Na hraně zítřka (2014)

Klenot mezi filmy roku 2014 a nepochopil jsem, proč se tomu Oscary obloukem vyhnuly, když tohle je mnohem větší pecka, než ten natvrdlej Birdman nebo slabá Selma. Sakra, tohle je lepší i než Grandhotel Budapešť a nemá to ani nominace - Oscary jsou prostě zkreslená komedie. Teď ale k filmu samotnému. Náhodou jsem se na to dostal do kina a protože to nebylo dabovaný, bylo to skvělý. Cruise má fajn hlas a Bluntová taky (a není to jen hlas, co je její hlavní přednost), ale celej ten nápad je skvělej a zpracovaný je to ještě líp. Akce jako hrom, efekty byly taky fajn a nejlepší jsou pokusy Cruise o vysvětlování, že už to jednou zažil :D Každopádně hlavně kvůli nápadu je to skvělý. Podle tohohle by mohli udělat videohru a nikoho by nemrzelo, že si přerušil příběh smrtí - začne hnedka znova :D No nic, nebudu zabírat místo kecama o tom, jak je to skvělý, prostě je to skvělý, doporučuju a dávám plnej počet.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Jak to tak u mně už bývá, k filmu mě zpravidla přiláká kvalitní obsazení, a někdy to může být i jen jediný herec. Tady to je hned hlavní čtveřice, Pine-Knightley-Branagh-Costner. A protože jsem podle zdejšího hodnocení nečekal moc, byl jsem trochu překvapen. Tenhle typ béčkových filmů můžu. Možná bych to ale raději viděl v originále.

Disturbia (2007)

Napínavej thriller, kde ještě Shia nebyl tak strašně otravnej fracek, jako je teď. Roamerová je pěkná baba, Mossová tehdy taky nebyla k zahození a Morse je vynikající i jako záporák. Ten korejec tomu dodává trochu humoru a ve chvíli, kdy se objevil v jeho skříni, tak jsem se fakt málem posral. Líbila se mi rvačka Shii s Morsem a nevím proč, ale trochu mě mrzela smrt toho fízla, i když to byl šmejd. Naštěstí ale ten korejec neumřel a to mi pozvedlo náladu. K té Mossové - nevím proč, ale tady snad vypadala líp, než v Matrixu (no jo, počítačovej program zkresluje), i když měla blbější roli.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Definice kvalitního historického krváku s vhodným odstínem kamery. Příběh by se dal shrnout dvěma větami, ale akce to prostě vyzdvihává do nebes, stejně jako nového Mad Maxe. Skvělé hlášky (dneska večeříme v pekle) a hudba drsná skoro jako sám namakeupovaný Butler. Zajímalo by mě, jak dlouho by odolali, kdyby je ten zasranej hrbáč nezradil.

300: Vzestup říše (2014)

Oproti jedničce je to o dost slabší, možná proto, že jednička mile překvapila a dvojka nemile zklamala. Hlavní herec nudný a nevýrazný, což je první velké mínus. Oproti prvním dílu, kdy každý kousek akce doprovázelo vzrušení a pocit (do pytle ten mu dal!), tak tady mi to přišlo jako strašně impotentní akce, která se mi zdála místy i hloupá. I když narážky na první díl potěšily, tak to bylo to jediné, co mi společně s Evou Green na filmu nevadilo a za scénu, kdy Eva odhodila svršky, dám i třetí hvězdu. Akční film by ale měl vypadat tak, aby si člověk při jeho názvu vybavil jednu z akčních scén (takhle to aspoň já mám u jedničky) a ne erotickou scénu. Jo a to CGI pozadí bylo strašný.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Byl jsem mile překvapen, protože jsem nic moc nečekal. Film ani nepotřeboval nálož akčních sekvencí, protože i bez nich se na něj dobře koukalo. Cavill s Hammerem byli sympatičtí hrdinové, přestože Hammer byl takový trochu prkenný. Alicia Vikander potvrzuje, že bude brzy útočit na přední místa v Hollywoodu. Z dalších obsazených bych vyzdvihl už jen Hugha Granta, který se do té role docela hodil. Dalo by se to označit jako umně natočená retro parodie na staré bondovky, kterou podpírala fajn hudba, hlavně v několika málo akčních scénách (například když si Cavill pochutnává na svačině, zatímco se v pozadí jedna z nich odehrává). Několik dějových zvratů bylo na místě a dostavilo se i pro režiséra Ritchieho typické (jako třeba v Holmesovi) rychlé vysvětlování toho, co se právě děje a divák to neměl šanci pochopit, protože film tomu tak nechtěl a udělal to tak, aby byl při té vysvětlovací vsuvce překvapen a pobaven. Film byl plný lehkých vtípků, které nikdy nestačily k hlasitému zasmání, ale mnohokrát alespoň k pousmání. Zkrátka a dobře to byla příjemná letní oddechová nenáročná retro jednohubka, která zvedne náladu.

