Halo - Svatyně (2024) (epizoda) odpad!

Veľmi som to chcel vidieť. Veď je to Halo! Toto je bez problémov jeden z najhoršie natočených seriálov, aké som za poslednú dobu videl. Ak nemáte radi roztrasenú kameru, tento seriál rozhodne nie je pre vás. Je neuveriteľné, ako je možné, že máte takýto rozpočet a väčšina záberov vyzerá, akoby ich na ručnú kameru natočilo 12-ročné dieťa, ktoré práve vypilo dva Red Bully. Viackrát som sa pokúsil pozrieť si túto epizódu, ale vydržal som len 5 - 10 minút, kým sa mi z tej príšernej kamery začalo robiť zle a dvíhať sa mi žalúdok. Čakal som od toho naozaj oveľa viac. Ale tento seriál je pre mňa ťažká prehra.

Halo - Dokonalost (2022) (epizoda)

Prečo nemohlo byť posledných 8 epizód viac takýchto? Konečne prepojenie hry a seriálu. Teším sa, či bude druhá sezóna a čo môže priniesť.

Halo - Smíření (2022) (epizoda)

Príbeh nie je skvelý, pretože som si túto epizódu vôbec neužil, veci boli všade a príbeh sa snaží naplniť niečo, čo tam nie je a zdá sa, akoby sa tam veci vždy obuli a nemalo to zmysel. To, že spartania veria viac Halsey ako Master Chiefovi je urážajúce, keďže spolu vyrastali a trénovali od detstva. V tejto epizóde je príliš veľa vedľajších zápletiek a scenáristi využívajú alternatívnu časovú líniu, aby do halo priniesli podpriemerný a generický príbeh a nepoužívajú ani základné lore, ktoré boli použité v predchádzajúcich epizódach. Je mi ľúto hercov, ktorí sa snažia pre tento projekt urobiť maximum, ale brzdí ich písanie. Táto epizóda je rovnako zlá ako minulá epizóda vedúca k degradácii na logiku halo a na obyčajnú logiku ako takú a štve ma, že scenáristi nerešpektujú halo lore a fanúšikovskú základňu, aby priniesli generické sci fi a snažia sa povzniesť nad to, čo už bolo stanovené, čo sa od nich očakáva, ale snažia sa zapáčiť skupine, ktorá tam ani nie je.

Halo - Odkaz (2022) (epizoda) odpad!

Počkajte... doslova najnezmyselnejšia postava v tomto seriáli. Som si istý, že za túto recenziu dostanem veľa nenávisti, ale... aká škoda. Minulú epizódu sme opustili v takom zaujímavom momente... A teraz dostaneme túto snooze-fest zabudnuteľnú epizódu, ktorá sa zameriava na najmenej dôležité vedľajšie postavy. (Mali by CTRL-ALT-DLT celú Madrigalovu dejovú líniu tohto seriálu. Nudné a zle napísané) Neznášam, keď seriály robia toto - venujú celú epizódu vedľajšej postave ako výplň, aby sa hlavný príbeh dlho neposúval - a tým pádom sa v hlavnej epizóde neposunieme vpred. Žiadna postava v tomto seriáli si nezaslúži celú epizódu, ktorá odvádza pozornosť od Master Chiefa... AKO... ak by to bolo potrebné, potom by bol doslova každý Sparťan, doktor Keyes... ktorýkoľvek z ľudí... sakra, dokonca aj postavy covenantov zaujímavejšie ako epizóda s Kwan Ha. Naozaj Kwan a Soren sú pre mňa dve najmenej zaujímavé postavy. Ak to číta niekto z Paramountu +... aký zmysel má robiť "prémiové" seriály, ktoré majú obmedzený počet epizód a vyšší rozpočet... ak budete robiť takúto výplň? V 8-10 epizódach by nemalo byť nič iné ako mäso z hlavnej dejovej línie.

Halo - Útěcha (2022) (epizoda)

Prvýkrát som mal pocit, že ide o skutočný sci-fi film/seriál. Príbeh je dobre utkaný. CGI sa veľmi zlepšilo. Herecké výkony a soundtrack boli dobré. Aj bez akčných scén príbeh nikdy nenudil. Dobre spracované a dobrá práca.

Halo - Odplata (2022) (epizoda)

Milujem túto šou, všetko je tak na mieste z hry. Len jedna vec ma trápi; Prečo má jediný človek, ktorý žije s bandou bezvlasých mimozemšťanov, také upravené vlasy?

Halo - Návrat domů (2022) (epizoda)

Táto epizóda sa mi naozaj páčila, takže si viete predstaviť moje prekvapenie, keď som videl priemerné hodnotenie. Musím poznamenať, že nepoznám dej hier, takže chápem, že sa to ľuďom ako adaptácia nemusí páčiť a majú pocit, že to nie je seriál, aký od seriálu Halo chceli. Ale imo je to prinajmenšom skutočne dobrá tv epizóda. Príbeh, postavy a svet sú zaujímavé a môže sa z toho vyvinúť skvelý seriál.

Halo - Uvědomění (2022) (epizoda)

Zatiaľ najlepšia epizóda. Táto séria ma naozaj začína baviť. Zdá sa mi oveľa viac vrstevnatý, než som si pôvodne myslel, že by mohol byť. Príprava z prvých dvoch epizód začína gradovať a páči sa mi, kam to smeruje.

Halo - Odpoutaný (2022) (epizoda)

Úprimne povedané, som dosť rozrušený. Halo je jedna z mojich najcennejších sérií, keď som vyrastal, a úprimne ma najviac zo všetkého bolí, že nech je to čokoľvek, určite to nie je ten istý príbeh, postavy ani tá istá atmosféra ako to, čo sme my fanúšikovia poznali a milovali zo série Bungie a väčšiny toho, čo urobilo 343. Mohlo to byť niečo oveľa viac než len chamtivé ťahanie peňazí od kravaťákov, ale hádam žijeme v časovej línii, kde to nebolo možné získať. -Chief bez brnenia a príliš veľa rozprávania-zbytočná vedľajšia postava s malou alebo nulovou intrigou-ľudský pakt, ktorý má nejakým spôsobom dôveru proroka?! Ok...-CGI je na úrovni, ktorá je úprimne neprijateľná. Dialógy sú cringe po väčšinu času trvania. Je tu viac problémov ako len tieto, avšak je to dobrý začiatok. Chcel by som, aby tento seriál fungoval, avšak bol by chybný vo svojom absolútnom jadre. Absolútna choroba bez lieku.

Halo - Kontakt (2022) (epizoda)

Ako fanúšik tejto série už viac ako 10 rokov môžem povedať len toľko, že séria je naozaj skvelá, dobré vfx, ktoré málokedy klesá, dobrý rytmus a dobrý scenár. Reálne je vo videohrách veľa vecí, ktoré bolo ťažké zachovať, a nevidím veľký problém v tom, že sa nedržia oficiálneho lore. Od zvyšku sezóny mám veľké očakávania.