Hennes

Petr Hennebichler

okres Teplice

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 29.12.2018  14:12

Průměrná komedie o vstupu obyčejných lidí mezi smetánku. Snob zůstane snobem a ne každý do této společnosti patří. Když se daří, chtějí lidé víc a víc. Výborný Petr Kostka to však 6vládne.

• 29.12.2018  14:05

František Husák v nejlepší formě. Ono změnit životní styl by bylo jednoduché, ale ty ženské jsou problém. Svůdník Kemr byl taky vynikající. V životě máme v podstatě tři nepřátele: cukr, bílá mouka a maso. Člověk může prohrát, ale nesmí rezignovat.

• 12.12.2018  16:32
    Švec (2014)

Negativní komentář psát nechci, neboť musím uznat, že Sandler byl v této roli výborný. Nejedná se o žádný velký filmový trhák, ale účelem mělo určitě být pobavit, a to se povedlo. Cestování z jedné osoby do druhé díky botám, není špatný námět a přináší očekávané úsměvné i překvapivé momenty.

• 6.12.2018  12:18
    Con Air (1997)

Napětí ano, akční ano, herecky ano, ale ty přehnané nesmysly zejména ohledně přistávání letadla atd. Vždyť při těch manévrech museli zabít víc lidí, než měli všichni ti vrazi do té doby na svědomí.

• 4.12.2018  22:33

Když dá manžel manželce hlavní roli a chce aby mu celý svět záviděl, provede právě toto. A možná tím sebral tomuto snímku poctu patřit mezi klenoty žánru gialla. Přesto je snímek kvalitní podívanou, ale asi zejména pro fanoušky žánru.

• 4.12.2018  22:20

Čisté giallo to není, i když náznaky tento snímek má. Dvě vraždy však nejsou moc a Gianni Garko při porcování mrtvoly použije jako správný chirurg (kterého v tomto snímku pravdu ztvárňuje) gumové rukavice, ale ty mají do klasických černých hodně daleko. Závěr se moc očekávat nedal, neboť nás tvůrci od začátku chytře vodili za nos v ohledu první vraždy. Nic převratného v těchto filmových vodách, ale propadák to také není. Zasloužený průměr a Paola Senatore opět nezklamala.

• 29.10.2018  07:33
    Přelud (1965)

Film přesně na rozhraní tří a čtyř hvězdiček. Zajímavý scénář ještě zdokonalují herci jako Peck a Matthau. Dobré tempo filmu mě vtáhlo do děje, ze kterého mě občas bohužel vytrhly trochu amatérské akční chvilky. Při ztrátě paměti můžete čekat cokoliv, což se tady hlavnímu hrdinovi potvrdilo.

• 28.10.2018  17:02

Zajímavé historické informace o nacistickém hledání původu árijské rasy. Dokument nás zavede až do Tibetu, seznámí nás s osudy nejznámnějších nacistických archeologů a vědců. Himmlerovu posedlost nadřazenou rasou a pohled nacistů na ztracenou Atlantidu.

• 28.10.2018  16:52

Klasický nazisploitation s krásnou Dyanne Thorne. Děj je jednoduchý, ale to k tomu žánru patří. Scény mučení jsou skvělě a film řadím v tomto žánru hodně vysoko.

• 16.10.2018  14:48

Průměrný thriller či horor, jak chcete. Více psychologický začátek se postupně přetavuje v jasný horor s vraždícím dementem. Asi nebyl moc kvalitně pohřben, když vylezl a trefil zpátky do domu. Slabé chvilky se střídají s napínavými momenty, nic závratného v tom nelze hledat, ale nenudil jsem se. A nádherné poprsí Laury Breckenridge je prima doplňkem.

• 16.10.2018  14:44
    Policie (1985)

Už hereckým obsazením jsem očekával skvělou zábavu. Jenže ejhle, byla to tragédie. Nezábavný a zmatený scénář nemá nic společného s kvalitní francouzskou kriminálkou a možná bych na film trochu změnil názor, kdybych ho viděl v originále (ale pochybuji). Ten český dabing je snad nejhorší co jsem kdy v životě slyšel. Nevím jestli existuje více verzí českého dabingu, ale tento, kde Pavel Soukup ještě drží standard, je katastrofa.

• 13.10.2018  21:01

Trochu jednoduchý scénář s průhledným dějem, ale díky slušnému tempu a hereckému obsazení je to příjemná odpolední pohodovka.

• 10.10.2018  18:38

Dobře natočená knižní předloha s výbornými herci a černobílé provedení dodává tu správnou atmosféru. Sociální podtext, psychologie, kriminální žánr, to vše kvalitně smícháno do zajímavého celku.

• 30.8.2018  21:21
    Hadí doupě (2017)

Z Agathy se dá vytěžit vždycky určitě víc, ale popasovat se s jejím smyslem pro detail a zápletku je vždy obtížné. Proto jako milovník Agathy budu tvrdit že psaný text je top, ale zároveň musím uznat, že filmaři v tomto případě nezklamali a zpracování a volba herců jsou velmi zdařilé. Natočit Agathu je těžké a tento snímek mě nezklamal.

