• Thriller

Oko dravce (2008)

Slušná akční jízda, která sice ničím až tak nepřekvapí, ale stejně se u ní člověk docela dobře baví. A jak je to s těmi superpočítači? Myslím, že zatím můžeme být v klidu, ale do budoucna...kdo ví, kam až to lidé dotáhnou, než jim to přeroste přes hlavu.

Okamžik zlomu (2007)

Po formální stránce nijak oslňující film, ale díky "démonickému" Anthony Hopkinsovi je to fakt zážitek. To máte kolikrát chuť toho chlapa odstřelit. Ovšem ani Ryan Gosling nehraje vůbec špatně. Zkrátka tohle drama má šťávu, i když je fakt, že nejlepší jsou pouze scény Hopkins vs. Gosling. To ostatní je tak nějak jen pozadí, aby to byl vůbec nějaký film s určitou délkou. Ale vem to čert.

Odpor (2008)

Po delší době jsem zase viděl dobrý válečný film z 2. světové války, i když zde nejde o klasické schéma vojáci proti vojákům. Jen je škoda, že se bez nadsázky heroický příběh bratrů Bielskich nepodařilo ztvárnit bez té otravné hollywoodizace, která vše spolehlivě shazuje o stupeń a více dolů.

Občan Havel (2007)

Časosběrné dokumenty mám docela rád a tenhle byl dost zajímavý, ale přesto se mi zdá, že to Koutecký nezvládl tak dobře, jak by mohl. Zejména "střihové skoky" byly příliš velké a tím také dost rušivé. Nicméně zajímavý pohled do zákulisí dění na Hradě to určitě je.

O život (2007)

Ptákovina s pár dobrými scénami, které ale lehce vyšumí tak do pěti minut po zhlédnutí filmu.

O rodičích a dětech (2007)

Velmi dobrý a zajímavě natočený film. Co všechno se dá probrat na procházce s otcem, aniž by se do toho tahaly psychologické problémy, výčitky apod. Ono to tam tedy bylo, ale podané tak, že z toho člověka nechytala depka, vše bylo tu více, tu méně pod povrchem a nijak to nerušilo pěkně rozdané herecké party.

Normal (2009)

Ten, kdo má v ruce tak zajímavý a silný námět, který zprzní pseudouměleckými hovadinami, by se měl radši věnovat jinému řemeslu. Můj názor je menšinový, ale nemůžu jinak, protože mi to celé připadalo jako slátanina.

Norbit (2007)

Pár jakž takž povedených vtípků, ale jinak zcela slaboduché a těžko koukatelné.

Noc patří nám (2007)

Hned po pár minutách jsem měl pocit, že neuvidím nic, co bych ještě neviděl. A taky že jo. Jeden synek dobrej, druhej divočejší, mezi nima fotřík, pár grázlů z východu, polepšení drhuhýho synka atd., až k finále, kdy si bratři řeknou, že se mají rádi. No tak tohle mě vůbec nebere, na druhou stranu ale přiznávám, že po technické stránce, je to natočené dobře.

Noci v Rodanthe (2008)

Komorní příběh o jednom, dalo by se říct, osudovém setkání. Chvíli si říkáte, jo, tohle bylo dobrý, aby vzápětí matka pronesla k dceři nějaké moudro o lásce a už se sháníte po kinedrylu, stejně jako když si chlapi zaslzí. Richard Gere a Diane Lane spolu fungují celkem bez problémů, ale co je to platné, když musí slzet a k tomu říkat blbosti.