Hennes

Petr Hennebichler

okres Teplice

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 15.11.2017  17:02

Francouzská klasika ze které plně tryská italský temperament, zejména mezi manžely. Dějově možná fraška, ale o to víc je ta historie úsměvná. Vždycky je lepší vzpomínat na špatnou dobu s úsměvem. Pohodový film zejména pro nás milovníky italské a francouzské komedie.

• 12.11.2017  14:40

Už to není církevní. Pravda první dva díly jsou klasikou, ale nebudu tvrdit, že jsem toho očekával víc. Naopak jsem se bál totálního propadáku. Ač je scénář zdlouhavý a děj v podstatě nikam nesměřuje, zůstalo tu to hlavní Reno, Clavier a základní pointa. Páchnoucí hrdinové měli být hlavním humorným námětem, ale někdy už to skřípalo. Má se včas končit, což by teď mělo být, ale zase námět z období 2. světové války, to by mohlo Francouzům sedět. Uvidíme.

• 12.11.2017  14:25

Úsměvný příběh, který není tím nejlepším v parodiích, ale alespoň se trochu blíží klasikám tohoto žánru. Není tam tolik vtipných gagů, ale neřadí se to mezi "trapné" komedie. Lauren Holly snímek také zvedla. Bez toho ženského elementu by to nebylo ono.

• 5.11.2017  18:40

Jako komedie je to zábava, jinak nelogická blbinka s množstvím dobrých herců a lepšími i horšími triky.

• 3.11.2017  23:00
    Smrt ve tmě (2016)

Slušné tempo filmu a ani napětí tomu nechybí. Stačí pár herců a jeden dům a dá se natočit slušný horor. Jenom ty klasické nesmysly, jako že toho slepce by nezabila snad ani válcovačka, pes je pomalejší než lidi, okna jsou zamřížovaná a maník stejně z okna vypadne a slečinka si zláme nohy, slepec jí je dorazí, ale když nakonec dorazí policie, zdrhá holka jak Forest Gump. Ale jo, celkově to špatné nebylo, naplnilo to očekávání.

• 22.10.2017  18:13

Jako chlapec ze severu Čech do toho moc kecat nemůžu, ale zajímalo by mne kolik Ostraváků se na tom podílelo. Pražáci tomu nasadili korunu a vypadá to jakoby se Sparta chtěla pomstít Baníku. Nevtipně trapné.

• 22.9.2017  19:27
    Kandidáti života a smrti (TV film) (1979)

Po dlouhé době opět shlédnuto. Prodej lidských orgánů a dva pošahanci v sanitce mi utkvěli už z mládí. Scéna, kdy saniťák, přejde do protiútoku mi zůstala v paměti. Hodně lidí tu kritizuje vysoké hodnocení, ale vemte v potaz rok 1979 a kdo viděl film v té době, ví že tady nic takového nebývalo a tak nostalgie i vzpomínky posunou film vysoko. Dnešním pohledem již naivní film byl ve své době velmi napínavou podívanou.

• 21.8.2017  15:27

Kdo si tu dobu neprožil v podobném věku jako hlavní hrdinové, asi se bude těžko s filmem ztotožňovat. Noční Praha, hudba, atmosféra jsou typické pro konec osmdesátek a to nikdo nevymaže.

• 21.8.2017  15:24

Většinou tady jede samá kritika, ale na počátku devadesátých let to byla česká klasika. Byli jsme zásobováni neuvěřitelným množstvím "západních" hovadin, protože to bylo IN, když jsme vstoupili do té Evropy. Tohle ale byla klasika naší doby, tak to bylo a i když je pár věcí přehnaných a přitažených za vlasy, byl to obraz této doby. A to musím vyzdvihnout Karla Augustu. No nebyl vynikající? "Hello Kadlec".

• 7.8.2017  14:34

Groteska s jednoduchým humorem nesedne určitě Všem. I když nejsou herecké výkony žádný zázrak, Farellyové dokázali vymačkat z námětu to potřebné. Několik scén opravdu pobaví, ale jak tu již bylo psáno, je to spíš pro příznivce tohoto žánru.

• 19.7.2017  09:11

Takový béčkový thriller. Ricky Schroder mi moc do role drsné policisty nesedl. Navíc lítá po Španělsku jako zběsilý, rozfláká půl města, napadne osobu z řad V.I.P. a stejně si tam dělá co chce. Je to film na jedno zhlédnutí. Nenudí to, ale žádný zázrak od toho nečekejte. Všechno zachránila Paulina Gálvez, na ni se dá koukat stále.