• 20.8.2018  09:17
    Miss Hanoi (2018)

O trochu lépe rozvinutá kriminálka typu Anděl či Specialisté. K dokonalosti chybí filmu lepší atmosféra, která určitě chyběla na tržnici, ale i to ostatní bylo až moc syrové. Dobrý nápad, dobrý scénář, ale prostě tato "polévka" je hodně nedochucená.

• 3.8.2018  19:57

Francouzi stále dokazují, že v komedii patří k absolutní špičce. K dobré komedii není zapotřebí hromada sprostých slov a přiblblých mimik. Milá a velice vtipná komedie, která drží klasickou komedii nad vodou.

• 9.7.2018  14:20
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

Původně sledovaný seriál mou dcerou jsem bral jako nucené zlo a hele, já se do toho zakoukal.

• 9.7.2018  12:21
    48 hodin (1982)

Klasika osmdesátých let, skvělý Nolte, klasicky bláznivý Murphy a napětí střídající se s humorem tady klape perfektně.

• 28.5.2018  09:50

Pohodová kriminálka, která má sice předvídatelný děj, ale zase velice koukatelné herecké výkony Menšíka, Nedbala, Šmída a dalších. Martin Růžek byl v roli malíře alkoholika vynikající.

• 24.5.2018  14:25
    Single Man (TV seriál) (2017)

V řadě přiblblých seriálů je tento komediální kousek povedený a vtipný. Sázka na Taclíka byla taky správná. Nenudí to a pobaví to.

• 24.5.2018  14:22
    Zloděj (1981)

To jsou věci. Já tenhle prima krimi thriller viděl poprvé až teď v roce 2018. Nevím jak je to možné, ale na druhou stranu mohu více ocenit práci filmařů na počátku 80 let. I když jsou dneska jiné možnosti, tento film je zajímavý, napínavý a postavený na super hereckém představení. Aby člověka film bavil, nemusí se nutně používat nejmodernější technika, bez které se už dnešní thriller nenatočí.

• 10.5.2018  12:52

Hodně přitaženo za vlasy co se týká obsahu a historických dat. Jenže tady i ty exteriéry jsou nesmysl (počasí při bitvě v Ardenách jako na letní dovolené) a lesy spíš připomínají park. Celkově se to prostě nepovedlo a než točit takové válečné filmy, je lepší se na to vybodnout. Jedna hvězda za Lauren Veru, i když i ten herecký výkon byl podezřelý.

• 9.5.2018  09:34
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Stupidní pořad, kde jsou lidské trosky schopny kvůli penězům ukázat celému národu styl svého života, svůj bordel v bytě i v rodině.

• 9.5.2018  09:25

Sice velmi slušně obsazené i s dobrým námětem, ale žádný velký trhák se nekoná. Ani jsem ho neočekával, ale do slušné komedie to má daleko. Pár úsměvných scén se tu najde, a však nudnější části převažují. Celkově to na mě působilo místo křečovitě, kdy důležité zvraty v ději jsou tak trochu umělé. Na jedno podívání ano, ale pochybuji, že se k filmu ještě někdy vrátím.

• 5.2.2018  13:17
    Děsivé prozření (TV film) (2009)

Trochu nesmyslně zamotaný příběh. Kdo jsou moji rodiče? Nakonec se objeví i bratr, který zavraždí skutečného otce. Spletité nesmysly bez výraznějších hereckých výkonů a zklamání i z celkové nezáživné atmosféry.

• 21.1.2018  10:37
    Equalizer (2014)

Svižné tempo s dobrými akčními scénami. To co má Denzel po ruce, použije vždy k profesionálnímu zabití. Asi by zabil i hajzl papírem. Filmu trochu ubírá přehnaná neporazitelnost alá Chuck Norris.

• 6.1.2018  22:15
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Atkinson do role zapadl a celkově se podařilo dobře obsadit celou policejní vyšetřovací partu. Film má svižné tempo, co chce sdělit je jasné a přímočaré bez zbytečných kudrlinek. Jsem zvědavý na další díly, tenhle je lepší průměr.

• 6.1.2018  19:06

Viděno v anglickém dabingu a jak tady všude čtu, budu muset i ten český, který film údajně ještě zvedá. Dokonalý obraz italského jihu. Temperamentní učitelka Baldi (Jennifer O'Neill) na níž je vše postaveno. Nero je tu spíš do počtu a jako sameček pro paní učitelku. Atmosféra a ty exteriéry to je ale nádhera.

• 30.12.2017  21:03
    Lišák (1988)

Je to jiný Villaggio, než jak ho známe z osmdesátých let, ale komedie je to povedená. Již dáno předlohou je jasné, že nepůjde o klasickou italskou bláznivinu. Komornější ale příjemný humor, kde Villaggia tentokrát zastiňuje Montesano. Herecky skvěle obsazené i zahrané. V roli služebné se objevuje v jedné ze svých prvních rolí italská kráska Sabrina Ferilli.

• 15.11.2017  17:02

Francouzská klasika ze které plně tryská italský temperament, zejména mezi manžely. Dějově možná fraška, ale o to víc je ta historie úsměvná. Vždycky je lepší vzpomínat na špatnou dobu s úsměvem. Pohodový film zejména pro nás milovníky italské a francouzské komedie.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32