Hennes

Petr Hennebichler

okres Teplice

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 13.8.2020  20:20
    Vražda kočky domácí (TV film) (2004)

Průměrná detektivka s kvalitním hereckým obsazením. Od počátku si autoři vytvoří jasné podezřelé a nám je zase jasné, že to nikdo z nich nebude. Závěr tedy dle očekávání, ale slabší scénář hravě vylepšila herecká elita.

• 9.8.2020  08:44
    Hon na Hitlera (TV seriál) (2015)

Tady oceňuji tu práci a námahu při hledání důkazů. Konspiračních teorií je tu mnoho, ale je to víceméně pouze fantazírování bez jasnějšího závěru. Čím více času uběhne od roku 1945, tím bude složitější dokazovat, že historie byla jinak. Pravdu se asi nikdy nedozvíme a bez reálného základu bych tyto verze nevytvářel. To mohli nacisté projít i do jiné dimenze a žijí tam dodnes. Určitě by se našlo dost svědků, co vidělo v květnu 45 v Berlíně nějaký záblesk 😂

• 13.7.2020  19:38
    Chytrá horákyně (TV film) (2009)

Kde berou Němci tolik nehezkých princezen pro své pohádky? I tam je množství krásných hereček, ale v pohádkách jsou většinou všechny záporné postavy mnohem hezčí.

• 28.6.2020  20:00

Mexičané asi udělali maximum. Věřím, že mít tento námět v ruce například David Fincher a mít nějaký ten dolar navíc, mohl to být trhák. Temný thriller o vraždách mladých dívek ve městě s továrnou na zpracování soli. Dobře napsaná role detektiva. Pro mě OK.

• 26.6.2020  21:03
    Na vlky železa (TV film) (2008)

Tak to mě mile překvapilo. Herecky kvalitně obsazené a pohled na privatizaci tak, jak to asi ve většině případů bylo. Boj s větrnými mlýny končí očekávaně a ne nepravděpodobným vítězstvím nad zlem. Dobro vítězí v pohádkách, tohle je život.

• 4.6.2020  22:03
    Svět po Hitlerovi (TV film) (2016)

Zajímavě sestavené dobové dokumenty. Nejen Hitler měl své plány s Evropou. Co se nepodařilo jemu, zvládli jiní a to za cenu, která nebyla o tolik menší než Hitlerova zvěrstva.

• 30.5.2020  20:36
    Přes prsty (2019)

Vtipná komedie a ať jsou názory na Langmajera jakékoliv, on vždycky tyhle filmy pozvedne. Nesvačilová s Hřebíčkovou asi musely pěkně máknout pro tuhle roli, ale jsou to kočky. Vtipné hlášky a Kolečko pokračuje ve svém příspěvku české kinematografii jednoduchými ale chytlavými náměty.

• 29.5.2020  23:25
    Na nože (2019)

Taková roztomilá a předem odhadnutelná Agatha Christie, ale herecky skvěle obsazená. Bál jsem se dlouhé stopáže, ale film nenudí, naopak graduje. Jen víc takových počinů, které se obejdou bez scén typu Kobra 11.

• 20.5.2020  09:08

Dokoukal jsem, přežil děravý scénář, užil si dobrou hudbu a celkově jsem viděl podprůměrný film. Do teď mi nejde do hlavy, proč sháněli benzín na celých 540 mil. Jestli pumpy nefungovaly ani 100 mil před cílem, proč teda odjížděli někam, kde byl výpadek proudu také. Mimochodem výpadek byl v celé čtvrti, ta musela být sakra velká.

• 20.5.2020  08:59

Herci výborní, skvělé bojové scény se střídají s hroznými záběry na dosazované pozadí. Točeno jako velkofilm, ale historicky paskvil.

• 16.5.2020  21:16
    Tichá msta (2017)

Hodnocení jsou tu poměrně nízká, ale v poslední době se v oblasti thrillerů objevují taková zvěrstva, že tohle je poměrně slušné. Tichý mstitel ztvárněný Banderasem je charismatická postava a klobouk dolů před tím, co Banderas v 57 letech předvádí. A postava, teda ta fyzická, Cristiny Serafini to je taky nádhera. Dějově žádný trhák, ale jako celek, včetně hudby, mi to celkem sedlo.

• 13.5.2020  18:07

Výborná atmosféra a děj který, alespoň mě, vedl k jinému pachateli než je realita. Není to pravý italský žánr a má v sobě prvky severských detektivek. Závěr možná trochu překombinovaný, ale Italové i nadále umí kvalitní krimi.

• 18.4.2020  18:51

Velmi krátký komentář = už to prostě není ono.

• 18.4.2020  18:48

Po pár letech jsem se k filmu vrátil a mé hodnocení pěti hvězd bylo tenkrát oprávněné. Klenot italské kinematografie o životě na sicilském venkově a pravidlech nad kterými se dnes jen žasne.

• 18.4.2020  18:44

Po dlouhé době jsem viděl kvalitní akční jízdu. I na poměrně dlouhou stopáž filmu jsem se nenudil a po celou dobu má snímek svižné tempo. Butler skvěle ztvárnil drsného poldu, ale i ostatní nezklamali, i 50 Cent sem zapadl. Návrat k zlatým akčním thrillerům devadesátých let.

