Sin City - město hříchu (2005)

Film, který mě velmi překvapil a po začátku Marvova příběhu mě naplno vtáhl do děje a já zaujat a v napětí tiše sledoval všechny následující příběhy. Nejlepší je Marvova linka, o tom žádná. Willisova je taky kvalitní, ale Dwightova je o trochu lepší. Když k tomu doplníme kvalitní a oblíbené herce jako Bruce Willis, Jessica Alba, Michael Clarke Duncan nebo Elijah Wood a navrch tanec Jessicy Alby, je to pět hvězd jako vyšitých.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Nelíbilo se mi to. Prostě ne. Oproti jedničce to byl obrovský propad a hlavní příběh, převzatý z původního komiksu je neznámo proč zoufale nudný, přestože v jedničce jsou všechny příběhy také přesně podle komixů, ale o třídu lepší. Linka s Nancy je naprosto debilní, závěrečná akce pitomá a nezábavná, a ani Marvova linka nebyla tak dobrá. O Johnnym ani nemluvím.

Doktor Živago (1965)

Další výborný film s dnešním čerstvým nebožtíkem Sharifem, tentokrát v hlavní a sympatičtější roli, než v Lawrencovi z Arábie. Stejně jako u Lawrence, i tady není nic moc k vytknutí, ale opět to jsou tři a čtvrt hodiny filmu, to má Sharif normálně každý film tříhodinový?

King Kong (2005)

Dobrej film, dokud kamera neopustí ostrov. Zajímavý bitky Konga s dinosaurama, a vlastně celé to pátrání po Ann se dobře sleduje. Ale konec už se mi nelíbí, považuju ho za jeden z nejtragičtějších ve filmové historii a nerad se dívám na King Konga znova, protože já musím vidět film celej a neumím odejít, pokud to není vyloženě tragédie, takže vždycky koukám až do konce, když koukám a vždycky ukápne slza.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Čekal jsem od toho docela dost a to jsem neměl, protože to ten film udělalo ještě horší, než ve skutečnosti je. Vtipy mi přišly zoufale nehumorné, pouze jsem se místy pousmál, jakmile jsem zahlédl nějakého toho slavného, jak se tam mihne. Docela mě překvapili, že tam dali Emmu Watson, to film pro mně ještě trochu pozdvihlo. Bohužel ale, tohle mělo potenciál a promrhalo ho to.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Peggovi a Frostovi fandím, takže jsem od filmu čekal dost. Nakonec jsem se dočkal celkem kvalitní zábavy a filmu, na který s dá koukat i víckrát, agenti - dementi celkem baví (možná i díky dabingu, který ale vraždí dost vtipů, které v originále vyniknou). Ale k páté hvězdičce tomu prostě chybí ten Wright, tohle je typický americký humor (i když byl fajn), ale jakmile nastoupí Wrightův humor spojený s Peggem a Frostem, tak je to lahůdka. Tady jsou to jen oni bez něj, i když ti to s Sethem Rogenem ve formě minialiena táhnou ještě docela dobře.

Saltová (2010)

Přilákalo mně to jen kvůli Angelině Jolie v hlavní roli a se slibem dobrého akčního filmu. Prvního jsem se dočkal, druhého ne tak úplně. Akční film to byl. I s Angelinou Jolie. Ale dobrý? Ne. Průměrný, možná i lehce podprůměrný (ale vážně jen lehce), ale byl svižný, akce ušla, ale celkově se to dá jednoduše označit jako kravina.

Mission: Impossible (1996)

První díl celkem fajn série a jako většinou je i tenhle nejlepší. Dokonce i Rena tam obsadili, a jak je někde Reno, dostane to o hvězdu navíc. Vedlejší postavy docela dobrý a i ten příběh se mi líbil, taky asi nejvíc ze všech dílů. Nejlepší scéna: Reno spouští Cruise do oné místnosti (což je taky nejznámější scéna, kterou M:I proslul)

Mission: Impossible II (2000)

Tohle byla slabota. Nebo - asi to docela ušlo, ale mně to nesedlo. Hlavně ta zápletka s tím podělaným preparátem a nakaženými, tohle mě odpuzuje. Už ani ten Cruise tu nebyl dobrej, už jsem chtěl, aby to skončilo jeho smrtí, ale protože jsem věděl o pokračováních, bylo mi jasný, že happyend bude. Škoda.

Mission: Impossible III (2006)

Po zpackané dvojce je trojka příjemné pokračování, které dostálo očekávání. Fajn film, dokonce i Cruise zde byl celkem sympatický, ve dvojce jsem si celkem často přál, aby už koupil kulku do hlavy a byl pokoj.