Pixely (2015)

Strávil jsem víc času hledáním toho na internetu, než celý film trvá a i bez toho mi to na konci přišlo jako ztráta času. Čekal jsem na konec, jestli tam něco ještě nebude, ale nebylo tam nic, co by se mi líbilo. Byla to prostě bezduchá blbost, jíž dávám pár hvězdiček za nostalgické zavzpomínání na staré videohry a celkem dobrý vizuální zpracování.

Ant-Man (2015)

No, v první řadě musím říct, že zhruba něco takového jsem očekával a rozhodně jsem nebyl zklamán. Akce bylo dost, humoru taky, Paul Rudd byl jako hlavní hrdina hodně dobrej, Douglas má taky do nabídnout a Lilly není tak připitomělá jako v Hobitovi. Navíc to pro sebe krade Michael Peňa, který jak byl na scéně, většinou následoval můj úsměv. Vliv Edgara Wrighta byl znát, hlavně ve scénách, kdy Peňa vyprávěl Ruddovi, jak se dozvěděl o různých kšeftech, tohle bylo nějak moc podobné scéně ze Soumraku mrtvých, kde Shaun vymýšlí plán :D Hlavní záporák byl dost dobrej a přišlo mi, že byl fakt dobře zahranej. Viděno ve 2D, takže jsem možná přišel o ten efekt, ale to mi nijak nevadilo. Mnohokrát jsem se zasmál a souboj s Falconem potěšil jako předehra toho, co může přijít v CA: Civil War, kde se Ant-Man taky objeví. Potitulkové scény byly dokonce dvě a nezklamaly, ale tak nějak jsem v koutku duše doufal v cameo nějakého hrdiny, který se teprve objeví, třeba jako Doctor Strange, Black Panther, nebo dokonce Spider-man :D Ale bylo to opravdu fajn, bavil jsem se a scény s Ant-Manem v akci byly skvělé a k popukání. Nejlepší místo na závěrečnou bitvu je samozřejmě dětský pokoj :D A konečně nějaké malé děcko, které miluje svého tátu, i když ho on nemůže vídat a chce vídat (už mám po krk těch klišé, jak vždycky přijde např. táta z lochu a jeho dítě, na které se těšil, se na něj nemůže ani podívat, konečně je to pryč). Některé scény skutečně nadchly a i ty dialogy byly bezva a hlavně hýřily sarkastickým vtipem :D Hlavně ten Peňa s kumpány byli hodně vtipná vsuvka. Vřele doporučuju :)

Batman se vrací (1992)

Mnohem temnější atmosféra, než v jedničce, tam se aspoň lidi hodně smáli (ha ha ha), ale tady už to bylo dost morbidní a hlavně byly na místě skvělé herecké výkony. DeVito přeměněný ďábelského tučňáka neměl chybu. Bohužel, mě to ale moc nebavilo, protože tenhle typ filmu mi nesedí.

Batman navždy (1995)

Co mně překvapilo - i když je to příběhově slabší než Burtonovy snímky, viděl jsem to víckrát, protože se mi to prostě líbilo. Hodně asi vděčím Carreymu, Lee Jonesovi a Nicole Kidman. Val Kilmer jako Batman totální herecký impotent a to samé i jeho parťák.