• 19.7.2017  09:06
    Zjevení (2012)

Žádná velká hororová podívaná, přesto měl film od počátku našlápnuto celkem slušně. Oba hlavní hrdinové nepřehrávali a chovali se standardně, ne jak většina bláznů v hororech. Dobrá atmosféra však postupem mizí a místo toho aby film gradoval, začíná upadat a nakonec to tvůrci dorazili podivným závěrem. Film měl potenciál, ale nebylo ho využito.

• 26.5.2017  14:59

Očekávaní nudné podívané se nedělo. Zejména úsek filmu všech různých konfliktů na moři je napínavý a velký rozpočet filmu vykukuje z každé scény. Udržet postavu Jacka ještě něčím zajímavou bylo těžké, ale sázka na klasiku se vyplatila. Některé scény byly až moc nevěrohodné, ale bylo zapotřebí využít moderní technologie, tak nám dřevěná banka putuje přes půl města až zbourá i kamenný most. Nic to nemění na dobrém tempu a podívané s výborně vloženou rolí Salazara. Jen kdyby si autoři odpustili zase ten přehnaně kýčovitý romantický konec.

• 27.4.2017  16:14
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Jde o slušnou sumu, ale celkově to nedává smysl. Jednou někoho vyřadí ostatní, jindy to rozhodne soutěž, nic zajímavého se tam neděje, účastníci jsou kostry a hazardují se svým zdravím a když už jsou na dně, nacpou do nich autoři hamburgery. Snad jen ty silikony přiblblé účastnice jsou koukatelné.

• 21.4.2017  18:17

Jeden z mnoha průměrných giallo snímků, kterých se natočila spousta a neudělal v tomto žánru žádnou díru do světa. Jak Dagmar Lassander tak Suzan Scott zde neukázaly mnoho ze své nahoty, což se zde dalo očekávat. Rovněž příběh není tolik prošpikován napětím a vraždami. Konec se dal očekávat, ale přesto patřil k tomu lepšímu. Není to špatné, ale ani zázrak, takže 3 hvězdičky.

• 4.4.2017  07:50
    Dvojníci (2016)

Nebojím se dát čtyři hvězdy. Bál jsem se komedií s Kohákem, ale už u Instalatéra z Tuchlovic jsem málem sáhl po čtyřce. Tady jí dám a hlavní důvod je celková pohoda filmu a Sokolova skvěle zahraná dvojka. Film je svižný, vtipný a působí nevlezle, ne jako mnoho českých komedií posledních let. Samozřejmě by se to dalo ještě vypilovat, vynechat pár nesmyslů, ale ono to jako celek funguje. Často je tady psána kritika na Nárožného v roli gangstera. Já tvrdím opak, vždyť už jen ten nenapodobitelný hlas a intonace, mně tam sedí. Krainová a Schneiderová nám stále dokazují, jak vypadá zralá krása.

• 4.4.2017  07:40

Lepší průměr. Komedie se zaměřením se na klasický styl života v mnoha vesnicích dnešní doby. Jakoby se ani nejednalo o film, ale delší dokument o pravdivém příběhu několika lidí. To je to hlavní, že si film nehraje na velké umění, ale ani to není komerčně laděný výmysl. Příjemná podívaná.

• 29.3.2017  15:09

Teresa (Monica Vitti) je zlodějka, se špatnými kořeny a žije od dětství velmi smutný a život. Teresa Numa se narodila v Anziu v chudé rodině a životem se proplétá složitě. Neustále hledá nová pracovní místa, je často nucena krást na živobytí. Brzy otěhotní, poté se stane vdovou. V Římě začíná žít Teresa svým důvtipem a vstupuje do skupiny několika zlodějů. Přichází uvěznění, poté zkouší štěstí v Livornu, Janově a Miláně a znovu se vrací do Říma. Jejím druhým domovem se stává vězení, ale i psychiatrická léčebna. Po propuštění z léčebny, napůl zničena, se vrací zpět do Anzia. Monica Vitti, zde podala výborný výkon jak po stránce komediální, tak po stránce melancholie a tragédie. Snímek je se šťastným koncem, ale přesto odhaluje hrůzu dané doby.

• 29.3.2017  09:56

Vše tu už bylo popsáno. Zajímavé ztvárnění klasiky o upírském hraběti. Satirický pohled na konzumní společnost a to se jednalo teprve o rok 1971. V dnešní době se již média a technický pokrok opravdu stali tím upírem, který z lidí vysává energii a odtahuje je od, pro člověka vrozené, soužití s přírodou a jejími zákony. Ve filmu nemohu opomenout krásný pohled na téměř stále polonahou Lauru, kterou ztvárnila Francesca Modigliani. Byl to jeden z jejích dvou filmových počinů, tím druhým byla role Lucie ve filmu BIANCO, ROSSO E… (1972). V roli hlavního hrdiny doktora Alberta Valle si zahrál Giuliano Disperati, známý například z filmu FRATELLO LADRO (1971). Alespoň pro mne, velmi nesympatickou roli sekretářky Corinny ztvárnila Geraldine Hooper, známá například z filmů TERESA LA LADRA (1973), VIRILITA (1973) a PROFONDO ROSSO (1975). Hudbu k filmu složil Amedeo Tommasi.

