Hennes

okres Teplice

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 29.10.2018  07:33
    Přelud (1965)

Film přesně na rozhraní tří a čtyř hvězdiček. Zajímavý scénář ještě zdokonalují herci jako Peck a Matthau. Dobré tempo filmu mě vtáhlo do děje, ze kterého mě občas bohužel vytrhly trochu amatérské akční chvilky. Při ztrátě paměti můžete čekat cokoliv, což se tady hlavnímu hrdinovi potvrdilo.

• 28.10.2018  17:02

Zajímavé historické informace o nacistickém hledání původu árijské rasy. Dokument nás zavede až do Tibetu, seznámí nás s osudy nejznámnějších nacistických archeologů a vědců. Himmlerovu posedlost nadřazenou rasou a pohled nacistů na ztracenou Atlantidu.

• 28.10.2018  16:52

Klasický nazisploitation s krásnou Dyanne Thorne. Děj je jednoduchý, ale to k tomu žánru patří. Scény mučení jsou skvělě a film řadím v tomto žánru hodně vysoko.

• 16.10.2018  14:48

Průměrný thriller či horor, jak chcete. Více psychologický začátek se postupně přetavuje v jasný horor s vraždícím dementem. Asi nebyl moc kvalitně pohřben, když vylezl a trefil zpátky do domu. Slabé chvilky se střídají s napínavými momenty, nic závratného v tom nelze hledat, ale nenudil jsem se. A nádherné poprsí Laury Breckenridge je prima doplňkem.

• 16.10.2018  14:44
    Policie (1985)

Už hereckým obsazením jsem očekával skvělou zábavu. Jenže ejhle, byla to tragédie. Nezábavný a zmatený scénář nemá nic společného s kvalitní francouzskou kriminálkou a možná bych na film trochu změnil názor, kdybych ho viděl v originále (ale pochybuji). Ten český dabing je snad nejhorší co jsem kdy v životě slyšel. Nevím jestli existuje více verzí českého dabingu, ale tento, kde Pavel Soukup ještě drží standard, je katastrofa.

• 13.10.2018  21:01

Trochu jednoduchý scénář s průhledným dějem, ale díky slušnému tempu a hereckému obsazení je to příjemná odpolední pohodovka.

• 10.10.2018  18:38

Dobře natočená knižní předloha s výbornými herci a černobílé provedení dodává tu správnou atmosféru. Sociální podtext, psychologie, kriminální žánr, to vše kvalitně smícháno do zajímavého celku.

• 30.8.2018  21:21
    Hadí doupě (2017)

Z Agathy se dá vytěžit vždycky určitě víc, ale popasovat se s jejím smyslem pro detail a zápletku je vždy obtížné. Proto jako milovník Agathy budu tvrdit že psaný text je top, ale zároveň musím uznat, že filmaři v tomto případě nezklamali a zpracování a volba herců jsou velmi zdařilé. Natočit Agathu je těžké a tento snímek mě nezklamal.

• 20.8.2018  09:17
    Miss Hanoi (2018)

O trochu lépe rozvinutá kriminálka typu Anděl či Specialisté. K dokonalosti chybí filmu lepší atmosféra, která určitě chyběla na tržnici, ale i to ostatní bylo až moc syrové. Dobrý nápad, dobrý scénář, ale prostě tato "polévka" je hodně nedochucená.

• 3.8.2018  19:57

Francouzi stále dokazují, že v komedii patří k absolutní špičce. K dobré komedii není zapotřebí hromada sprostých slov a přiblblých mimik. Milá a velice vtipná komedie, která drží klasickou komedii nad vodou.

• 9.7.2018  14:20
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

Původně sledovaný seriál mou dcerou jsem bral jako nucené zlo a hele, já se do toho zakoukal.

• 9.7.2018  12:21
    48 hodin (1982)

Klasika osmdesátých let, skvělý Nolte, klasicky bláznivý Murphy a napětí střídající se s humorem tady klape perfektně.

• 28.5.2018  09:50

Pohodová kriminálka, která má sice předvídatelný děj, ale zase velice koukatelné herecké výkony Menšíka, Nedbala, Šmída a dalších. Martin Růžek byl v roli malíře alkoholika vynikající.

• 24.5.2018  14:25
    Single Man (TV seriál) (2017)

V řadě přiblblých seriálů je tento komediální kousek povedený a vtipný. Sázka na Taclíka byla taky správná. Nenudí to a pobaví to.

• 24.5.2018  14:22
    Zloděj (1981)

To jsou věci. Já tenhle prima krimi thriller viděl poprvé až teď v roce 2018. Nevím jak je to možné, ale na druhou stranu mohu více ocenit práci filmařů na počátku 80 let. I když jsou dneska jiné možnosti, tento film je zajímavý, napínavý a postavený na super hereckém představení. Aby člověka film bavil, nemusí se nutně používat nejmodernější technika, bez které se už dnešní thriller nenatočí.

• 10.5.2018  12:52

Hodně přitaženo za vlasy co se týká obsahu a historických dat. Jenže tady i ty exteriéry jsou nesmysl (počasí při bitvě v Ardenách jako na letní dovolené) a lesy spíš připomínají park. Celkově se to prostě nepovedlo a než točit takové válečné filmy, je lepší se na to vybodnout. Jedna hvězda za Lauren Veru, i když i ten herecký výkon byl podezřelý.

