Jurský svět (2015)

Aby si člověk tenhle film dostatečně užil, musí vypnout mozek (aby si nevšímal těch věcí přitažených za vlasy) a naplno si užívat perfektní grafiku, nádhernou hudbu a několik povedených narážek na první díl. Mně se vypnout podařilo, takže jsem film zhltla a ani jsem si nevšimla, že trvá dvě hodiny.

Zrození Planety opic (2011)

Tak u tohohle filmu mi běhal mráz po zádech. Nenudila jsem se ani chvilku, vůbec jsem nevěděla, komu fandit. Protože i přestože jsou lidé zobrazeni jako tyrani, oni ti opi nejsou o moc lepší. Prostě jedinec od jedince, to je známá věc. Jsem zvědavá na další díl. Co mi trochu vadilo, to byla ona vychvalovaná grafika. Na mě tam toho počítače bylo přece jen trochu moc...

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Hlavně legrace, spousta nádherných scenérií a moc dobré hudby. Člověk se nesmí moc zamýšlet, ale spíš jen tak prožívat, pak si to užije asi tak, jak tvůrci mínili.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Málokdy si je pustím cíleně, ale když na ně narazím v televizi, vždycky se s chutí podívám a ještě se mi nestalo, že bych se opravdu nepobavila. Co je moje srdcovka, to jsou speciální halloweenské díly. A nesmím opomenout pochválit perfektní český dabing.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Než si tenhle film pustíte, upečte si pořádnej kus masa nebo si aspoň připravte sendvič. Bez toho se totiž při tomhle pokoukání těžko přežívá. Kromě spousty a spousty záběrů na perfektní jídla má tenhle film především neskutečně pohodovou atmosféru. Vlastně i mě samotnou překvapilo, že jsem se nakonec rozhodla dát "jen" 3*. Ono je to totiž tak - i přes to jídlo, atmosféru, hudbu a fajn postavy jsem se občas nudila. Těch dlouhých záběrů na krájení masa a na jízdu náklaďáku bylo přece jen trochu moc. No a samozřejmě ten předvídatelný děj taky úplně neprospěl. Asi takhle, je to supr film, odreagovávačka, možná se někdy mrknu znovu (s flákotou masa na talíři) a přehodnotím.

Blízko od sebe (2013)

Až moc jde vidět, že je to původně divadelní hra. Spousta a spousta dialogů a sedících postav. Na prknech to určitě funguje, ale takhle mě to moc nebavilo. Herci odvedli hodně dobrou práci, i přes to mi vlastně všechny postavy lezly na nervy. Fandit se asi dalo jen Benedictovi, ale i ten hrál vlastně hrozně protivnou postavu.

Velké oči (2014)

Přijde mi, jako bych koukala na jiný film než ostatní. Spousta lidí tu kritizuje to, že Burton se odklonil od svého stylu a stvořil tuctový film. Já to tak ale nevidím. Prvky burtnovského vyprávění jsou pořád vidět (např. vypravěč, představy lidí s velkýma očima), jen je prostě dílo založeno na skutečném příběhu. To tam pak asi těžko budou vlkodlaci a oživlé mrtvoly... Film není akční nebo přehnaně dramatický a plný zvratů, ale ani chvilku jsem se nenudila a fandila jsem hlavní hrdince. Ne, není to typický Burton, ale je to kvalitní a moc hezký film.

Guvernantka (1998)

Čekala jsem něco úplně jiného, ale skutečnost mě vůbec nezklamala, naopak. Minnie Driver je báječná, a její "proměna" ze sebejisté a rozhodné ženy v šíleně zamilovanou, až posedlou, je vážně přesvědčivá. Zvláštní byla postava Jonathana Rhyse Meyerse. Ten si ještě na role osudových chlapáků musel počkat :)

Znásilnění (1988)

Oscar pro Jodie Foster je naprosto oprávněný. Ta ženská dokáže zahrát vážně všechno! Film sám o sobě je hodně silný, tohle téma, a ještě takhle zpracované, se musí dotknout každého.

Bezpečný přístav (2013)

Téda, tohle že natočil můj drahý Lasse? To snad ne! Jeho filmy mě vždycky pohladily po duši, ale tady toho cukříku, roztomilosti a krásných lidí je přece jen už moc. Jednou to prasknout muselo... Tematicky podobné Noci s nepřítelem jsou mnohem lepší. Tenhle film mi spíš připomíná takové ty kanadské kriminálky, které se občas objeví v televizi a člověk na ně zase rychle zapomene. A abych nezapomněla, konec byl úplně mimo.