Trieda 9.A (2011) (seriál)

Celkom pozerateľné, pokiaľ človek nejde do hĺbky, ale až má táto relácia vypovedať o úrovni školstva a predovšetkým žiakov, tak to teda ďakujem pekne... (40%)

Game Page (1998) (pořad)

Vystupovanie moderátorov bolo občas možno neprofesionálne a ich humor hraničil s trápnosťou, nič to však nemení na tom, že televízia jednoducho obsahovo podobný program popri tých všetkých navlas rovnakých vysielaných hlúpostiac potrebuje. To, že si väčšinu z tých informácií človek dokáže nájsť na internete a to aj skôr, je samozrejme platný argument, na druhej strane si však treba položiť otázku, čo z dnešného vysielania v televízií nedokáže človek nájsť aj na internete? (75%)

Žhavé výstřely 2 (1993)

Jedno z mála pokračovaní, ktoré dokázalo prekonať prvý diel. Ešte pútavejšie, ešte vtipnejšie, s ešte väčším množstvom nezabudnuteľných scén (najmä scéna so sliepkou nahrádzajúcou šíp v luku je proste legendárna). Keby boli aj dnešné paródie aspoň z polovice také vtipné a trefné ako Horúce strely, nemusela by väčšina z nich byť odetá v čiernom. (90%)

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Tučniaci sú vrcholom humoru už v samotných filmoch Madagascar a v tomto kraťase to len suverénne potvrdili. Pevne verím, že pokiaľ by tvorcovia niekedy rozmýšľali nad tým, že jedna z postáv zo spomínaných filmov by mala dostať vlastný plnohodnotný celovečerný projekt, bude to práve táto čiernobiela skupinka. (95%)

Kokosy na sněhu (1993)

Nech si vraví kto chce čo chce, toto je nehynúci kult v žánri komédií a nie je to preto, že by herci pri každej replike hádzali hlášky, ktoré by útočili na bránice divákov, ale preto, že autori filmu dokázali geniálne zmiešať humornú stránku, ktorá samozrejme prevažuje, a stránku príbehovú, ktorá človeka, keď už nikde inde, ale minimálne na samotnom konci jednoducho musí chytiť za srdce. (90%)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Narozdiel od prvých dvoch dielov už Väzeň z Azkabanu nepôsobí ako film určený primárne pre mladšieho diváka. Je to plnohodnotná snímka s vynikajúcou atmosférou, ku ktorej nebola tentokrát potrebná ani priama prítomnosť hlavného zloducha celej ságy, ale bohato postačila skvelá vizuálna stránka a kamera, ktoré atmosfére dodali tú správnu tajuplnosť, príbeh nevynecháva nič podstatné z knihy a scény, ktoré sa od tých knižných odlišujú, nie sú v žiadnom prípade zle spracované a už vôbec nie zbytočné. Na ústrednej trojici už vidno skúsenosti a istú hereckú vyspelosť, k nim sa pridal vynikajúci Gary Oldman v úlohe Siriusa Blacka. Po zhliadnutí všetkých 8 filmov môžem smelo vyhlásiť, že sa jedná o najlepší film série. Je obrovská škoda, že Alfonso Cuarón režíroval len tento film a režisérske miesto napokon od piateho pokračovania napevno a až dokonca zaujal David Yates, ktorý ani zďaleka nedokázal vystihnúť viaceré momenty z knihy a navodiť takú atmosféru a gradáciu ako mexický režisér, aj keď to bol práve Yates, ktorý mal k dispozícií tri najtemnejšie a najdramatickejšie knihy z celej série. (90%)

Futurama: The Lost Adventure (2008)

Čo sa týka vizuálneho spracovania, ten dnes pobaví už skôr svojou zastaranosťou ako nejakými kvalitami, nič iné sa však zo zostrihu záberov z hry pre Playstation 2 ani nedalo čakať (čo však zjavne viacerí hodnotiaci jedinci nedokázali pochopiť). Príbeh je však vtipný a nápaditý navyše s nečakaným vyvrcholením, vsuvky zo samotného hrania hry zaujímavé a pre mňa bol plusom jednoznačne aj dabing od skupiny Fénix ProDabing oplývajúci vynikajúcim prekladom a nezabudnuteľným nadabovaním profesora Farnswortha. (70%)

101 dalmatinů (1997) (seriál)

Tá sliepka vždy dokázala dobre pobaviť, inak je to však len šedý priemer priživujúci sa na známom názve. (50%)

Když mně bylo 17 (2010) (seriál) odpad!

Keď som ja mal 17 rokov, dostal som sa do profilu tejto relácie, ohodnotil som ju príznačným odpadom a napísal som tento milý a stručný komentár. (10%)

Před svatbou ne! (2001)

Pohodová komédia, ktorá možno niekoho nadchne tým, že v podobných žánrovkách autori s humorom nedokázali zájsť ani zďaleka tak ďaleko, ako v tomto prípade. Iných (podobne ako mňa) naopak znechutia trápne pokusy Sigourney Weaver o ruský prízvuk, čo príde ako pomerne veľký gýč. Ale samozrejme pri zástupcoch mužského pohlaviu (teda opäť ako u mňa) akékoľvek výhrady napokon zatieni Jennifer Love Hewitt. (60%)