• 17.4.2020  21:56
    Vzpomeň si (2015)

Skvělé natočené drama podtržené hereckou kvalitou. Zvolna ubíhající děj graduje famózním finále. Scénář je vynikajícím stavebním kamenem celého snímku. Za mě 90%.

• 7.4.2020  14:10
    Kožené slunce (TV film) (2002)

Nikdy jsem nečetl, jestli se Petr Kolečko a Jan Prušinovský inspirovali ke svému Okresnímu přeboru právě tímto snímkem a námětem Karla Čabrádka. Každopádně je to takový výborný základní kámen. Mnoho lidí tyto dvě přirozené ukázky, fotbalového života na vesnici, porovnává. Nutno si ale uvědomit osm let rozdílu a také to, "kdo tu byl první". Takže pro mě výborná komedie a přirozený pohled na fotbal na nejnižší úrovni. Kdo se fotbalu věnuje tak ví, kdo nevěnuje, tak věřte, že to je ze života. Ondra Vetchý a David Novotný si tady asi jasně řekli o role v Okresním přeboru. Herecké obsazení této komedie je špičkové, je vidět Karel Kachyňa s dirigentskou taktovkou.

• 23.2.2020  08:21

Digitální akční podívaná. Film je pro milovníky tohoto žánru asi snesitelný. Pro mě se to zhoršovalo minutu od minuty. Herecké výkony a dialogy působí spíš komicky, ale příčinou nejsou asi herci, ale scénář. Vše se tu zaměřuje na efekty a tak nějak autorům utekla podstata dobré filmařiny.

• 9.2.2020  11:21
    Jedno přání (TV film) (2003)

Průměrné, ale na televizní tvorbu poctivé dílko. Scénář průhledný od A do Z, přesto to není klasická americká školní blbina.

• 5.2.2020  18:33

Dobrá komedie se časem mění v celkem husté drama. Ono když se jedná o dítě, je to vždy více emociální. Valentýna Bečková byla vynikající a v rámci hereckého obsazení se neztratila, právě naopak, byla jedničkou filmu. Film se mi líbil už jen tím, že není žánrově vymezen jedním směrem.

• 5.2.2020  18:26
    Vysoká hra (TV film) (2020)

Sice předvídatelné, ale ono to asi nějak podobně funguje. Vadily my scény, kdy je na každém rohu kamera a to dokonce i pod mostem. Hodnotit reálnost nemůžu, protože se v tom naštěstí nepohybuji, ale jako dobrý český thriller to beru. Když dobrý, tak za 3.

• 17.1.2020  19:25

To je tak blbý, že jsem se místy i zasmál. Samozřejmě je tam cítit ta Nova, což je blbě, ale herecky se to povedlo. Každá parodie musí být přiblblá a tady to platí dvojnásob.

• 31.12.2019  19:20
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

To je taková kravina, že jsem se i pobavil. Nutno dodat, že herecké obsazení a výkony tady dělají z blbiny vtipnou podívanou.

• 30.12.2019  19:26
    Čertí brko (2018)

Mnoho negativních hodnocení mě neodrazuje dát 4 hvězdy, protože já jsem se pobavil. Vetchý, Budař, Cina byli všichni super a určitě se při filmování pobavili a doufám, že alespoň tak, jako já při sledování.

• 4.12.2019  20:42

Tak jsem si to asi špatně přečetl. Kdybych od začátku tušil, že je to spíš dětský rodinný film na odpoledne, byl bych asi spokojen. Čekal jsem něco jiného, ale OK, nějak jsem to kouknul a jako pro nedělní odpoledne to jde.

• 4.12.2019  11:09

Výborná pozitivně laděná komedie. Někdy jsou podobné komedie kýč, ale tady to všechno sedne. Kostková a Vetchý jsou super rodinka a dodávají ten správný humor.

• 3.12.2019  22:44
    Vendeta (2011)

Béčkový thriller ve kterém nehrát Cage, byl by asi odsouzen hodně dolů. Ale ani slavné jméno nedožene slabý scénář i provedení. Tak trochu podivně braná spravedlnost do rukou stejně trpících lidí. Stačí vidět jednou.

• 10.8.2019  20:40
    Zralé víno (1981)

Kavánek, Šavrda, Zlobil

• 7.8.2019  22:08

Dilema mezi manželkou a fotbalem. A nejen to, omylem se z poklidného života stává noční můra. Z nevěrníka se stane paroháč a celá rodina je trochu jiná než se zdálo. Vitti a Sordi jsou výborní a komedie se zde nenuceně prolíná s dramatem. Pro milovníky italského filmu je to povinná klasika.

• 4.7.2019  22:15
    Milenky (TV seriál) (2018)

Nadabovat slovenský seriál je hovadina, ale nadabovat ho takhle, to je vražda celého seriálu. Teda ne že by to byl zázrak, je to těžký podprůměr, ale dabing ho dorazil. Takový dabing by poslal ke dnu i Hru o trůny.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33