Lewis musí vyhrát (1990) (seriál)

Ja som tú teeneagerskú bandu pred takmer 20timi rokmi totálne žral. Až groteskné vtípky a cool 90tková atmosféra. Dal by som si aj dnes.

Kufr (1992) (pořad)

Asi všetci sme v Nedeľu ( myslím, že to bola Nedeľa ) večer sledovali tento program. Švih, spád a charizma hlavného moderátora. Teda ingrediencie, ktoré už dnešné súťažné programy nemajú.

Dračí prsten (1994) (TV film)

Desideria je určite väčšia kočka ako Fantaghiró, ale postráda jej kúzlo a film je celkovo lacnejšie pôsobiaci ako Bavov predchádzajúci rozprávkový epos.

Princezna Fantaghiró 3 (1993) (TV film)

Obrovský divácky úspech prvých častí spôsobil, že sa z krásnou Fantaghiró nestretneme naposledy. Príjemná rozprávková jazda okorenená českou hereckou účasťou a Bavovým občasným pokusom postrašiť ( ale skôr len tých najmenších ).

Princezna Fantaghiró 2 (1992) (TV film)

Podobne ako časť prvá, má táto televízna rozprávka milo naivné kúzlo a kus tej pravej italo trash atmosféry.