Anastázie (1997)

Jako malá jsem tuhle "disneovku" fakt žrala. Teď s odstupem (a hlavně když jsem měla možnost viděl starší klasiku) už tak nadšená nejsem. Přesto jde ale o milej film, při kterým se desetiletý holčiny budou rozplývat a hrát si na ztracenou princeznu. ("Once upon a december" je jeden z nejkrááásnějších valčíků:)

Wimbledon (2004)

Wimbledon splňuje na 200% všechno, co má mít romantická komedie. Totiž spád, vtip, trochu tý nadsázky, originální zápletku, partičku fajn vedlejších postav, ale hlavně sympatický hlavní hrdiny, mezi kterýma to jiskří. Tady se vyloženě povedl scénář a herecký obsazení. Jo a nechci naznačovat, že je českej dabing špatnej, ale originál je prostě originál.

Pták Ohnivák (1997)

Roden je úžasnej, to se musí nechat. Ale jinak to nestojí za nic.

Kouzelný měšec (1996)

Začátek neni špatnej, ale pak se to vleče a vleče a vleče...

Kletba bratří Grimmů (2005)

Na první pokus se mi film nepodařilo dokoukat, protože už po první čtvrthodince jsem se nesmírně nudila. Pak jsem byla nucená se koukat ve škole v rámci angličtiny (aspoň jsem se vyhnula dabingu). Za doprovodu vtipných (i méně vtipných) komentářů mých milých spolužáků jsem se přece jenom dostala do děje a těšila se, jak to bude dál. Překvapení se nekonalo. Film sklouzl do naprostý pitominy a nezachránila to ani horda českých herců, který jsem si opravdu užila, a dva z mých nejoblíbenějších herců v titulních rolích. Kdepak, tohle se hodně nepovedlo.

Lepší už to nebude (1997)

Jack Nicholson opět dokázal, jak výbornej je herec. Ale v tomhle případě má Helen Hunt jasnou převahu. Moc se mi na tomhle filmu líbí, že ukazuje i ne zrovna příjemný životný události, ale dokáže je podat tak milým a nenásilným způsobem, že se celou dobu usmíváte a zamilováváte si jednu postavu za druhou. Včetně naprosto nemožnýho Melvina.

Mystic Pizza (1988)

Rozhodně to nebylo špatný, vidět Julii Roberts jako takový ucho. U tohohle filmu jsem se vcelku bavila. Na druhou stranu - rozhodně nečekejte, že uvidíte úžasnej hereckej výkon hned takhle ze začátku její kariéry, k tomu bylo přece jen potřeba ještě trochu práce.