• 21.2.2017  15:29
    Sedmikráska (TV film) (2014)

Klasická pohádka, kde po prvních záběrech víte, že jde o německou produkci. Nelze v tom hledat něco zásadního, klasický příběh dobra a zla. Na Německo mě celkem překvapili sympatičtí herci. Klasika na nedělní dopoledne.

• 21.2.2017  15:22
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Podprůměrný český seriál. Z tohoto prostředí máme určitě lepší díla. Herci mi zde sedí, to musím uznat, ale ty blbiny okolo. Největší zapadákov a jedna vražda za druhou, okres si vybírá případy, protože to na kraji nestíhají, tajné spisy se pokládají před dveře atd. Kdyby to tak bylo trochu více napínavé. Každým dílem se to přesouvá z kriminálky na seriál o životě v Břehu a mezilidských vztazích.

• 21.2.2017  15:17

Jak jsem psal již k prvnímu dílu, knihu jsem nečetl a nikdy číst nebudu. První díl, byl alespoň o něčem, tady je dějově zcela prázdno. Když se zamyslím, co se vlastně za ty dvě hodiny stalo? Vůbec nic, trochu sexu a úchylák se mění na romantickou duši. Ten třetí díl určitě skončí tou svatbou a do mě totálně zabije. Soft-porno přejde během dvou dílů do Rosamundy Pilcher.

• 19.12.2016  19:57
    Triple 9 (2016)

Film navazuje na úspěšné thrillery osmdesátých let. Syrový, akční a dobře natočený snímek dělá žánru kriminálky dobrou reklamu.

• 19.12.2016  19:50

Zajímavý kousek, který je prý velkým trhákem. Skvělý je Goodman, ale na závěr se film sklouzne zcela mimo původní směr a slibně se rozjíždějící snímek stylu Saw končí jako sci-fi s vetřelci. Jako by se na konci spojily dva scénáře.

• 13.11.2016  19:46
    Hvězdná párty (TV pořad) (2016)

Odpad dávám nerad, protože za vším je nějaká snaha a práce, ale tady jsem od toho daleko nebyl. Uměle vytvářená zábava, všichni se povinně baví a smějí, vše jim přijde strašně zábavné a uměle nucená zábava je cítit už z upoutávek Petra Rychlého. Já vím, že jim za to dobře zaplatí, ale ti co tam lezou, přeci mají i navíc.

• 7.11.2016  19:25
    The Boy (2016)

Nic převratného v žánru hororu, ale na druhou stranu je to zase celkem slušně zpracovaná klasika sahající až do gotického hororu. Interiéry byly super, postavy jsou sympatické a nechovají se jak magoři (jak někdy bývá zvykem). Vystupňovaný závěr napomáhá tomu, že se jedná o jeden z těch povedených hororů posledních let.

• 7.11.2016  19:19

Podprůměrná parodie, která se nese jen v duchu parodování originálu a vůbec nepřináší nic nového či zajímavého v této oblasti. Jediná scéna, která stojí za to, je určitě černošský super penis.

• 7.11.2016  18:58

Film asi není úplně pro každého, ale milovníci dobrodružných filmů si určitě pomlaskali. Natočeno je to skvěle, herecké výkony, xkrát okomentované, také výborné. Snad jen to přehnané zobrazení drsňáka, který neumrzne snad ani nahý na severním pólu, medvěd ho nedokáže zabít a za pomstou se dokáže doplazit a ještě přitom nabrat sil. Když tento děj ale pominu, je to celkově dobrá podívaná. Holt jen nepřemýšlet o detailech.

• 7.11.2016  18:49

Na to, že se jedná "pouze" o televizní film, musím snímek ocenit. Dokonale trefená atmosféra, interiéry, exteriéry, kostýmy. Zápletka není také úplný odpad, jak se tady mnozí domnívají. Herecky je to místy možná toporné, ale celkově je to detektivka, která by hlavně milovníky klasické detektivky neměla být opomenuta.

• 16.10.2016  14:34

Začátek byl svěží a vtipný, postupem film ztrácí humor a přibývá romantiky. Will je pro tuto roli velmi dobrou volbou a Eva ta uspěje, alespoň u mě, všude. Jak správně na ženskou, ale nezjistí nikdy nikdo.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31