• 9.5.2018  09:34
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Stupidní pořad, kde jsou lidské trosky schopny kvůli penězům ukázat celému národu styl svého života, svůj bordel v bytě i v rodině.

• 9.5.2018  09:25

Sice velmi slušně obsazené i s dobrým námětem, ale žádný velký trhák se nekoná. Ani jsem ho neočekával, ale do slušné komedie to má daleko. Pár úsměvných scén se tu najde, a však nudnější části převažují. Celkově to na mě působilo místo křečovitě, kdy důležité zvraty v ději jsou tak trochu umělé. Na jedno podívání ano, ale pochybuji, že se k filmu ještě někdy vrátím.

• 5.2.2018  13:17
    Děsivé prozření (TV film) (2009)

Trochu nesmyslně zamotaný příběh. Kdo jsou moji rodiče? Nakonec se objeví i bratr, který zavraždí skutečného otce. Spletité nesmysly bez výraznějších hereckých výkonů a zklamání i z celkové nezáživné atmosféry.

• 21.1.2018  10:37
    Equalizer (2014)

Svižné tempo s dobrými akčními scénami. To co má Denzel po ruce, použije vždy k profesionálnímu zabití. Asi by zabil i hajzl papírem. Filmu trochu ubírá přehnaná neporazitelnost alá Chuck Norris.

• 6.1.2018  22:15
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Atkinson do role zapadl a celkově se podařilo dobře obsadit celou policejní vyšetřovací partu. Film má svižné tempo, co chce sdělit je jasné a přímočaré bez zbytečných kudrlinek. Jsem zvědavý na další díly, tenhle je lepší průměr.

• 6.1.2018  19:06

Viděno v anglickém dabingu a jak tady všude čtu, budu muset i ten český, který film údajně ještě zvedá. Dokonalý obraz italského jihu. Temperamentní učitelka Baldi (Jennifer O'Neill) na níž je vše postaveno. Nero je tu spíš do počtu a jako sameček pro paní učitelku. Atmosféra a ty exteriéry to je ale nádhera.

• 30.12.2017  21:03
    Lišák (1988)

Je to jiný Villaggio, než jak ho známe z osmdesátých let, ale komedie je to povedená. Již dáno předlohou je jasné, že nepůjde o klasickou italskou bláznivinu. Komornější ale příjemný humor, kde Villaggia tentokrát zastiňuje Montesano. Herecky skvěle obsazené i zahrané. V roli služebné se objevuje v jedné ze svých prvních rolí italská kráska Sabrina Ferilli.

• 15.11.2017  17:02

Francouzská klasika ze které plně tryská italský temperament, zejména mezi manžely. Dějově možná fraška, ale o to víc je ta historie úsměvná. Vždycky je lepší vzpomínat na špatnou dobu s úsměvem. Pohodový film zejména pro nás milovníky italské a francouzské komedie.

• 12.11.2017  14:40

Už to není církevní. Pravda první dva díly jsou klasikou, ale nebudu tvrdit, že jsem toho očekával víc. Naopak jsem se bál totálního propadáku. Ač je scénář zdlouhavý a děj v podstatě nikam nesměřuje, zůstalo tu to hlavní Reno, Clavier a základní pointa. Páchnoucí hrdinové měli být hlavním humorným námětem, ale někdy už to skřípalo. Má se včas končit, což by teď mělo být, ale zase námět z období 2. světové války, to by mohlo Francouzům sedět. Uvidíme.

• 12.11.2017  14:25

Úsměvný příběh, který není tím nejlepším v parodiích, ale alespoň se trochu blíží klasikám tohoto žánru. Není tam tolik vtipných gagů, ale neřadí se to mezi "trapné" komedie. Lauren Holly snímek také zvedla. Bez toho ženského elementu by to nebylo ono.

• 5.11.2017  18:40

Jako komedie je to zábava, jinak nelogická blbinka s množstvím dobrých herců a lepšími i horšími triky.

• 3.11.2017  23:00
    Smrt ve tmě (2016)

Slušné tempo filmu a ani napětí tomu nechybí. Stačí pár herců a jeden dům a dá se natočit slušný horor. Jenom ty klasické nesmysly, jako že toho slepce by nezabila snad ani válcovačka, pes je pomalejší než lidi, okna jsou zamřížovaná a maník stejně z okna vypadne a slečinka si zláme nohy, slepec jí je dorazí, ale když nakonec dorazí policie, zdrhá holka jak Forest Gump. Ale jo, celkově to špatné nebylo, naplnilo to očekávání.

• 22.10.2017  18:13

Jako chlapec ze severu Čech do toho moc kecat nemůžu, ale zajímalo by mne kolik Ostraváků se na tom podílelo. Pražáci tomu nasadili korunu a vypadá to jakoby se Sparta chtěla pomstít Baníku. Nevtipně trapné.

• 22.9.2017  19:27
    Kandidáti života a smrti (TV film) (1979)

Po dlouhé době opět shlédnuto. Prodej lidských orgánů a dva pošahanci v sanitce mi utkvěli už z mládí. Scéna, kdy saniťák, přejde do protiútoku mi zůstala v paměti. Hodně lidí tu kritizuje vysoké hodnocení, ale vemte v potaz rok 1979 a kdo viděl film v té době, ví že tady nic takového nebývalo a tak nostalgie i vzpomínky posunou film vysoko. Dnešním pohledem již naivní film byl ve své době velmi napínavou podívanou.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32