Crash Canyon (2011) (seriál)

Raz za čas sa to pozrieť dá, ale na kráľov žánru Simpsonovcov a ani na väčšinu konkurencie to v žiadnom prípade ani humorom a ani animáciou nemá. (35%)

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Sám doma 3 bola kravina, ale až na meno sa nesnažila hrať na nejaké rovnocenné pokračovanie vyššie spomínaných filmov. To, že v tomto "pokračovaní" si kompetentní dovolili prebrať mená známych postáv z prvých dvoch filmov série je však len ťažko opísateľné slovami bez použitia vulgarizmov na ich adresu. Najlepšie to vystihol Daniel Stern, predstaviteľ Marva v Sám doma a v Sám doma: Stratený v New Yorku - tento film je urážka! (5%)

Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn (2012) (pořad)

Prekrásny zahajovací ceremoniál olympijských hier, na ktorom si Briti skutočne dali záležať, čo je snáď každému jasné už len z mena režiséra. Danny Boyle odviedol skutočne skvelú prácu, nezabudnuteľné zostanú najmä výstupy Daniela Craiga spoločne s kráľovnou ako Bondgirl a takisto nestarnúci Rowan Atkinson ako Mr. Bean. Jediné, čo sa dá v tomto prípade vytknúť a u mňa na tom celkové hodnotenie aj stratilo jednu hviezdičku, je najmä v druhej polovici ceremoniálu zbytočné naťahovanie, ktoré ma v niektorých momentoch začalo dokonca uspávať. Napriek tomu však organizátorom tlieskam, šou možno veľkoleposť tej z Pekingu nedosiahla, no svojím priblížením sa k obyčajným ľuďom ju jednoznačne prekonala. (80%)

L. A. - Přísně tajné (1997)

50. roky minulého storočia, kriminálna zápletka, Los Angeles, to sú pre moju osobu jednoducho neodolateľné tromfy, ktorými tento film oplýva. A keď sa k nim navyše pridá skvelý scenár, fantastická atmosféra s dramatickými dejovými zvratmi, perfektná hudobná stránka a samozrejme bezchybné výkony hercov na čele s Russellom Croweom, každý musí pochopiť, prečo si film nielen u mňa, ale aj všeobecne vyslúžil také vysoké hodnotenie. (100%)Slovenský dabing, vyrobený ešte v štúdiách Podium pre dnes už neexistujúcu televíziu Lunu, je špičkový a Štefan Bučko ako hlas Crowa bezchybný, je preto nepochopiteľné, že ho odvtedy nedaboval v jedinom filme a namiesto toho dabingové spoločnosti dodnes obsadzujú na tohto vynikajúceho herca absolútne sa nehodiacich dabérov.

Temný rytíř povstal (2012)

Bravúrne. Veľkolepé. Geniálne. Takými prívlastkami sa môže pýšiť uzavretie trilógie o Temnom rytierovi, ktoré aj napriek latke, ktorú postavil predchádzajúci film poriadne vysoko, rozhodne nesklamalo a splnilo všetky moje očakávania. V každom ohľade jednoducho veľkolepý film, v ktorom je zbytočné hľadať akékoľvek chyby. Tie tam samozrejme sú, nič nie je dokonalé, ale pod takou váhou kladov sa proste rozplývajú a nájsť ich, ba dokonca kritizovať film za ne môže len skutočný puntičkár, ktorému neprekáža, že hľadá prakticky len ihlu v kope sena. Či sa Návrat Temného rytiera dokázal vyrovnať svojmu predchodcovi z roku 2008 si posúdiť v tejto chvíli nedovolím, pretože pocity z nedávno zhliadnuteho tretieho dielu sú stále natoľko silné, že človeku nedovolia v tomto smere premýšľať triezvo a objektívne a rovnako tu pre istotu nebudem rozoberať šancu filmu na udeľovaní Oscarov, pretože kompetentní už viackrát v posledných rokoch dokázali, že ani ich pohľad na vec nie je práve najtriezvejší a najobjektívnejší. Každopádne sa však musím opakovať, ide o veľkolepé zakončenie jednej z najlepších trilógií všetkých čias. (95%)

Nezvratný osud 4 (2009)

Prvé tri filmy zo série Nezvratný osud mám rád a to aj napriek tomu, že už v treťom bolo cítiť, že tvorcom dochádzajú nápady. Napriek tomu som však od tohto pokračovania čakal omnoho viac. Napokon som sa však dočkal len totálnej straty atmosféry, ktorá sprevádzala predchádzajúce časti, lacne a amatérsky vyzerajúce zabitia a... jednoducho je to poriadny prúser a od odpadu tento film u mňa osobne zachránilo asi len samotné meno. (20%)

Batman (1989)

V mojich očiach Burtonovmu Batmanovi možno uškodil fakt, že som ho videl až po zhliadnutí dvoch filmov o Temnom rytierovi z Nolanovi trilógie, ktoré považujem za geniálne diela prekonávajúce väčšinu konkurencie vo filmovom priemysle. Napriek tomu je však i tento film skvelým spracovaním komiksu s veľmi dobrým scenárom, samozrejme skvelou réžiou a takisto dobrými hereckými výkonmi, z ktorých pochopiteľne najviac vyčnieva Joker v podaní Jacka Nicholsona. (75%)

Kamarád taky rád (2011)

Takmer do konca je film skvelou komédiou zrážajúcou všetky ostatné romantické komédie plné klišé pod čiernu zem. Preto je obrovská škoda, že koniec filmu napokon znamenal pád k ostatným spomínaným výtvorom, z ktorých si hlavná dvojica po takmer celú stopáž robila srandu. Je to tak medzi 3* a 4*, ale už zo spomínaných dôvodov jednoducho nemôžem tento film zaradiť do priemeru. (70%)

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Neskutočné množstvo vtipov zlepených do niečoho, čo by malo predstavovať príbeh. Pre niekoho filmová klasika, ba dokonca kult, u mňa však len priemerný film, ktorý nad hladinou nižšieho hodnotenia držia len spomínané vtipy a vynikajúci herecký výkon Bolka Polívku. (60%)

Válka nevěst (2009)

Tuctová komédia, miestami určite vtipná, no vo viacerých prípadoch aj trápna a to najmä v hysterických a ukričaných výstupoch Kate Hudson a Anne Hathaway, ktorú mám osobne ako herečku veľmi rád, no to si ju radšej pozriem v Denníku princeznej. Každopádne, ako jednohubka na večer, ktorej chuť sa veľmi rýchlo vytratí, tento film určite neublíži. (45%)