Vítězové a poražení (1999)

Stone natocil perfektni pohled do zakulisi americkeho fotbalu. A ze Vas americky fotbal nijak nebre? I tak je tento film vybornym zazitkem. Navic si klidne misto sisateho nesmyslu muzete predstavit ten kulaty...

Memento (2000)

Ano, Memento je ten film vypraveny pozpatku. Ovsem nijak chaoticky. Pokud se budete soustredit, v deji se neztratite. Navic me na nem fascinuje fakt, ze kazdy, kdo ho videl z nej ma uplne jiny pocit. Kazdy jeho poselstvi pochopil trosku jinak.

Magnolia (1999)

Tento film je proste dokonaly. Nepamatuji si, kdy mi naposledy takto utekly 3 hodiny, a to obzvlaste u konverzacniho filmu. A kdyz uz nic jineho, stoji za shlednuti diky uvodni scene o sebevrazde, z niz se nakonec stane vrazda...

A.I. Umělá inteligence (2001)

Tento film stoji a pada s vykonem toho hocha, ktery zahral maleho androida Davida. A tento hoch, Haley Joel Osment se jmenuje, se zhostil sveho ukolu tak, ze se nebojim ho nazvat jednim z nejvetsich zazitku na filmovem platne.

Slečna Drsňák (2000)

Slusna oddechova komedie s nadhernou Sandrou Bullock a perfektnim Michaelem Cainem. Udelejte si drink, nasypte si neco krupaveho, a dobre se bavte.

Sedm let v Tibetu (1997)

Sice pekny film, ale pokud davate prednost realisticnosti pred libivosti, zvolte radeji v priblizne stejne dobe natoceny Scorseseho film Kundun.

Kundun (1997)

Nadherny film, Scorsese dokazal, ze umi natocit nejen perfektni gangsterku. Jedine, co me na tomto filmu nastvalo byl titulek "Venovano Vaclavu Klausovi". To uz proboha musej prudit s politikou i v kine a navic u filmu, kde o tom zrejme tvurci nemaj ani poneti? :-(

Matrix (1999)

Kdyz jsem odchazel z tohoto filmu, rikal jsem si, proc by to vlastne nemohla byt pravda. Proc si nemam v soucasnem svete pripadat jako loutka, slouzici pouze pro neci prospech? Ale dost me schyzy :-), tento film je predevsim perfektni zabava, kterou by jste si nemeli nechat ujit. Osobne jsem dost zvedav na pokracovani.

Terminátor (1984)

Hody pro vsechny milovniky temne akcni sci-fi. Jeden z filmu, kde Arnold odvedl perfektni herecky vykon (Vsak take neni nic sloziteho zahrat stroj, ze :-) )