Batman (1989)

Burtonovy Batmani jsou oba dobří, ale nikdy mě moc nebavili. Tento Batman je lepší než pokračování, už jen kvůli zbožňovanému Jokerovi, navíc v podání koho jiného, než Jacka Nicholsona :3 Michael Keaton se ukázal jako celkem dobrý Batman.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Tvůrci jedničky za prachy udělají všechno. Překvapivě úspěšnou jedničku sice druhý díl celkem důstojně následoval, ale dělat trojku byla obrovská chyba. Zprznění dobré série už tu bylo několikrát, a tohle je zářný příklad, jak člověk pokračuje pro prachy dál a dál, a nezajímá ho, že tím to lidem akorát znechutí, takže musejí dělat remake. Už když Rachel Weisz nepřijala roli Evelyn, měli se na to vysrat, ale oni přivedou tu trapku Mariu Bello, zestárlýho Frasera a zestárlýho Hannaha, doplní nezkušeným hercem a asiatkou, místo Egypta příběh zasadí do Číny a vydávají čínského císaře z terakoty za mumii. Příběh špatný a nudný, povedené vtípky z předchozích dílů značně ochably a jediné dobré scény byla přestřelka v zimě (už ani nevím kde to bylo, jak tam byli ti Yetiové) a zvracející kráva a pokud něco nesnáším na takovýchle filmech, je to oživení právě zemřelé hlavní postavy. Trochu potěšil Liam Cunningham.

Mumie (1999)

Po dlouhé době povedený dobrodružný film se sympatickými postavami, slizkými padouchy a příjemnou atmosférou, sem tam doplněnou nějakým tím povedeným vtípkem. Akce je fajn, hudba se povedla a celkově se mi to líbí natolik, že jsem film shlédl už mnohokrát a jistě ještě mnohokrát shlédnu.

Mumie se vrací (2001)

Není to tak dobré a zábavné jako jednička, ale stále to úspěšně drží krok.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pro mě obrovské překvapení. Čekal jsem dobrý film, to jo, ale co jsem dostal, byl naprostý nářez. Byl jsem na tom až měsíc po premiéře, protože mi kvůli nemoci unikla a na 3D, k čemuž jsem si musel zajet do Prahy, ale naprosto jsem nelitoval. V životě jsem neviděl akční film, který by měl sympatický příběh, sympatičtější postavy, a hlavně - sympatičtější akci, která nebrala konce. A jakmile akce (která měla skvělý průběh), ve filmu jako je tento nebere konce, poznáte, že je něco dobře. Hudba a kamera zběsilé stejně jako cesta v podtitulu a naprosto perfektně hrající Nicholas Hoult, pro kterého chci nominaci na Oscara. K tomu všemu protagonista Tom Hardy ... tohle, je nejlepší akční film, který jsem kdy viděl a ještě pár minut po projekci jsem čučel na plátno jako debil, zatímco všichni už byli pryč. Tečka, nebudu dál psát, protože bych akorát napsal několika odstavcovej sloh a stejně bych nakonec skončil u toho, že je to fantastické mistrovské dílo. Sekám poklonu.

Dva výtečníci (1977)

Další komediální nadprůměr, který se opět pohybuje ve stanovených kolejích filmů se Spencerem a Hillem, ale jak už bylo řečeno, je trochu nadprůměrný a o trochu lepší, takže to bude za čtyři (hvězdy).

Hroši v Africe (1979)

Na to, kolik jsem o tomhle před shlédnutím slyšel, jsem myslel, že to bude jeden z těch jejich lepších filmů. Nebyl. Ale akční scény to vyhnaly alespoň na dvě a půl hvězdičky, a já dvě prostě dát nemůžu.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Určitě nejlepší film s touhle dvojkou, a to suverénně. Mohl bych se na to dívat pořád dokola. Nejlepší scéna je sborová s Paganinim :D Donald Pleasence pobavil.

Klikař Charlie (2007)

Celkem vtipná romantická komedie, která rozhodně není vhodná k vidění ve společnosti rodinných příslušníků, protože peprných scén, eroticky zaměřených vtipů a takto zaměřených keců Chuckova parťáka je tam hafo. Když pominu naprostou trapnost hlavního hrdiny, když se rozhodne Jessicu Albu neztratit (už vím proč všechny předchozí baby ztratil) a takovýmto podobným scénám, vyklubala se z toho docela vtipná komedie, ale pořád to ještě má co dohánět. A to jsem neviděl prvních dvacet minut, třeba mi uniklo něco klíčového.